За района
    Преди започване на изкопни работи на парцела трябва да се осигури необходимата документация, да се направят проекти, чертежи, изчисления и, разбира се, да се регистрира и обезопаси строителната площадка, т.е. да започне строителството. Изкопните работи в строителната професия включват всички дейности, насочени към изкопаване на строителна яма и полагане на фундамента, заедно с всички други съпътстващи работи. Грубо казано, изкопните работи се делят на изкопни и насипни.
    Професионална статия 431
    izkopni raboti
    Имаме 380 изпълнители за района на Изкопни работи:

    1. Изкоп за къща

    Изкопаването на строителната яма е една от най-важните части в началната фаза на строителството. Строителната яма трябва да бъде добре подготвена, за да се предотврати срутване и да се осигури най-качествена основа за бъдещата сграда. Като цяло, се разграничават широки и тесни изкопи. Широките изкопи се използват при изграждането на мазета, докато тесните изкопи се използват само за фундамент на сгради или за канали.

    Независимо от вида на изкопа, изкопаването винаги започва от най-отдалечената линия, по-точно от страната, която е най-отдалечена от пътя за достъп. По време на изкопаването трябва да се внимава да има достатъчно място за маневриране на машини, изнасяне и товарене на изкопания материал.

    2. Обратен насип за къщата

    Често се налага укрепване на терена, върху който ще бъде построена сградата. Това става чрез подготовка на пясъчно-чакълена основа, всъщност чрез напълване и уплътняване на така наречената буферна фракция (фракцията се състои от смес от пясък, по-ситен и по-едър чакъл и камъни). Теренът трябва да бъде правилно подготвен за насипване. Почвата се изкопава на определена дълбочина, след което дъното на строителната яма се уплътнява и изравнява чрез валяк. Преди запълването на ямата, тоест запълването на буфера, на дъното на строителната яма се поставя слой от полипропилен, който ще предотврати смесването на почвата и фракцията, която съставлява буфера. Следва запълването на буфера с 25-30 cm чакъл или трошен камък с големина на гранулата до 65 mm). Буферът трябва да бъде уплътнен и да се мине с валяк, за да бъде стабилен и в статичен смисъл подходяща опора за всички сили и фактори, на които ще бъде изложен бъдещият обект. Броят на слоевете в буфера зависи от характеристиките на терена (почвите с по-слабо носеща способност трябва да се насипват и укрепват повече, както и обратното).

    3. Изкопни работи - цени

    Изкопните работи включват подготовка на терена за комунални връзки. Цената на изкопните работи варира в зависимост от размера на сградата и характеристиките на почвата. Трудността на терена и изкопните работи може да увеличат разходите; например, ако теренът е каменист, мочурлив или има свлачище, е необходимо да се инвестира повече време и материали за качествената подготовка на строителната яма. Изкопните работи се заплащат за кубичен метър изкопана почва, т.е. насипен материал. Един широк изкоп струва от около 5,50 до 8,00 лева/m3; пълненето и уплътняването на гранулите, така нареченото буфериране, е около 25 до 30 евро/m3, а планирането (маркирането) и уплътняването на почвата е около 7 до 10 евро/m2.

    431
    Aвтор: Списание Daibau

    Полезна ли Ви беше статията?


    Търсене на добри изпълнители за областта Изкопни работи?

    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Имаме 380 изпълнители за района на Изкопни работи:

    Безплатни услуги
    ТЪРСИМ МЕСТЕН
    Без комисионна