За района

    Мокети, килими, цени

    Колко струват текстилните подови настилки? Цената на текстилните подови настилки зависи от вида (мокети, килими или вълнени подови настилки), повърхнината, качеството на тъканта и, разбира се, доставчика на услугата. Когато изчислявате разходите, не забравяйте да добавите работата на майстора към цената на настилката. Цената на текстилната подова настилка - само покупка, без полагане, варира между 12 и 64 лв/m2. Подовите настилки от вълнен текстил са малко по-скъпи - около 70 лв/m2. Само за полагане на подови настилки, което включва подготовка, т.е. шлайфане на основата и нанасяне на изравняваща смес и противоплъзгащо покритие, се плаща около 12 лв/m2.

    На кого да се доверите за текстилните подови настилки? Изпратете запитване до подходящи и надеждни доставчици на текстилните подови настилки във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на текстилни подови покрития


    Покупни цени на текстилни подови покрития, без монтаж.

    12.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    64.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Мокети, килими

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Вълнено подово покритие

    Цени на вълнени подови покрития без монтаж.


    м2

    лв/м2

    лв

    Полагане на текстилни подови покрития

    Покупни цена на текстилно подово покритие, без поставяне.


    м2

    лв/м2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Текстилни подови настилки - всичко което трябва да знаете

    1. Текстилни подови настилки – какво трябва да знаете?

    1.1. Къде да използваме текстилни подови настилки?

    Поради меката си структура и текстура, текстилните подови настилки са отличен избор за помещения, в които искате да подчертаете домашната атмосфера, всъщност мекотата, интимността и комфорт. Що се отнася до жилищните сгради, хората най-често избират текстилни подови настилки за спалните и детските стаи, тъй като това са помещения, в които се движат предимно боси, по-малко се цапат и се използват само от членове на семейството, а по-рядко от гости. Различни видове текстилни настилки обаче по същите или подобни причини могат да се намерят в помещенията на заведения за обществено хранене, бизнес сгради, особено в офиси, но и в някои по-ексклузивни магазини.

    Освен многобройни предимства като топло- и звукоизолация, текстилните подови настилки внасят топлина, уют и мекота в дома.
    Освен многобройни предимства като топло- и звукоизолация, текстилните подови настилки внасят топлина, уют и мекота в дома.

    1.2. Разлики между текстилните подови покрития

    Въпреки привидно сходния, ако не и същия външен вид, подовите настилки се различават по форма (ролки или плочи), по вида на суровината или текстила, от който са изработени (вълна, полиамид, памук...) и вида на вътъка/основата (юта, филц, битум...). В зависимост от това има три основни вида, а именно мокети, пътеки и килими, тоест вълнени подови настилки.

    1.3. Предимства на текстилните подови настилки

    Текстилните покрития са един от най-универсалните подови материали. Наред с широката гама от материали, те ви позволяват да избирате текстура, десен, цветове, видове и методи на производство (тъкане, плетене, тафтоване, иглене, стригане и др.). Възможностите за цялостно адаптиране към специфичните желания на клиентите изглеждат по-големи от всяко друго подово покритие. Тъй като влакната са дълбочинно боядисани като прежда, боята е много стабилна и добре понася ултравиолетовите лъчи, а текстилът запазва своята еластичност, пълнота и форма след години на употреба. Текстилните подови настилки ви позволяват дори да отпечатвате снимки или графики по ваш избор, тоест модели и шарки. Разбира се, цената е малко по-висока, но ако искате да украсите дома си с напълно уникални елементи, такива подови настилки са най-добрият избор. Голямо предимство на подобни подови настилки е добрата топло- и звукоизолация. Текстилът наистина заглушава звуците, поради което настилките се използват широко в обществени институции и бизнес помещения, където се настаняват едновременно голям брой хора, а хигиенните условия го позволяват. Мокетите са особено подходящи като такива, тъй като освен термична и звукова защита, ако се застелят от стена до стена, се получава визуално увеличение на пространството и се покриват всички възможни дефекти. По същата причина текстилните подови настилки се използват в спалните, а още една причина за използване във всекидневните е много приятното усещане за топлина, мекота и комфорт. Предимството на съвременните текстилни покрития е, че разсейват статичното електричество, което означава, че не са "наелектризирани". Такива покрития не се плъзгат и са подходящи и за подове с подово отопление.

    1.4. Недостатъци на текстилните подови настилки

    Най-очевидният недостатък на текстилните подови настилки е, разбира се, тяхната взискателна поддръжка. Тъй като това са тъкани, те попиват разлетите течности и остават по-малко или по-видими и ярки петна, а в тъканта и вътъка попадат прахови частици и всякакви трохи, така че за почистване е необходима мощна прахосмукачка или пароструйка. Текстилните настилки са податливи и на намачкване, а вследствие действието на ултравиолетовите лъчи може да избледнеят, въпреки че днес има доста добра защита срещу това. Поради всички тези фактори е ясно, че те имат по-кратък живот от масивните подови материали, а освен това при неправилна поддръжка или ако не се поддържат, се разпадат много бързо, замърсяват се и трайно се повреждат толкова много, че може само да бъдат изхвърлени. Сложността на поддръжката зависи от вида на тъкането (текстурата) и цвета на настилката.

    1.5. Текстилни настилки за хора, страдащи от алергии

    Тъй като текстилните подови настилки задържат много частици прах, животински и човешки косми, остатъци от храна и акари (които се срещат практически по всеки текстил в апартамента), хората, склонни към алергии, не са били съветвани за този избор в миналото. Хората със силни реакции към алергени, които могат да бъдат намерени в текстила като цяло, може да са по-нетърпими към такива покрития и следователно трябва да се избягват. Тъй като текстилните подови настилки са взискателни за поддръжка, трябва да инвестирате твърде много време и енергия в тяхното почистване и поддръжка, за да бъдат винаги безупречни. Въпреки това, благодарение на изобретяването на антиалергични и антибактериални елементи и използването им в производството, тези проблеми до голяма степен са елиминирани, така че сега дори алергични хора могат да използват текстилни покрития.

    1.6. Текстилни подови настилки като неутрална повърхност

    Подовите настилки най-често се срещат под формата на еднакви, неутрални повърхности, които се простират в цялата стая. Те са предимно неутрални, земни цветове като бежово, сиво и бяло или евентуално някои пастелни нюанси. Изборът на подови настилки в случая следва и се адаптира към цялостния дизайн и стил на интериора.

    1.7. Текстилни настилки като акценти в помещението

    Текстилните настилки, от друга страна, могат да се използват и за тенденциозно акцентиране. Това означава, че умишлено избирате тези, които ще привлекат цялото внимание, било заради цвета, вида, начина на тъкане, текстурата, било заради формата. Подобни текстилни покрития могат да бъдат чудесен избор за детски стаи, защото ги съживяват и правят по-игриви, както и за офиси или други бизнес помещения, защото техните цветове или шарки могат да символизират идентичността или логото на компанията.

    2. Мокети, велтер - видове текстилни покрития

    2.1. Мокети

    Мокетът е текстилно подово покритие, което няма „гръб“. Техниката на неговото изработване е чрез бодене с игла, всъщност е съставен от възли, което прави структурата му много плътна и хомогенна; така полученият горен слой, върху който се стъпва, е равномерна и с еднаква дебелина по цялата повърхност, а цветовете и шарките са еднородни. Мокетите обикновено се тъкат от един слой, по-рядко от два. Те са идеален избор за помещения, в които живеят голям брой хора, тъй като плътно изтъканата му повърхност задържа и абсорбира по-малко петна и мръсотия и затова прахът по-трудно влиза в мокета. По същата причина е популярен избор за хотелски, спални и детски стаи, които трябва да поддържат високо ниво на чистота. Мокетите неутрализират статичното електричество и триенето на колелата на офис столовете, а също така са устойчиви на силни почистващи препарати и белина. Могат да се застилат и в помещения с подово отопление. Продължителността на живота на мокетите е около десет години, но всичко зависи от тяхното качество, използване и употреба. Цените им зависят от същите фактори.

    2.2. Велтер

    Едно от най-често използваните подови покрития в апартаментите е велтер. Този материал предизвиква изключително усещане за мекота и топлина, уют; той е удобен, дебел и плътен на допир, а освен това, подобно на мокетите, се предлага в много стилизирани версии. Голямото предимство на велтера е, че е и добър звукоизолатор, като заглушава ехото толкова, колкото звуците от удари и падания от тъпи предмети или стъпки. За съжаление, освен звук, той абсорбира добре праха, така че по принцип не се препоръчва за хора, склонни към алергии. Долният слой, тоест обратната страна, обикновено е направен от юта, докато самият текстил, който майсторите наричат „​​флор“, е незапалим. Предимствата на велтера в сравнение с мокетите са, че той по-лесно се монтира и е по-евтин поради различния начин и бързина на изработка. Като цяло недостатъкът им е, че малко по-трудно се поддържат, така че не се препоръчва използването им в по-често използваеми помещения.

    2.3. Вълнени подови настилки

    Вълнените текстилни подови настилки са по-известни като постелки, килими и пътеки, а още по-известни са със своята естествена елегантност и специално преплитане на тъкани и плетени, тафтовани или бодени нишки в шарки, модели и форми, свойствени за определени периоди и стилове, с традиционни или художествени десени в зависимост от това дали са изработени ръчно или машинно. Тези подови настилки може да бъдат изработени от 100 % вълна, но често се комбинират с памук или друг вид прежда, тъй като това значително намалява цената им. Днес новите технологични процеси превръщат вълнените влакна за подови настилки във филц. Вълната като материал, а с това и продукти от нея, регулира добре влажността и е отличен топлоизолатор, като не е без значение и това, че поглъща звука най-добре от всички споменати подови настилки. Това е напълно естествен материал, който може да бъде съвсем рециклиран, дори ако се комбинира с други суровини, естествени или изкуствени. Тъй като вълнените влакна са по-дебели, по-устойчиви, по-издръжливи и по-гъвкави, вълнените подови настилки са най-издръжливите от всички и при правилна поддръжка ще придават красив външен вид много по-дълго от мокетите или велтера. Недостатъците на този тип подови настилки са много взискателна поддръжка, която включва постоянно почистване с прахосмукачка и от време на време разресване и пране, за да не се замърсяват и износват влакната, както и високата цена в резултат на 100 % естествен материал.

    3. Производство и монтаж на текстилни настилки

    3.1. Тъкани текстилни подови настилки

    Този метод за производство на текстилни подови настилки включва тъкане на бримки, които могат да се стрижат или завързват. Всеки от тях води до специфичен външен вид и двете често се комбинират. Тъкането с помощта на тези два метода може да бъде еднослойно или многослойно, ако се желае илюзията за триизмерна повърхност. Този процес на тъкане позволява едноцветна и многоцветна работа, различни модели, дизайни и шарки, както и повърхностен печат. Тъканите подови настилки обикновено се продават на широки ролки (широчина до 5 m) или плочи 50x50 cm. Ако изберете ролка, поради големите размери, позволявани от ширината на производствените машини, някои помещения може дори да бъдат покрити от едно изделие.

    3.2. Иглени текстилни настилки

    Текстилните подови настилки, произведени по иглената техника, са по-компактни и здрави, по-тънки и по-издръжливи от тъканите подови настилки. Изработени са от синтетични влакна, които се пресоват в вътъка под високо налягане; пример за такъв метод на производство са мокетите. Недостатъкът на така изработените подови настилки е малката ширина на ролката (до 2 m), което означава, че трябва да се вземат повече ролки, за да се покрие помещението и така ще се виждат фугите, което в естетически план може да не бъде добре. Ако видимите фуги не са спорни, всъщност ако са по-малко забележими поради съвпадането на шарките, може да се вземат и плочи с размери 50х50 сm.

    3.3. Форма на настилките

    Текстилните подови настилки се произвеждат под формата на ролки или плочи. Настилките в ролка се поставят като ленти, които се съединяват помежду си с различни подложки или се шият. Ролките могат да се поставят на едно парче, при условие че едната страна на помещението е по-къса от 5 m, което е максималната ширина на ролката. По принцип всички видове подови настилки се предлагат и под формата на плочи, което е по-евтино, но изисква много съединяване и шиене, а освен това не изглежда толкова красиво, освен ако не искате килимите нарочно да изглеждат така.

    3.4. Полагане на текстилните настилки

    Всички видове текстилни подови настилки позволяват полагане от стена до стена, като се закрепват към основата със или без лепене. Независимо от техниката на работа, първо трябва да се уверите, че повърхността е суха и чиста и че не е повредена или напукана. Ако е така, първо всичко трябва да бъде ремонтирано и подредено, защото след полагането на текстилната настилка вече няма да имате достъп до основата. По принцип всяка основа е подходяща за тези видове покрития и дори „гол“ бетон, тоест замазка. След завършване повърхността е веднага готова за употреба.

    4. Мокети, велтер, вълнени подови настилки - цена

    Цената на текстилните подови настилки зависи от вида (мокети, велтер или вълнени подови настилки), повърхността, качеството на тъканите и, разбира се, доставчиците на услуги. Когато изчислявате разходите, не забравяйте да добавите работата на майстора към цената на настилката. Цената на текстилното подово покритие, само покупка, без полагане, варира между 12 и 64 лв/m2. Вълнените текстилни подови настилки са малко по-скъпи - около 70 лв/m2. Около 12 лв/m2се заплаща за полагане на подови настилки, което включва подготовка, т.е. шлайфане на основата и нанасяне на изравняваща смес и противоплъзгащо покритие.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Мокет

    Монтаж на мокет 88.2 лв дo 147 лв

    ........

    Мокет

    Мокет 3528 лв дo 5880 лв

    ........

    Монтаж на мокет за коридор

    Монтаж на мокет 176.4 лв дo 294 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Под на детски магазин, Приблизително 30/35 кв/м
    Мокети, килими, Каолиново

    225 лв дo 375 лв

    Цeнa, Велинград,спалня,мокет, около 16кв.м
    Мокети, килими, Велинград

    180 лв дo 300 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Мокети, килими?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Мокети, килими ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    50+ ФИРМИ ЗA Мокети, килими
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА