За района

    Аларми за къща - кабелни, безжични или видеонаблюдение

    Статията е видяна от 887+ потребители
    Може да се каже, че алармените системи са станали доста разпространени в наши дни. Алармата, тоест системите против взлом за къщи, принадлежат към основния и най-често срещан тип защита. Хората обикновено избират система за защита заради мястото, където се намират или за да се чувстват по-сигурни. Такива системи може да се монтират на всички видове сгради, независимо дали става дума за многоетажна сграда, бизнес сграда или фамилна къща.
    Професионална статия 887
    alarmeni sistemi za doma
    Имаме 174 изпълнители за района на Аларми, алармени системи:

    1. Алармени системи за къща

    Като цяло, има два вида защита на къщата - външна и вътрешна - и всяка от тях има специфични системни елементи, свързани с контролния център, тоест основното устройство.

    1.1. Външна защита на къщата

    Поради излагането на външни фактори и атмосферни условия, външната защита трябва да се състои от висококачествени компоненти, чийто монтаж е много взискателен. Външната защита е предназначена за по-сложни инсталации и се използва предимно в случаите, когато къщата е оградена и достъпът до двора е забранен.

    1.2. Вътрешна защита на къщата

    За разлика от външната, вътрешната защита е най-често срещаният вид техническа сигурност. Както подсказва името, вътрешната защита има за цел да осигури вътрешността на сградата, като предотвратява движението на крадци. Освен това предпазва наемателите през нощта, когато са в къщата, от всяко нежелано влизане.

    2. Безжични или кабелни алармени устройства?

    Алармените и противовзломните системи най-общо се разделят според това дали са с кабели или безжични, въпреки че всички работят почти по един и същ начин. На практика няма разлика в качеството на работа между тези системи, а само в начина на монтаж. Най-важното е, че кабелната алармена система трябва да бъде проектирана като част от електрическата инсталация преди изграждането на сградата, докато на безжична може да се спрете по-късно.

    2.1. Аларми за къща - безжични

    Безжичните домашни аларми са все по-модерни и търсени. Безжичните алармени устройства за дома са елементи на система с основно устройство, наречено централно устройство, което е свързано с другите части чрез определена честота, а не чрез кабели. Поради това безжичните системи са по-бързи и по-лесно се инсталират, а и няма нужда от строителни работи като пробиване или подсичане на стени. Поради това външният вид на къщата не се нарушава от нищо. Безжичните алармени системи са отличен избор за съществуващи съоръжения, които нямат монтирани алармени инсталации.

    2.2. Аларми за къща - кабелни

    При кабелната алармена система, за разлика от безжичната, отделните компоненти се свързват към централното устройство чрез кабели. Кабелната аларма трябва да бъде предвидена преди строителството и включена в плановете за окабеляване. Ако нямате намерение да монтирате аларма преди строежа на къщата, то поне помислете за поставяне на тръби, през които да минават инсталациите по-късно. Ако не направите това, тогава всичко, което остава, е безжична домашна аларма.

    3. Елементи на алармената система

    Алармена система за къща
    Алармена система за къща

    3.1. Основно тяло е централното устройство

    Централното устройство е основният блок за управление, който контролира цялата алармена система. Основната му функция е обработка на всички постъпващи сигнали, идващи от датчици или превключватели, както и включване на светлинни и звукови сигнали за аларма, ако е необходимо. Най-важната им характеристика е, че са напълно независими от електрическата мрежа. Така при спиране на тока алармата няма да спре да работи, тъй като има собствена батерия.

    Алармената централа е с вграден комуникатор, който осигурява връзка с телефонната линия. Кой ще получи и ще отговори на активирането на алармата зависи от настройката на системата. Това може да бъде център за наблюдение или конкретен телефонен номер. С навлизането на „умните“ системи и инсталации се появиха и алармени централи, които имат видеосигнал за таблета или телефона на потребителя.

    3.2. Кодиране (клавиатура)

    Кодирането се използва за включване и изключване на цялата система за сигурност, преглед на събития и програмиране на централното устройство на системата. LED, LCD или сензорен екран се използват най-вече за кодиране. Цялата система, нощен режим на охрана, паник аларма и други подобни могат да се включват и изключват чрез клавиатурата.

    3.3. Гласови и GSM модули

    Гласов модул може да бъде инсталиран в централното устройство, за да направите по-лесно управлението на алармената система и по-леко идентифициране на алармите. Гласовият модул съобщава точното местоположение на алармата при поискване и може да бъде дистанционно включен или изключен по същия начин. В случай, че в къщата няма аналогова телефонна линия, за комуникация се използва GSM моделът, който освен комуникация позволява и изпращане на SMS.

    3.4. Вътрешна и външна сирена

    Сирената се използва за звуково предупреждение на околността и за плашене на крадци. Външната сирена има вътрешно захранване, така че може да работи дори когато няма ток. Сирената обикновено има и предпазен ключ, който предотвратява отварянето на устройството.

    3.5. Допълнителни елементи на алармената система

    Елементите на алармената система включват и определени безжични решения, като централата винаги може да бъде надградена със специален модул за безжично приемане на сигнал. Това са детектори за въглероден окис и други газове, детектори за анестици, инфрачервени сензори за движение, вътрешни и външни сензори за движение, сензори за повишена температура, пожар, счупване на стъкло и камери за видеонаблюдение.

    4. Пакет алармена система за къща

    Ориентировъчната цена на алармената система, включваща закупуване и монтаж на основни и вторични модули, датчици, камери, започва от около 350 лева. Разбира се, всичко зависи от самата алармена система, вида, размера на къщата и броя на устройствата, детектори, сензори и други компоненти, както и от доставчика. Има обаче и системи по-скъпи от 550 лева.

    Ако решите да инсталирате алармена система, можете да се свържете с нас на DaiBau.bg. На нашия уебсайт ще намерите повече съвети, свързани с тази тема, както и доставчици и производители, с които си сътрудничим и които ще отговорят на вашето запитване с подходяща оферта.

    Информация за цените може да видите в нашия калкулатор.

    Ваш тим,

    Daibau.bg

    Професионална статия 887
    Aвтор: Списание Daibau

    Полезна ли Ви беше статията?


    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Търсене на добри изпълнители за областта Аларми, алармени системи?

    Имаме 174 изпълнители за района на Аларми, алармени системи:

    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    ТЪРСИМ МЕСТЕН
    БЕЗ КОМИСИОННА
    Имаме 174 изпълнители за района на Аларми, алармени системи
    9.5
    0

    ТИСИМ ООД

    КЛОНЧЕ 2А
    10
    0

    МСИ БЪЛГАРИЯ ПРОДЖЕКТ ООД


    9.4
    0

    СД ИЕСТО-ИНЖЕНЕРИНГ - ВЪЛЧЕВ И С-ИЕ

    ФИЛИП ТОТЮ
    8.7
    0

    ЕКСЕЛ СИСТЕМС ООД