За района

    Фундамент, Цени

    Колко струва полагане на фундамент? Цената на фундамента зависи най-вече от вида - дали е поясен, лентов, точков, плоча или пилони - както и от дебелината и вида на изолацията (под или над плочата). За фамилните къщи все по-често се използва фундаментната плоча. Нейното изпълнение и бетониране, със заваряване на хидроизолация и монтаж на изолация с дебелина 20 cm, би ви струвало от 48 до 64 лв/m2. Цената на добре изолирана фундаментна плоча за новопостроена тухлена или сглобяема къща от 100 m2 варира от 320 до 780 лв/m2, което е средно 3 % от общата стойност на инвестицията.

    На кого да се доверите за изпълнението на фундамента? Изпратете запитване до подходящи и надеждни строители за полагане на фундамент във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълните формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на основна плоча, фундамент


    Цени на фундаментната плоча за къща. Цени за изливане на бетонна фундаментна плоча, със заваряване на хидроизолация, поставяне на изолация с дебелина 20 cm, доставка и вързване на армировка към фундамента, изливане на бетон C35, както и поснтавяне на вертикална изолация с припокривания по краищата.

    180.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    250.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Фундамент, основа

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Полагане на фундаментна плоча с дебелина от 25 cm

    Цената за монтаж на стиропорна изолация с дебелина 20 cm, доставка и вързване на армировка Q335, с изливане на бетон С 25/30 за фундаментната плоча.


    м2

    лв/м2

    лв

    %D0%BC2

    лв/%D0%BC2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Фундамент и фундаментна плоча - всичко, което трябва да знаете

    1. Фундамент и фундаментна плоча – какво трябва да знаете?

    Фундаментът е основата, върху която се базира изграждането на всяка сграда. Типът фундамент се избира според характеристиките на земята, върху която трябва да се изгради дадено съоръжение и очакваната енергийна ефективност. При изграждането на фамилни къщи изборът пада най-вече върху лентовите основи, въпреки че поради съвременните строителни технологии (сглобяеми, пасивни, икономични и други подобни) все по-често избира фундаментна плоча. Решението за фундамента обикновено се взема от архитекта. Изчислението за носимоспособността и натоварването, обаче, се извършва от инженер конструктор.

    При изграждането на фамилни къщи обикновено се избира фундаментна плоча
    При изграждането на фамилни къщи обикновено се избира фундаментна плоча

    1.1. Състав на почвата

    Преди започване на работата, трябва да се провери дали в земята има проводи (водопровод, канализация, електропроводи, телекомуникации и др.), които не трябва да се повредят при копаене. Всъщност, те трябва да се установят и да се прегледа целия парцел и околността. Изкопните работи могат да нарушат баланса на почвата и да предизвикат свлачища или срутвания. Съставът на земята също е много важен заради избора на механизация, която ще се използва.

    1.2. Фундамент или фундаментна плоча?

    Изборът на типа фундамент се влияе изключително от вида и носещата способност на терена. Ако носимоспособността е подходяща, може да се избере една от съществуващите, при което трябва да се вземе предвид дълбочината на замръзване на почвата (50-100 cm). Ако почвата е с по-ниска носеща способност, основно се избира фундаментната плоча поради по-малките контактни повърхности и по-ниското налягане.

    1.3. Укрепване на терена

    Има начини за увеличаване на носещата способност на почвата. Може да се уплътни механично, тоест да се компресира, да се отстрани повърхностният слой, за да се достигне твърда основа, да се понижи нивото на подпочвените води или да се инжектира почвата. Разбира се, има и още, но най-важното е почвата да се стабилизира. Ако не остане нищо друго, за да се избегне опасността от движение на почвата, може да се направят дълбоки основи, тоест да се избият пилоти до здрава основа и да се направи фундамент върху тях.

    1.4. Хидроизолация

    Всяка основа, независимо от височината на подпочвените води, трябва да бъде защитена с хидроизолация. Ако се прави фундаментната плоча, под нея трябва да се бетонира основата, а при точкови или лентови основи се бетонира върху тях. Много е важно хидроизолацията никъде да не е прекъсвана, да е от "цяло парче", защото само по този начин може да се предотврати проникването на вода в основата, а с това и в сградата. Често се случва свързването на вертикалната и хоризонталната хидроизолация да не е добре направено и след това влагата влиза отдолу и през конструкцията. Самата хидроизолация трябва да бъде защитена от механични повреди, които могат да възникнат при засипване с почва след строителство или при естествено слягане. В допълнение към хидроизолацията, около основата трябва да бъде осигурен дренаж, който ще позволи на водата да се оттича далеч от сградата.

    2. Изпълнители

    Строителите често предупреждават, че ситуацията на строителната площадка трябва внимателно да се следи и контролира всеки ден и че всички решения трябва да се вземат само след консултация и сътрудничество с експерти от определени профили, тъй като всички работи в началните етапи на строителство са от решаващо значение за качеството , издръжливост и дълготрайност.

    3. Видове основи

    Фундаментът може да бъде плитък или дълбок, а самите основи според геометричната форма - лентови, точкови или под формата на плоча. Ако основата е плитка, натоварването на обекта се прехвърля върху повърхността на земята, а при дълбоките основи гравитацията пренася натоварването в дълбочината, върху здрава почва, която има достатъчна носеща способност.

    3.1. Точкови основи

    Точковите основи са такава конструкция, че дават възможност за прехвърляне на товари към определени точки. Такива конструктивни опори са например стълбове или подобни елементи, като стълбища, комини или далекопроводи. Основното условие за такава основа е твърда почва и да няма опасност от срутване. Точковите основи се правят директно в строителния изкоп върху добре подготвена основа. Когато изкопът се запълни, върху такива основи се правят колони, подсилени с вертикална армировка и стоманени плочи. В точковия фундамент могат да се оставят и дупки (куха основа), в които впоследствие се поставят сглобяеми колони, които се заливат с бетон.

    3.2. Поясни основи

    При лентовите (поясни) основи, тежестта се пренася от поясните конструктивни елементи (стени) върху земята вертикално и хоризонтално. Изработени са от напречно поставена армировка и бетон. Задачата на армировката е да укрепи основата и да предотврати напукване, което може да възникне поради неравномерно слягане на почвата.

    3.3. Основи греди

    Гредите се използват рядко и то само когато почвата е толкова слаба, че не могат да се направят дори точкови основи. Основите греди пренасят натоварването от колоните към земята. В този случай гредите се натоварват все едно са точкови основи и носят тежестта линейно, сякаш са поясни основи.

    3.4. Фундаментни плочи

    По правило фундаментните плочи се използват винаги за по-големи и по-взискателни обекти. Този метод на фундамент се използва все по-често за фамилни къщи, особено когато става въпрос за нестабилен терен. Фундаментната плоча не позволява неравномерно слягане, а напрежението под самата основа се намалява.

    Фундаментните плочи се изработват с различни дебелини на сечението, но за фамилни къщи обикновено се използват една плоча и една дебелина. При определяне на дебелината на основата или на фундаментната плоча се взема предвид натоварването на сградата, носещата способност и вида на бетона.

    3.5. Пилоти

    В случаите, когато почвата е много слаба и нестабилна, се използва дълбока основа, която може да достигне здрава почва по-дълбоко под повърхността. Такива лошо носещи терени най-често са глина или пясък. Дълбоките основи се изграждат от пилоти, тоест стълбове, които могат да бъдат направени от дърво, стомана или бетон, а също така са направени от тръби, които са запълнени с инертни материали. Изборът на вида на пилотите зависи от няколко фактора, най-важните от които са необходимата дълбочина, големината на обекта, наличната механизация и други подобни. Има и различни пилоти - пробити, ляти, стоящи, висящи, коси, CFA, мега и др.

    4. Процес на изработка на фундаментна плоча

    4.1. Проект

    Както при всяка друга конструкция, първо се прави проект за изпълнение. Проектът на фундаментната плоча се базира на полученото инженерно-геоложко изследване и се състои от няколко плана и чертежи. Първият е архитектурният план на фундаментната плоча, който показва размерите, дебелината, видовете слоеве под плочата, от топло до хидроизолация и евентуално тампони. Чертежи на армировка, монтаж и пробиване също са част от проекта. Плановете трябва да съдържат и количествена сметка, тоест списъци на материали и строително-занаятчийски работи. Всеки такъв проект се прави само за едно конкретно съоръжение и трябва да съдържа всички конкретни данни и информация за условията и местоположението. Чертежите за пробиви са много важни, защото трябва да бъдат маркирани подробно и точно позиционирани, с отбелязане размери на защитните тръби и изходните точки под плочата. При всички случаи, проектът на фундаментната плоча трябва да бъде съгласуван с други части от конструкцията на сградата.

    4.2. Регистрация и организация на строителната площадка

    Преди започване на строителството ръководителят на строителната площадка регистрира всички участници в работата. Мястото се обозначена със строителни дъски и се огражда. Въз основа на проекта за разрешение за строеж геодезистът измерва размерите, тоест маркира ширината и височината на обекта. Преди началото на изкопа на строителната яма се монтират строителни профили.

    4.3. Изкоп

    Когато се отбележат границите на сградата, започва изкопаването на строителната яма. Едновременно с това, когато се отстрани повърхностната почва, започва определеният от плана изкоп. При лошо носещ терен се извършва по-дълбок изкоп до достигане на твърда повърхност. След това изкопаната земя се извозва на депо, освен ако в плана не е посочено друго.

    4.4. Подготовка на основата за фундаментната плоча

    За да могат всички работи да се извършват по-лесно и точно по план, дъното на фундаментната яма се изравнява и уплътнява. Изравняване и уплътняване не са необходими, ако почвата вече е такава. Ако има нужда, добавете почва или направете тампон. Основата трябва да има определен наклон, така че водата да тече естествено под фундаментната плоча.

    4.5. Полагане на инсталации

    На дъното на фундаментната яма, преди поставяне на изолацията се полагат защитни тръби, в които са разположени инсталациите и се заливат с бетон, така че да бъдат защитени от натиска, упражняван от сградата.

    4.6. Вертикални пробиви

    Инсталациите, които се полагат в хоризонтално положение под фундаментната плоча, трябва да бъдат свързани и вертикално с тези в сградата на специално определени места, които проектантът определя предварително в плана и в чертежите. Тези места се наричат ​​пробиви и тяхното точно позициониране е много важно, тъй като последващи промени не са възможни.

    4.7. Дренаж

    Правилно монтираният дренаж има за задача да отвежда атмосферните и подземните води от съоръжението. Методът на дренаж зависи от характеристиките на почвата и формата на изкопа. Може да се направи и за оттичане на дъждовна вода през отводна тръба, канал или шина в резервоар или обществени канали.

    4.8. Геотекстил

    Някои от многото видове геотекстил се поставят под цялата повърхност на сградата, с два метра по-широки и по-дълги от отбелязаните размери. Неговата роля е да отделя топлоизолацията от терена, като същевременно позволява естественото изпаряване на водата и газовете от земята.

    4.9. Топлоизолация

    Под фундаментната плоча се поставя и топлоизолация. Най-добрият материал за това е пенестото (порьозно) стъкло с подходящи характеристики, които го правят топлоизолиращо, антисеизмично и устойчиво на натиск. Поставя се бързо, като се нанася слой с дебелина 20-30 cm и се компресира с виброплоча.

    4.10. Подложен бетон

    Върху топлоизолационния тампон се поставя фолио, което разделя изолацията и бетона, като същевременно предотвратява изтичането на циментовото мляко в изолационния слой. След това се прави кофражът и бетонът се излива в този кофраж. Накрая бетонът се изравнява, така че следващият слой, хидроизолацията, да пасне максимално добре върху него.

    4.11. Хидроизолация

    Върху слоя подлежен бетон се полага хидроизолация, чиято основна задача е да предотврати проникването на вода в основата и по-нататък в самата сграда. Не се препоръчва поставянето на хидроизолация върху фундаментната плоча поради неизбежни пробиви, които могат да я пробият и нея. Водата лесно би преминала през хидроизолацията в основата и конструкцията и би причинила големи щети, особено ако е дървена.

    4.12. Стоманобетонна фундаментна плоча

    Изливането на стоманобетонната фундаментна плоча започва с кофража, тоест монтажа на кофража точно според архитектурните проекти. Армировката се подрежда по плана за монтаж на армировката и се запълва с бетон. Горната повърхност на плочата се нивелира и изравнява. Има и вариант да се монтира малко по-широка плоча, за да е по-лесно около нея да се постави топлоизолацията.

    4.13. Топлоизолация по краищата

    В този случай, всъщност, топлоизолацията се полага около фундаментната плоча във фазата на кофража, а може да се добави и по-късно, чрез залепване. Тогава най-важна е дебелината на изолацията, за да може да се комбинира с хидроизолацията на цокъла около къщата.

    4.14. Заземяване

    Заземяването на фундамента трябва да бъде свързано с армировката на сградата.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Полагане на бетон и арматура на площадка около цялата къща, 1-ви етаж

    Полагане на бетон и арматура на цялата площадка около къщата, вкопаване и полагане на бетон 1-ви етаж на къщата. 10584 лв дo 17640 лв

    ........

    оферта за груб строеж на Къща, 7м.x 8м.x10м наличен план

    до груб строеж . Ново строителство, тухла, имам чертеж на къщата 52920 лв дo 88200 лв

    ........

    Изграждане на фундамент за еднофамилна дървена сглобяема къща

    Изграждане на фундамент за Сглобяема дървена къща по изготвен технически проект. 170 м2 е площта на фундамента. 5292 лв дo 8820 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, ивичен фундамент, 60 кв.м
    Фундамент, основа, Храбърско

    5400 лв дo 9000 лв

    Цeнa, изливане на железобетонна плоча 4х9м, 4x9m
    Фундамент, основа, Царацово

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Фундамент, 35 кв.м 20см.
    Фундамент, основа, Бобов дол

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Изливане на фундамент за ограда дълга около 25 м., 20см над земята да е
    Фундамент, основа, Пудрия

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Фундамент за поставяне на сглобяема къща., 43,7кв.м.×0,5м.
    Фундамент, основа, Сенокос

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Фундамент и изграждане на сглобяема къща, 80
    Фундамент, основа, Плевен

    36000 лв дo 60000 лв

    Цeнa, Оферта за фундамент, 130м2
    Фундамент, основа, Говедарци

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Гладка Плоча, фундамент 80 м2, 80 kvm
    Фундамент, основа, Варна

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Фундамент за контейнер по проект, 28м2
    Фундамент, основа, София

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Направа на фундамент за сглобяема къща 50м2, Един хол 4x6m и една стая14m2 +тераса около10m2
    Фундамент, основа, Световрачене

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Фундамент за сглобяема къща с метална конструкция, 80 кв.м
    Фундамент, основа, Кюстендил

    5400 лв дo 9000 лв

    Цeнa, Изграждане на фундамент 15 см. ца поставяне на фургон., 8х8 метра
    Фундамент, основа, Полска Скакавица

    11700 лв дo 19500 лв

    Цeнa, Изработване на ивичен фундамент 3/6м, ивичен фундамент с размери 3-6 м.
    Фундамент, основа, Любимец

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Фундамент за монолитна къща- за наесен, документите предстои да се изготвят, 100
    Фундамент, основа, Ловеч

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Полагане на бетон 140 кв за хале, и шлайфане, 140
    Фундамент, основа, Велико Търново

    8460 лв дo 14100 лв

    Цeнa, Фундамент на преместваема къща и фундамент на ограда, 35 кв.м
    Фундамент, основа, Разлог

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Основа за контейнер за живеене, 40 кв, 40 кв.
    Фундамент, основа, Варна

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Фундамент на сглобяема къща, 35 кв.м
    Фундамент, основа, Разлог

    540 лв дo 900 лв

    Цeнa, Изграждане на фундамент за къща с дървена конструкция, 175-180
    Фундамент, основа, Рударци

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Площадка за контейнер с навес в двор, 1100х800х120
    Фундамент, основа, Несебър

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Фундамент два броя по 35кв., 2 х 35 кв.
    Фундамент, основа, Балчик

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Изграждане на фундамент на бетонови блокчета, 50 кв, 50 кв.м.
    Фундамент, основа, Стара Загора

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Изграждане на две подпорни стени с ЛЕГО блокове и фундамент, 15м х 1.60 м и 15м х 1.40 м ; фундамент - 30 м х 0.4м
    Фундамент, основа, Перник

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Изграждане на фундамент за сглобяема къща от 148 кв.м., 148 кв.м.
    Фундамент, основа, Басарбово

    8100 лв дo 13500 лв

    Цeнa, Изграждане на бетонна плоча до оградна линия- 20 кв., 20 кв
    Фундамент, основа, Гурмазово

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Изливане на бетонна плоча, 40 кв
    Фундамент, основа, Ливада

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Бетонна плоча около блока и дренаж на околоблоковара площадка- ОФЕРТА,за да, 216 м.кв.
    Фундамент, основа, София

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Фундамент с подпорна стена и колони, 300 кв/м куфраж 4000 кг желязо 60 кубика бетон
    Фундамент, основа, Градоман

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Фундамент тип плоча 20см., 72кв.
    Фундамент, основа, Костадинкино

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Наливане на бетонова площадка, 200 кв.м
    Фундамент, основа, Чешнегирово

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Изливане на бетон за две сгради, 80 кв м ; 90 кв м
    Фундамент, основа, Долни Дъбник

    4050 лв дo 6750 лв

    Цeнa, Нивелиране, полагане арматура, заливане, шлайфане, Около 140квм
    Фундамент, основа, Балчик

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Изливане на бетон под наклон, 0.6 м3
    Фундамент, основа, Враца

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Изливане на бетон, Около 5 ,кубика
    Фундамент, основа, Асеновци

    315 лв дo 525 лв

    Цeнa, Изливане на бетон, 30 кв.м.
    Фундамент, основа, София

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Полагане на фундамент, 30см х 30см х 60 см, 7м
    Фундамент, основа, Руен

    1350 лв дo 2250 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Фундамент, основа?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Фундамент, основа ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    288+ ФИРМИ ЗA Фундамент, основа
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА