Колко струва сухо строителство? Монтирането на преградна стена е лесно и бързо, а цената може да се повиши най-вече заради дебелината на стената и евентуалната шумоизолация. Цената на обикновена преградна стена варира между 35 и 39 лв/m2, а на двойна стена – от 45 до 52 лв/m2. Окаченият таван „кнауф“ може да се монтира за 45 до 49 лв/m2.
На кого да се доверите за сухо строителство? Изпратете запитване до подходящи и надеждни майстори за гипсови работи във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.
вашето количество
единица
приблизителна цена
вашата цена
Цени за поръчка и поставяне на бяла EPS стиропорна изолация, твърдост 70, с PE фолио.
Цени за доставка и монтаж на бяла EPS стиропорна изолация, твърдост 100, с PE фолио.
Изработване на единична преградна стена, изолация от минерална вата, поцинкована подконструкция, 12,5 mm Knauf/Rigips затварящ панел с шпакловка и бандажиране, заедно с доставката на материали.
Изработване на двойна преградна стена, изолация от минерална вата, поцинкована подструктура, затваряне с двойна плоча Knauf/Rigips 12,5 mm с шпакловка и бандажиране, заедно с доставка на материали.
Изработване на едностранна стенна облицовка от водоустойчиви гипсокартонени плочи, стенeн профил 100.
Окачен таван с поцинкована подконструкция, затворен с 12,5 мм огнеупорни Knauf/Rigips гипсокартонени плоскости с бандажиране и шпакловка. Съединенията са подсилени и фуговани два пъти. Заедно с набавянето на материали.
Изработване на едностранна стенна облицовка от гипсокартонени плочи, стенни профили 100.
Монтирането на панели knauf (кнауф) е бърз и ефективен начин на работа, тъй като са възможни модификации още преди монтажа. Необходимо е обаче да се придържате към определен план и начин на работа. Изпълнителят може да ви посъветва за повечето неща, но ние сме подготвили някои съвети по тези теми.
Тъй като сухото строителство винаги е преплетено с работа по монтиране на инсталации, изглаждане, боядисване или залепване на тапети, определена координация ще бъде необходима за изпълнението на целия проект.
Винаги е препоръчително да имате план. С вашият архитект можете да правите чертежи и скици на мансарди, тавани или интериор на апартамента, така че това да е основа за списък с работите и материалите, т.нар. количествена сметка. Това ще улесни изпълнителите при съставянето на офертите, а вие ще можете да ги сравнявате по елементи и да следвате тази информация. Да имаш добър план винаги означава да избягваш проблеми и изненади.
Чудесно е, когато знаете състоянието на обекта, защото той определя вида и реда на работа. Например звукът се предава през подструктурата и може да бъде доста силен. За да се избегне това, при полагане на замазка е много важно преградните панели да се поставят директно върху бетонната плоча, а под кнауф профила да се постави гума. Също така, при просто полагане на замазката, важно е панелите кнауф да са на поне 10 cm над ръба на пода. Инсталирането на подово отопление трябва да се направи след монтиране на подконструкцията, защото може да се случи, отоплителната тръба да се пробие по време на нейното завинтване.
Разбира се, преградни стени могат да се поставят и върху завършени подове с паркет или теракота, само внимавайте да не повредите съществуващите покрития.
Вентилационните и канализационните тръби обикновено са с голям диаметър, до 20 cm. Конзолните кутии за подово отопление също са с такива размери, че не могат да бъдат пренебрегнати. Следователно, при определяне на дебелината на преградните стени трябва да се има предвид, че всички кабели и тръби се покриват, защото в противен случай по -късно би трябвало да се направят канали и решетки, което със сигурност би нарушило вече замисления вид на помещението. Доброто планиране би ви спестило много проблеми и в този случай.
Сухото строителство е сравнително лесна работа и затова се приема от много изпълнители. Поради бързината на работа мнозина дори решават да работят сами, а напоследък има все повече бояджии, които предлагат гипсови работи. Фактът, че има много от тях на пазара, не означава, че всички работят добре. Съветваме ви да се свържете само с онези изпълнители, на които специалността е сухо строителство, тоест гипсови работи, и имат определени препоръки, а и които могат да ви покажат по -ранни проекти.
Точното време за търсене на майстор зависи от състоянието на вашия имот и обема на планираната работа. Ако трябва само да затворите няколко квадратни метра, можете да се уговорите с майсторите да се свържат с вас, когато имат малко свободно време. Ако става въпрос за монтиране на knaufs в целия апартамент, отзивите ще бъдат много повече. В такъв случай, майсторите могат да дойдат при вас същата седмица.
През лятото, когато строителните работи са в ход, изпълнителите обикновено са много заети и цените на сухото строителство са по -високи. Затова ви препоръчваме да насрочите работите за самото начало или края на лятото. Монтирането на кнауф в къща с площ около 150 m2 може да отнеме до три седмици.
Тъй като са много прости и пригодими, панелите от гипсокартон в конструкцията се използват в различни проекти за ново строителство, адаптация и саниране.
Сухото строителство е особено подходящо за изграждане на преградни стени и тавани в сглобяеми сгради. То е отлично за саниране на влага и за стенни покрития при всички видове ремонти, тъй като не пречи на носещата конструкция, нито се използва вода по време на строителството.
Гипсокартонът е в основата на сухото строителство. Самите панели са направени като сандвич от гипс и два картонени листа; много лесно се реже и завинтва. Стандартните им размери са 200х125 сm, с дебелина 12,5 mm.
Има няколко вида панели, в зависимост от производителя, но панелите най-често са „обикновени“ или в сив цвят, подходящи за помещения без влага. Зелените панели knauf са водоустойчиви и се използват за бани и покриви. Огнеупорни панели от гипсокартон се монтират най-често в котелни помещения, а могат да се предлагат и панели с дебелина 25 mm, които съдържат допълнителни влакна от различни материали, за да ги направят по-здрави.
Основа на всяко сухо строителство е конструкцията. В миналото тази конструкция се е правила от дървени греди и те също са имали определени предимства, тъй като предават по-малко звук и са масивни. Алуминиевите профили за knauf, от друга страна, позволяват бързо рязане и свързване, те са много по -леки и по -евтини, така че повечето изпълнители сега ги предпочитат. Те се предлагат в различни размери и големина и могат да се използват за всякакви цели.
Преградни стени от гипсокартон са отлично решение за организиране на пространството при ремонт или при ново строителство. В зависимост от това, от което се нуждаете, можете да изберете няколко различни метода на монтиране, различни основи и профили, с панели в един или повече слоеве.
Най -тънката преградна стена е около 75 mm, стените, в които се полагат инсталациите, са между 15 и 20 сm; обаче изборът пада главно върху плочи с дебелина 12,5 mm, тъй като в тях се побират и вертикалите на канализацията. Препоръчително е такива преградни стени да бъдат изолирани, за предпочитане с мека каменна вата. За преградни стени, които ще понасят определен товар, като например кухненски окачени елементи, се препоръчва те да са двойни, тоест направени от два слоя панели knauf, за да бъдат по -издръжливи.
Затварянето на тавана или изравняването на тавана почти винаги може да бъде решено чрез т.нар. окачен таван. На алуминиевите профили, които са внимателно изравнени, се завинтва гипсокартон и се получава нов таван.
Таванът Knauf е бърз, лесен и много ефективен начин да скриете инсталации за вентилация, електричество или водопровод.
Окаченият таван, направен по този начин, е идеален и за стилистични преустройства, тъй като в него могат да се поставят осветителни тела (LED лампи или ленти), драперии или завеси.
При ремонта най -често се срещат неравни и влажни стени. Отлично решение в такива случаи е поставянето на облицовки от knauf в профилите. Много често преместването на инсталации не е осъществимо дори с помощта на изсичане, тоест дълбаене и изчукване на стените, защото те са направени от бетон или къщата е сглобяема. Облицовките се завинтват директно към стената, когато, например, се санира измазана стена, която се е изронила.
Въпреки че изпълнението на сухо строителство е лесно и бързо, не препоръчваме да се захващате сами с тази работа; винаги е добре професионалист да се занимава с такива неща. За да разберете по -добре целия процес, ето как трябва да изглеждат стъпките за поставяне на knauf в обикновения график по етапи, в което ще участват и други майстори.
Започва се от профила за преградни стени, тъй като първо конструкцията трябва да бъде поставена точно и прецизно според проекта. Първо, профилът се завинтва в тавана и страничните стени, за да се направи рамка. В същото време на пода се поставя изолационна лента, която трябва да заглушава звуците. Ако знаете къде минават инсталациите, не забравяйте да подчертаете това на майсторите, за да няма евентуални повреди или течове.
След това, следва завинтването на хоризонтални и вертикални връзки - профили, в които ще се поставят панелите, на определени интервали. Майсторите ще направят профили около прозорците и ще подготвят конструкции за отворите на вратите или ще монтират касети, в които ще има плъзгащи се врати.
Конструкцията на тавана се извършва след полагане на основата за преградни стени чрез завинтване директно в носещата конструкция. Следва фиксиране на профила, нивелиране и окончателно фиксиране.
След завинтване на профила, водопроводчикът може да положи тръбите за водоснабдяване и канализация, да инсталира вграден котел или конзолни кутии за подово отопление. На същия етап от строителството електротехникът трябва да постави кабелите за своите инсталации. Съветваме ви да помислите внимателно къде контактите и ключовете ще бъдат най -достъпни за вас, тъй като по -късните модификации изискват допълнителни разходи.
На този етап гипсокартонът се завинтва в основата. Първо се затваря едната страна на стената, така че електротехникът да може да постави контактите и ключовете на предвидените места. След това идва затварянето на другата страна. По това време електротехникът и монтажистът работят заедно.
Когато панелите са фиксирани към преградните стени, таванът се затваря.
Монтажистът ще монтира алуминиеви профили за knauf по ъглите и поддържащите колони.
Свързването на панелите от гипсокартон винаги е натоварено и цялата конструкция се движи малко. За да се предотврати напукване, съединенията трябва да бъдат защитени чрез армиране. В средата на връзката първо се залепва армировъмната мрежа. След това съединенията се изглаждат. Когато всичко изсъхне, е необходимо да се нанесе друг слой. Когато изглаждането приключи, повърхността трябва да е равна; специално се внимава за китване на тези места, на които са винтовете. Профилите също трябва да бъдат изгладени, така че изобщо да не се виждат.
Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом
Окачен таван с гипсокартон + вата
Окачен таван с вата 1058.4 лв дo 1764 лв
ФЕЦ Мъглиж – довършителни работи по изграждане на командна сграда
изпълнява проект по изграждане на нова повишаваща подстанция на ФЕЦ „Мъглиж“ и командна сграда, близо до с. Дъбово, община Мъглиж, област Стара Загора.
Търсим подизпълнител за сухо строителство (полагане на гипсокартон, шпакловка, настилки и боядисване с латекси), както и ВиК (баня и тоалетна) на довършителните работи по командната сграда, съгласно приложената Количествена сметка и чертежи.
Срокът за изпълнение на дейностите е от началото до края на месец септември тази година.
Моля за Вашата оферта!
По техническите въпроси може да са обръщате към инж. Георги Камберов
4410 лв дo 7350 лв
Поставяне на гипсокартон и малко плочки
Гипсокартон и шпакловка 529.2 лв дo 882 лв
Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство