За района

    Почистване на фасади, покриви, Цени

    Колко струва почистването на фасади, покриви, пътеки? Всичко зависи от размера на повърхността, упоритостта на мръсотията или щетата, оборудването и почистващите препарати, които ще се използват и, разбира се, доставчика на услугата. Например, почистването на фасадата с телескопични четки и препарати за почистване на фасади варира между 1,30 и 1,70 лв/m2.

    На кого да се доверите за почистването на фасади, покриви, алеи? Изпратете запитване до подходящи и надеждни фирми за миене на фасади, покриви - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени за измиване на фасада


    Цени за измиване на фасада. Цени за почистване на фасадата, т.е. нанасяне на почистващи препарати върху мръсни части.

    1.30 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    1.70 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Миене на фасади, покриви

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Почистване на покрив

    Цени за почистване на покрив. Цени за почистването, т.е. нанасяне на почистващи препарати върху мръсните части.


    м2

    лв/м2

    лв

    Почистване на пътеки

    Почистване на тухлени пътеки. Цени за машинно почистване на тухлени пътеки и импрегниране.


    м2

    лв/м2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Почистване на фасади, покриви и пътеки - всичко, което трябва да знаете

     

    1. Почистване на фасади, покриви и пътеки – какво трябва да знаете?

    1.1. Почистването предотвратява щети

    Само една уредна и внимателно поддържана къща ще може да служи много години. За да може къщата да достигне максималния си живот, са необходими редовно почистване, поддръжка и ремонт, както на интериора, така и на екстериора. Много е важно освен редовни проверки и ремонт на евентуални повреди, да почиствате къщата детайлно и на редовни интервали. Редовното почистване ще елиминира факторите и повредите, които потенциално могат да се превърнат в много по-големи проблеми с течение на времето, отколкото просто естетическа намеса. Например, ако покривът не е почистен, той се покрива с мъх, който поема и задържа много вода с корените си и предизвиква постепенно напукване на покривната покритие, което очевидно води до неговото разпадане, а по-късно и до това на конструкцията.

    Редовното почистване на павирани пътеки и алеи предотвратява големи щети, за които ще е необходим ремонт
    Редовното почистване на павирани пътеки и алеи предотвратява големи щети, за които ще е необходим ремонт

    1.2. Нечистотиите пречат

    Качеството на живот в къщата и около нея до голяма степен зависи от вида и впечатлението, което оставят; със сигурност знаете това от собствен опит. Няма нищо по-лошо от мръсни и занемарени стаи, които са наистина неподходящи за живеене, но е също толкова неудобно да седиш на пуста веранда, покрита с плочи или блокове, обрасли с мъх и с бурени, които сякаш атакуват от всички страни. А ако къщата и дворът са внимателно декорирани и внимателно поддържани, винаги ще предпочетете да останете в стаята или градината, отколкото да гледате улицата или мръсните фасади. Това са важни фактори за качеството на живот, които, за съжаление, всеки осъзнава едва когато е късно и когато проблемите вече са налице.

    2. Почистване на пътеки и алеи

    2.1. Защо и кога трябва да се почистват пътеките и алеите?

    За това, че дворът ви се нуждае от основно почистване, първо сигнализира фината трева, която започва да пониква между фугите на плочите. Ако не се изскубнат, малките листа бързо прерастват в упорити плевели. Затова павираните пътеки и подходи трябва да се почистват непрекъснато, защото само редовното скубане на по-малки леторасти може да предотврати появата на голям проблем, който е плевелът. Каменните или бетонните плочи трябва да се почистват през есента, когато тревата и плевелите не са толкова досадни, но може да се натрупат паднали листа. Листата, изложени на дъжд, гният по-бързо, стават хлъзгави и под тях могат да се образуват лишеи. Плочите от различни материали, изложени на валежи, също са податливи на образуване на мъх между фугите, особено ако са на сянка през повечето време. Не на последно място, настилките нъ пътеки и алеи трябва да бъдат чисти, за да бъде по-приятен престоят навън. Във всеки случай, на павираните пътеки и алеи трябва да се отделя внимание през цялата година и за безопасност, защото натрупаните отпадъци заедно с водата може да причинят и напукване на плочите, така че те стават опасни при ходене по тях. Ако е за утеха, през зимата около тях има малко по-малко работа.

    2.2. Ръчно почистване на настилки

    Повечето плевели се изтръгват на ръка, което на практика означава, че трябва да извадите всяка издънка от земята. При плевелите е изключително важно стъблото да се отстрани заедно с корена, в противен случай то ще порасне отново след няколко дни. Този вид работа със сигурност е физически по-тежка и по-изморителна, изисква повече време и усилия, но е необходима, защото е единствената генерална. Освен това има предимство пред измиване със струя под високо налягане, при което се премахва само повърхностния слой, а корените във фугите остават непокътнати.

    За поддържане на повърхността на настилката е достатъчна груба метла или четка, с която можете да изчиствате повърхностите и да премахвате замърсяванията от тях. При ръчно почистване препоръчваме използването на сода за хляб, която ще ви позволи да премахнете всички нечистотии и замърсявания от повърхността. Сместа трябва да се състои от 10 грама сода бикарбонат на 10 литра вода. Изсипете сместа върху плочите, оставете да подейства няколко часа и след това почистете всичко добре с груба четка.

    2.3. Почистване на плочите и паветата с машина за миене под високо налягане

    С този метод можете много успешно да премахнете мъх и плевели от фугите на настилката. Това са инструменти от по-ново поколение, всъщност ръчни миещи машини, чиято помпа създава много силна водна струя и тя буквално „измива“ цялата мръсотия и плевели. Този метод обаче, както всеки друг, има някои недостатъци. Проблеми могат да възникнат, ако във фугите има обикновен или кварцов пясък, защото струята ще го отмие, така че ще се наложи запълване на нов. В този случай ще трябва да изчакате фугите да изсъхнат напълно, преди да добавите нов пясък.

    2.4. Чистене с химикали

    Третият вариант, който има при почистване на пътеки и алеи е чистенето с химикали, което е изключително ефективно, но за съжаление доста неекологично. Ако имате малки деца и домашни любимци, които остават и играят на тези места всеки ден, използването на този метод не се препоръчва. Същото важи и за биоцидните средства, особено ако имате член на семейството, който е склонен към алергии и е особено чувствителен към по-силни шампоани и перилни препарати.

    2.5. Пясъкоструене на настилките

    Ако нито един от възможните методи за измиване не успее, можете да опитате и пясъкоструене на настилката. Пясъкоструенето е процес на отстраняване на горния, повърхностния слой от бетон, цимент, камък или композитни плочи с помощта на сгъстен въздух, към който са добавени частици фин пясък или подобни дребни елементи. При почистване с такава струя под самата повърхност се появява нов шлифован слой, така че плочите да изглеждат като нови. Този вид пясъкоструене е начин за обработка на най-твърдите материали за подови настилки, но тази работа изисква специализирано оборудване, затова препоръчваме ангажиране на професионалисти. Освен това, ако изберете този метод, всички повърхности ще трябва да бъдат почистени, защото в противен случай една част ще бъде много по-чиста и на пръв поглед различна от другите части.

    2.6. Импрегниране на плочи

    Ако искате да избегнете постоянните задължения за почистване на пътеки и алеи за достъп или искате да намалите до минимум времето, необходимо за подобна задача, препоръчваме да изберете импрегниране. Това са индустриално произведени плосчи, които са фабрично защитени със слой, който забавя и частично предотвратява задържането на замърсявания. Не само павираните пътеки и алеите ще изискват по-малко поддръжка, но и самото почистване ще бъде по-бързо и по-лесно.

    2.7. Почистване на павирани пътеки и алеи - цени

    Повечето хора се занимават с такива неща сами като хоби, защото са относително невзискателни. Ако все пак искате да наемете професионално обслужване, всичко ще зависи от размера на повърхността, упоритостта на замърсяването или повредата, оборудването и почистващите препарати, които трябва да се използват, и доставчика на услуги, разбира се. Например машинното почистване на тухлени пътеки и импрегниране е около 4,20-6,30 лева/m2.

    3. Почистване на фасади

    3.1 Защо и кога трябва да се почиства фасадата?

    Фасадата е изложена на всякакви метеорологични условия през цялата година. По принцип трябва да се боядисва на всеки десет години, но се препоръчва да се поддържа и почиства няколко пъти в рамките на този период, в зависимост от необходимостта. Колко работа ще имате, за да почистите фасадата зависи преди всичко от стрехите; колкото по-големи са стрехите, толкова по-добре е защитена фасадата и следователно по-малко изложена на замърсявания и повреди. Сградите с или без минимални покривни наклони (особено тези с плоски покриви) са доста податливи на водорасли и мъхове, които трябва да се отстраняват редовно. Ако това не се направи, мазилката постепенно ще започне да пада, а разходите за ремонт ще бъдат много по-високи от редовната поддръжка и почистване. Ако къщата е в града или в близост до града и особено ако къщата се намира директно на пътя, много замърсявания се причиняват от изгорелите газове, които оцветяват фасадата в сиво. Този вид замърсяване е по-голямо в близост до железопътни линии, магистрали и пристанища.

    3.2. Почистването на фасадата се избира според вида ѝ

    Тъй като материалите за обработка на фасади са все повече и повече, изборът на процеса на почистване зависи преди всичко от техния вид и тип. Ако се използват панели от изкуствени вещества, мокри кърпи и препарат ще бъдат достатъчни за успешно измиване, но само при условие, че работата се извършва старателно и редовно. Когато става въпрос за измазани фасади, процедурата е малко по-взискателна; мокра кърпа няма да е достатъчна и трябва да се внимава мазилката да не падне заради почистването. Различно е при тухлената фасада, където трябва да се погрижите и за фугите.

    3.3. Образуване на лишеи, гъби и мъхове

    Един от факторите, които най-често застрашават фасадите, със сигурност са лишеите, гъбичките и мъховете. Лишеите и гъбите са упорити микроорганизми, които се нуждаят само от влага и светлина, за да растат и които са в изобилие по фасадите, защото се получава кондензация. Особено предразположени към образуването на тези отлагания са северните фасади, които са практически на сянка през целия ден, затова и по-бавно се чистят. Техният зеленикаво-кафяв цвят наподобява мухъл, въпреки че не е едно и също нещо. Фасадата, покрита с лишеи и гъби, е не само много грозна, но ако тези отлагания не се отстранят, настъпва постепенно разпадане и лющене на мазилката. Ремонтът на този вид повреда може да бъде много труден и скъп.

    3.4. Почистване на фасадата с машина за миене с ниско или високо налягане

    Почистването с машина за миене с ниско налягане е особено подходящо за измазани фасади, тъй като този метод е много по-малко агресивен от използването на машина за миене под високо налягане. Този тип машина работи при по-ниско налягане, така че водната струя е по-слаба, а се добавят  и измиващи препарати. Най-често те са биоразградими агенти, които буквално унищожават водораслите и гъбичките. В някои случаи това за съжаление не е достатъчно, така че трябва да се използва машина за миене под високо налягане. Тогава, когато фасадата е от тухла или изкуствени вещества, почистването под високо налягане може да бъде първият избор, тъй като такива материали, за разлика от мазилката, не могат да се повредят, а почистването е по-ефективно и по-бързо.

    3.5. Импрегниране на фасадата

    Както при пътеките и алеите за достъп, за фасадата се препоръчва импрегнираща защита. Импрегнирането всъщност представлява пръскане с водоустойчиви покрития, благодарение на които фасадата не се превръща в основа, подходяща за развитие на микроорганизми. Освен това, предотвратява образуването на кондензация, което е ключов фактор за образуването на тези вредни организми. Така импрегнирането значително удължава живота и запазва оригиналния вид на фасадата.

    3.6. Почистване на фасади - цени

    Колко ще струва почистването на фасадата зависи от размера на повърхността, упоритостта на замърсяването или щетата, оборудването и почистващите препарати, които трябва да се използват и, разбира се, доставчика на услуги. Например почистването на фасадата с телескопични четки и препарати е около 1,30-1,70 лева/m2.

    4. Почистване на покриви

    4.1. Кога и защо трябва да се почиства покривът?

    Покривът е частта от къщата, която, заедно с фасадата, при всички случаи е най-изложена на атмосферни влияния. Затова не е изненадващо, че покривът е един от първите елементи на къщата, където, подобно на фасадата, се появяват нежелани водорасли, гъбички и мъх. Ако не ги почистите, микроорганизмите ще причинят постепенно влошаване и срутване на покривното покритие. Ремонтът на такива повреди е много по-скъп от редовната поддръжка, така че не се колебайте и не отлагайте тази задача. Важно е обаче да се има предвид, че прекомерното и неправилно почистване на покрива може да причини повече вреда, отколкото полза, защото може да повреди покривното покритие.

    4.2. Можете ли сами да почистите покрива?

    Този въпрос се задава много често, а отговорът на него е двояк, защото зависи от много фактори. Преди всичко трябва да се подчертае, че почистването на покрива може да бъде изключително опасно за живата поради възможността от падане. Няма значение дали е приземен етаж или триетажна къща - разликата във височината е забележима и важна. На следващо място е важно какво е физическото ви състояние, какво е чувството ви за баланс, какви са двигателните ви умения, дали се страхувате от височини и дали сте склонни към световъртеж. Също така, не е за пренебрегване дали разполагате с необходимите инструменти и оборудване, преди всичко защитно, защото със сигурност има значение дали ще можете да спрете при подхлъзване, дали ще паднете и върху каква повърхност. Освен това, важни са и стрехите на покрива –  стрехите с малък наклон или плоските покриви не са толкова опасни, колкото стръмните покриви. След като претеглим всички плюсове и минуси, изглежда, че винаги има много повече от тези вторите, така че все пак е по-добре да оставите работата на професионалисти, които са обучени и разполагат с професионално оборудване.

    4.3. Почистване на покрива с микроорганизми

    Това е революционен метод, който все още не се е наложил до голяма степен у нас, но определено става все по-популярен. При този процес покривът първо се почиства с машина под високо налягане, а след това върху него се поръсват микроорганизми, които се хранят с мъх. Целта на това е да се потисне началото на растежа на мъха, защото тези организми буквално го изяждат. Трябва да се отбележи, че за да може този метод да даде желаните резултати, мъхът не трябва да се почиства напълно, защото в противен случай микроорганизмите няма да имат с какво да се хранят и няма да бъдат толкова ефективни, колкото се очаква. Препоръчително е да оставите около половината от повърхността с мъха, който ще бъде напълно почистен след няколко седмици.

    4.4. Ръчно почистване на покрива

    Точно както плевелите между плочите по пътеките и алеите се отстраняват на ръка, така може да се отстрани и мъхът. Излишно е да казвам, че подобна работа е изключително трудоемка и досадна и освен това е необходимо и цялото защитно оборудване.

    4.5. Почистване на покрива с машина за миене под високо налягане

    Най-надеждният и бърз начин за работа е почистването на покрива с машина за миене под високо налягане. Ако изберете този метод, трябва да внимавате да не отмивате никакви компоненти или елементи от покрива. Последиците от непрофесионална работа могат да бъдат катастрофални, защото покривът ще започне да тече и водата ще проникне вътре.

    4.6. Почистване на покриви - цени

    Цената за измиване на покрива зависи от няколко фактора. На първо място, разбира се, е важно каква и колко е повърхността, но и нейния наклон, тоест геометрия (сложните и начупени склонове изискват по-детайлно и по-продължително почистване), степента на замърсяване и достъпност на покрива. Иначе цените варират между 5 и 6 лева/м2.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Измиване на стъклени фасади на 2 големи сгради

    Измиване на стъклени фасади на 2 бизнес сгради в Пловдив.
    Почистване 2 пъти в година. 5292 лв дo 8820 лв

    ........

    Почистване на фасада

    Почистване на фасада и винили на бул. Тутракан 11 в град Русе - логистичен център Еконт. 4411.764 лв дo 7352.94 лв

    ........

    Чистене на Камена стена

    Чистене на каменни стени на църква. 264.6 лв дo 441 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, оферта -Почистване на графити от фасадата на кооперация., около 10-12 кв
    Миене на фасади, покриви, София

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, миене на стъклена фасада,
    Миене на фасади, покриви, Пловдив

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Измиване на керемиди на покрив на двуетажна къща., 150
    Миене на фасади, покриви, Добрич

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, миене на Стълби и висок цокъл на Народният Театър,
    Миене на фасади, покриви, София

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Чистене на покрив и коридори външни и вътрешни с налягане или пара, Около 100 кв метра
    Миене на фасади, покриви, Варна

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Почистване на фасада на къща, 200КВМ
    Миене на фасади, покриви, Своге

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Почистване на външна стъклена фасада, 130 кв. метра
    Миене на фасади, покриви, Елин Пелин

    162 лв дo 270 лв

    Цeнa, Почистване на фасада от пожар, 50 кв.м.
    Миене на фасади, покриви, Пловдив

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Почистване на покрив и улуци, 200 кв.м.
    Миене на фасади, покриви, Овча купел 1

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, почистване на фасада на Хотел Бургас в Бургас, 200кв.м
    Миене на фасади, покриви, Бургас

    315 лв дo 525 лв

    Цeнa, Миене на решетки и прозорци, Не знам
    Миене на фасади, покриви, София

    63 лв дo 105 лв

    Цeнa, Необходимо е да се измие фасада на малък СЕМеенхотел, 400кв м
    Миене на фасади, покриви, Слънчев бряг

    540 лв дo 900 лв

    Цeнa, Прозорци на заведение, 100
    Миене на фасади, покриви, Велики Преслав

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Измиване на фасада на 6 етажна бизнес сграда - стъклена, 600 кв.м.
    Миене на фасади, покриви, Пловдив

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Почистване на фасада на къка и прозорци и тераси, Самата къща е 240кв,но фасадата и терасите няма как да изчисля
    Миене на фасади, покриви, Драгалевци

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Измиване на покрив и полагане на паста против гълъби,
    Миене на фасади, покриви, Пловдив

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, миене на стъклена фасада хотел, 600 кв.м
    Миене на фасади, покриви, Хасково

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, миене на фасада на хотел, 600 кв.м
    Миене на фасади, покриви, Хасково

    900 лв дo 1500 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Миене на фасади, покриви?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Миене на фасади, покриви ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    147+ ФИРМИ ЗA Миене на фасади, покриви
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА