Колко струва ламаринен покрив? Цената на металните покриви и покрития зависи от качеството на стоманата, вида на защитата (мед, цинк, алуминий-цинк), вида на покритието и, разбира се, от доставчика. Цената на метален покрив без изолация варира от 6,40 до 9,60 лв/m2. Можете да намалите разходите за строителство чрез внимателно планиране. Покривът се покрива с метално покритие от тенекеджия. Добрите майстори, обаче, винаги имат работа, така че не забравяйте да поискате оферта възможно най-скоро.
На кого да се доверите за монтаж на ламаринен покрив? Изпратете запитване до подходящи и надеждни майстори за ламаринени покриви във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.
вашето количество
единица
приблизителна цена
вашата цена
Цени на гофрирани прозрачни плочи. Цени на гофриранг прозрачнж плочж, 125x92 cm, дебелина 1,2 mm.
Cena polikarbonskog krovnog pokrivača. Providni polikarbonski krovni pokrivač, debljine 16 mm, širine 210 cm, dužine između 300 i 600 cm.
Ламаринените покривни покрития стават все по-достъпни, а с това и все по-търсени за почти всички форми на покрива, особено плоските. Сега, в допълнение към ламаринените плоски и извити листове, има и метални керемиди, които е много трудно да се разграничат от традиционните покривни покрития от керемиди, бетон и други материали. Ако се чудите за какви ползи става въпрос, можем да изброим някои нови факти:
Доскоро можехте да видите само ламаринени покриви на превъзходно построени сгради, завършени архитектурни здания. Сега е съвсем различно. Поради по-добрите, по-евтини и по-лесни производствени процеси, ламаринените покривни покрития станаха по-достъпни, така че все по-често ги срещаме в частни домове. Според съществуващите статистически данни от строителната индустрия, пазарният дял на ламаринените покриви се увеличава през последните години със скорост от 3 % годишно и в момента възлиза на 15 %. За разлика от това, пазарният дял на бетонните и тухлените покривни покрития намалява с почти същата скорост и сега възлиза на около 59 % от всички монтирани покриви.
Ламариненото покривно покритие може да се монтира върху съществуващото покривно покритие, което не трябва да се премахва, освен ако изрично не се изисква от местните строителни разпоредби. Истината е, че премахването на стари материали винаги е желателно, но е свързано и с по-високи разходи. Освен това, случва се между старото и новото метално покритие да се създадат водни пари, които по-късно могат да причинят плесен и гниене на покрива. Тази потенциална опасност може да бъде избегната чрез изграждане на поясни вентилационни канали.
Изглежда, че има вкоренен предразсъдък, че ламаринените покриви са по-шумни, тоест, че ударите от дъжд или градушка върху ламаринена повърхност отекват по-силно в сравнение с обикновените, но това не е вярно, ако покритието се монтира правилно. Ламариненото покритие се монтира върху твърда подложка, а освен това покритието и изолацията създават звукова бариера между покрива и вътрешността на сградата. Във вътрешността на къщата този шум не се регистрира като усилен.
Има и друг предразсъдък по отношение на ламаринените покриви: че те повече привличат мълнии, въпреки че това не е експериментално или статистически потвърдено. Ламаринените покриви по никакъв начин не увеличават риска от мълнии. Освен това, ако мълния удари покрит с ламарина покрив, той е по-малко запалим от класическите покривни материали. Тъй като ламариненото покривно покритие е едновременно електрически проводник и незапалим материал, може да се каже, че това е едно от най-безопасните решения, които се предлагат в момента. Причината, поради която ламаринените покриви не привличат удари от мълнии, е проста: мълнията търси най-близкия и директен път до земята, така че дърветата, телефонните стълбове и подобни конструкции обикновено са много по-добри цели. Според конструкцията си ламариненият покрив е изолиран конструктивен елемент, който няма пряка връзка със земята, поради което няма научна причина за по-често въздействие върху ламаринен покрив от този от керемиди, бетон или битум.
Вярно е, че доставчиците на ламаринени покриви предлагат гаранции, равни на тези за най-добрите битумни покривни материали (около 30 години), въпреки че от практиката е известно, че ламаринените покриви могат да издържат повече от 50 години. Поради това почти никога не се случва покривът да се сменя отново при едно поколение живеещи в сградата, докато битумът трябва да се сменя поне два пъти. От друга страна, ламаринените покриви са почти два пъти по-скъпи от битума, така че спестяванията със сигурност си заслужават, но в дългосрочен план.
Една от причините за голямото търсене на ламаринени покриви със сигурност е фактът, че той е напълно огнеупорен. Поради разрастващото се строителство, особено в градските райони, сградите се доближават една до друга и опасността от пренасяне на пожар става все по-вероятна. Следователно, не е изненадващо, че търсенето нараства и ако добавим към това, че насекомите не атакуват метала и че опасността от физически и химически щети е минимална - рентабилността на такава инвестиция е безспорна.
Проучванията показват, че металните покривни покрития отразяват слънчевото излъчване и топлината, което може да намали годишните разходи за отопление и охлаждане с между 10 и 25%. В климатични условия, където разходите за охлаждане са по-високи от тези за отопление, ламариненото покритие може да бъде покрито с блестящи или гранулирани покрития, което увеличава отражателната способност на покрива и подобрява енергийната ефективност.
Може да се каже, че мнението е доста закостеняло и че металният покрив може да бъде само този с по-голям наклон, въпреки че гофрираното ламаринено покритие работи чудесно и при плоски покриви. Този тип покривно покритие има повдигнати водонепропускливи фуги и наклон от около 8% е достатъчен, за да може водата да се оттича доста лесно.
Въпреки че е безспорен факт, че ламаринените покривни покрития са по-устойчиви и издръжливи от другите, те не са неразрушими. За тях най-опасен е силният град. Алуминият и медта са най-чувствителни, докато неръждаемата стомана е по-твърда и по-устойчива на удари. По-малък град рядко може да създаде проблем, но по-едрият е и по-опасен.
Самостоятелен монтаж на метално покривно покритие изобщо не се препоръчва; това е професионална и взискателна задача, която изисква технически знания, опит и специални инструменти. Също така, в случай на повреда, което е наистина рядък случай, винаги ще бъде по-добре да наемете професионалист.
Въпреки че ламариненият покрив е много издръжлив, ще дойде време, когато ще трябва да бъде заменен и тогава ще можете да го продадете като вторична суровина.
Качеството на ламариненият покрив до голяма степен зависи от професионализма, опита и уменията на майстора. Можете да започнете търсенето на такъв майстор в Интернет или да поискате от доставчиците на метални покривни покрития препоръката за местен майстор. Разбира се, можете също да потърсите такъв майстор на нашия уебсайт Daibau.bg и да се свържете с някои от доказаните компании или лица, с които работим. Когато изпратите запитване през нашия портал, ще получите отговори от няколко от тях, а на същото място можете да проверите отзивите и препоръките, както и коментарите на предишни клиенти във всеки профил. Препоръчваме ви да изберете тези изпълнители, които предлагат поне петгодишна гаранция за работата си. Ако в този период няма проблеми с покрива, едва ли ще има такива по-късно.
Всеки метал има определени предимства и недостатъци, като издръжливост, цвят и цена. Решете кой е подходящ за климата, в който живеете, строителството на къщата и разбира се бюджета, който имате.
Стоманените покриви несъмнено са най-здравият, най-популярният, но и най-евтиният избор. За да се предотврати ръждясването, използваната за този покрив стомана е поцинкована чрез горещ процес (поцинкована стомана) или покрита със сплав от алуминий и цинк. Поцинкованата стомана може да бъде със сребърен цвят, а може да бъде боядисана, за да се защити допълнително и по този начин да се удължи нейния живот. Такъв покрив може да издържи от 30 до 50 години.
По-лекият, мек и по-скъп метал за покрива е алуминият, който се произвежда в няколко от същите релефни модели; под слой боя - а алуминият почти винаги се боядисва - е трудно да се разграничи за кой материал става въпрос. Алуминият е по-добър избор за крайбрежните райони и тези, където има киселинни дъждове, защото не ръждясва. Такъв покрив може да издържи от 30 до 50 години.
Медта е най-старият вид метал, използван за покриви от древността до наши дни. Медният покрив е най-трайният и следователно, най-скъпият от всички материали. Подходящ е, защото се реже и обработва лесно. Също така е много важно за медното покритие, че с течение на времето то получава патина от светъл, синьо-зелен цвят, който изглежда особено приятно. За разлика от други метали, където дебелината или профилът са важни, за медта е важно теглото на квадратен метър. Звучи невероятно, но меден покрив може да издържи около 200 години.
Оригиналното желязно покривно покритие, използвано в Европа през 18 век, е било покрито с ламарина и олово. Днешната безоловна версия - неръждаема стомана между два слоя ламарина - е устойчива на всякакви атмосферни влияния и без защитен слой боя. Неоцветената неръждаема стомана има еднороден матов сив цвят и нейният живот е около 100 години.
Подобно на медта и цинка, той е естествено устойчив на ръжда и други атмосферни фактори и не се нуждае от боядисване за защита. Много често се комбинира в сплав с титан поради здравината и допълнителната устойчивост на корозия. Лесно се оформя и обработва. С течение на времето цинкът, също като медта, получава патина с красив синкаво-сив цвят - просто погледнете известните парижки покриви! Издържа, обаче, по-кратко - „само“ 80-100 години.
Металните покриви почти не изискват поддръжка и са лесни за почистване. Те обаче лесно се надраскват. Ако покривът е боядисан, с течение на времето боята ще започне да се напуква и отлепва, така че трябва да бъде подновена. Металните покриви обикновено са водоустойчиви, но може да протече при съединенията. Стигне ли се до това, знайте, че това не се случва, защото покривът тече, а поради кондензация, която възниква поради неправилен монтаж на покривното покритие, тоест поради лошо изпълнени вентилационни канали. Ето защо е от решаващо значение майсторът или майсторите, които наемате, да са висококвалифицирани, способни и много опитни. Металът е много специфичен материал за покривно покритие и за да бъде поставен добре, майсторът трябва да знае неговите физико-химични характеристики и как ще се държи в определен момент и при определени условия; в този смисъл, от първостепенно значение е да се предвиди за свиването и разширяването на метала.
Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом
Ламаринена обшивка на стрехи, улуци
Имам нужда от следните работи по нов покрив на къща, намираща се във Варна.
Обшивка на челни дъски - 74м
Обшивка на стрехи(ширина 50см)- 36м
Обшивка на комин 100см/50см - 6бр
Улуци - 30м
Водосточни тръби - 34м
Казани - 4 бр
Колена - 4бр
Тапи - 6бр
8820 лв дo 14700 лв
направа на ламаринен корабен ес за комин
Изработване на капандура /тип корабен ес/ за комин от ламарина . 529.2 лв дo 882 лв
парче ламарина с размери 500х700мм.
Парче ламарина поцинкована с размери 500х 70мм. 88.2 лв дo 147 лв
Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство