За района

    Плоски покриви, Цени

    Колко струва плосък покрив? Плоският покрив винаги е малко по-скъп от скатния, но има многобройни предимства - напълно проходимо и използваемо пространство под него и може да има тераса на покрива, което ще допринесе значително за впечатлението за простор на вашия дом. Цената на строителството зависи, преди всичко, от това дали пространството под покрива ще се отоплява или не. Ако ще се отоплява, то покривът трябва да бъде изолиран особено внимателно и добре. Цената на плосък покрив за гараж, например, който не се отоплява, би била между 40 и 48 лв/m2, а за такъв, който се отоплява - от 60 до 80 лв/m2. Още по-голяма инвестиция е т.нар. зелен покрив, защото сам по себе си е специален вид изолация, която едновременно охлажда и загрява, като по този начин спестява разходите за допълнителна климатизация. Ако искате зелен покрив, по който може да се върви, това ще струва около 250 лв/m2. Зеленият покрив с обширна зеленина би бил около 320 лв/m2. В никакъв случай не избирайте по-евтини варианти, ако някой ви ги предложи, защото санирането на лошо направен плосък покрив или такъв, който тече, е много скъпо и взискателно.

    На кого да се доверите за направата на плосък покрив? Изпратете запитване до подходящи и надеждни фирми и специалисти по плоски покриви във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълните формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на плоски покриви


    Цени на плоски покриви. Цени за изграждане на плосък покрив с хидроизолация, изолация и засипване. Цена без дъждовни канали.

    40.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    48.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Плоски покриви

    Зелени покриви


    Колко струва зелен покрив? Зеленият плосък покрив позволява значителни икономии в разходите за отопл...

    Проверете и: Зелени покриви, Цени

    Хидроизолация на плоски покриви


    Колко струва хидроизолацията на плосък покрив? Цената на плоския покрив зависи от вида (битумен пло...

    Проверете и: Хидроизолация на плосък покрив, Цени

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Плосък покрив - всичко, което трябва да знаете

    1. Плосък покрив – какво трябва да знаете?

    1.1. Плоските покриви през историята

    Днес плоските покриви практически се срещат много по-често от тези с два или повече ската, особено при строителството на обществени сгради. В частното строителство такъв покрив се избира като символ на съвременната архитектура. Плоските покриви са широко разпространени от епохата на модернизма, в началото на 20-ти век, когато Льо Корбюзие прави плосък покрив за една от 5-те си точки на съвременната архитектура. Бързо е последван от други, а на изложението за съвременна архитектура през 1932 г. са изложени само къщи с плоски покриви, така че те всъщност поемат монопола. Технологията вече е толкова напреднала по това време, че прилагането им е възможно, но детайлите, изисквани от този тип конструкция, не са били усъвършенствани. Поради това, плоските покриви от модернистичния период срещат по-късно много критики по отношение на техническите недостатъци, тъй като пропускането на вода, тоест течът, се появява като постоянен проблем. За съжаление, с течение на времето се стига дотам, плоският покрив да се приравнява към покрив с теч и за известно време хората предварително се отказват от подобно решение. За щастие през втората половина на 20-ти век технологията напредна толкова много, че днес плоският покрив е не по-малко надежден от всеки скатен покрив. Освен това през последните десетилетия той е абсолютно доминиращ тип за бизнес, промишлени и търговско-жилищни сгради.

    Плоските покриви са се превърнали в символ на съвременната архитектура
    Плоските покриви са се превърнали в символ на съвременната архитектура

    1.2. Плоски покриви в България

    Плоският покрив е много популярен, но трябва да се има предвид, че не е толкова предпочитан в някои райони, особено където се цели запазване на традиционния и типичен архитектурен стил на покривите с четири ската. Плоските покриви в тези места не биха били практично или разумно решение, тъй като големи количества сняг ще останат върху покрива, вместо да паднат от него възможно най-бързо. Скатовете с наклон от 35-45 ° са логично следствие от климатичните условия, при които се намират такива къщи. Препоръчваме ви, преди да решите да построите плосък покрив, да се консултирате с местен архитект или проектант, който със сигурност познава много добре тези неща.

    2. Доставчици и изпълнители

    Плоският покрив ще бъде направен от изпълнител, който ще поеме всички останали строителни работи. Ако е стандартна тухлена конструкция със стоманобетонни връзки, покривът ще бъде направен от този, който е изградил останалата част от конструкцията на къщата; ако това е къща, построена изцяло от стоманобетон, това ще направи изпълнителя, способен да построи къща от този материал. Много е важно, когато избирате изпълнител, да изберете фирма, която знае и може да свърши цялата работа, тъй като покривът е една от частите на конструкцията и структурата на сградата, не по-маловажна от останалите, независимо от това каква е неговата форма. Ако изпълнителят никога не е строил бетонна къща, най-вероятно не трябва да му предоставяте строежа на вашата, защото рискувате непоправими грешки в строителството и със сигурност по-високи разходи. Не забравяйте да поискате и разгледате добре завършените фамилни къщи на фирмите изпълнители, така че да ви бъде по-лесно да решите коя от тях е най-подходяща за вас.

    3. Конструкция на плоския покрив

    При изграждането на плосък покрив не се влагат всякакви материали, тоест използването на някои дори няма смисъл. Дървените греди в комбинация с напречни носачи са добра система за изграждане на двускатни и многоскатни покриви, но не и на плоски. Ако къщата е изградена от тухла със стоманобетонни връзки или ако е изцяло бетонна, плоският покрив всъщност е като една междуетажна бетонна плоча. Друга възможност са плоски покриви от готови части на сглобяема конструкция, напр. по системата от сглобяеми тавани, където става въпрос за композитна конструкция от тухла и бетон или подобна композитна конструкция от бетонни блокове и бетон. Третият вариант е стоманена конструкция, която иначе е напълно безсмислена за фамилни къщи поради високата цена и малките отстояния, или лека метална конструкция от стоманени или алуминиеви греди и трапецовидна ламарина. Последната система на строителство е много разпространена в малко по-топли географски райони, например по западния бряг на САЩ и Австралия, която стана много популярна след Втората световна война с появата на проекта „Case Study Houses“ в Съединените щати, когато архитектите изследват възможностите за нов начин на живот и използването на евтини материали.

    4. Топлоизолация на плосък покрив

    4.1. Плосък покрив без топлоизолация

    Ако плоският покрив е разположен над помещения, които не се отопляват, той не се нуждае от топлоизолация. Излишна е и в онези географски райони, където средните годишни температури са високи, например в Средиземноморието или в Южна Европа. У нас се натъкваме на конструкции без топлоизолация само когато става въпрос за нежилищни сгради или части от тях, като гаражи, складове или халета. Направата на плосък покрив без топлоизолация е сравнително проста, но не трябва да забравяме за хидроизолацията. Независимо за какъв тип помещения става дума (бетонен гараж, стоманена конструкция, OSB плоча...), процесът на изграждане на плосък покрив е много сходен. Покривът трябва да бъде защитен с двоен слой хидроизолация, след което се полага покривно фолио, насипен битумен плосък покривно покритие или друга покривна повърхност, предложена и гарантирана от изпълнителя.

    4.2. Плосък покрив с топлоизолация

    Покривът често се нарича пета фасада на къщата. Чрез него може да се загуби до 25% от топлината от сградата, така че добрата топлоизолация е изключително важна. Поради зимните температури и тенденцията към пестене на енергия, правилно и напълно защитен плосък покрив винаги е желано решение. Плоските покриви с топлоизолация над жилищното пространство изискват напълно различен дизайн в сравнение с плоски покриви без топлоизолация. Ако искате къща или пристройка с плосък покрив, обърнете специално внимание покривът да бъде качествен – с една дума, топлоизолиран и водоустойчив. Само по този начин ще се осигури добро отвеждане на дъждовната вода, а разходите за отопление ще бъдат по-ниски. Топлоизолацията на плосък покрив има за цел да поддържа комфорта на обитаване както през зимата, когато предотвратява изпускането на топлина, така и през лятото, когато предпазва сградата от прегряване и поддържа желаната вътрешна температура.

    5. Детайли за изолация на плосък покрив

    5.1. Топлоизолация на плосък покрив

    Целта на топлоизолацията на плосък покрив е не само терморегулация, но и защита от шума от околната среда. Топлоизолацията предотвратява кондензацията на вода в конструкцията, което може да бъде особено проблематично във връзка със стоманобетонна подложка. В този случай, армировката в бетона при контакт с кондензата се окислява, тоест започва да ръждясва. Топлоизолацията на плоския покрив, освен всичко друго, предпазва самата конструкция от прекалено излагане на температурни колебания и по време на строителството, като по този начин гарантира нейната термична стабилност. Температурните колебания причиняват разширяване и свиване на строителните материали, което може да доведе до повреда и деформация на самата конструкция, което впоследствие би довело до по-кратък експлоатационен живот. Следователно, топлоизолацията на плосък покрив предпазва конструкцията на сградата по няколко начина.

    5.2. Как се извършва топлоизолация на плосък покрив

    У нас, вентилирани или комбинирани плоски покриви са по-рядко срещани. При такава конструкция топлоизолацията на плоския покрив има въздушен слой между конструкцията и изолацията. Във фамилните къщи най-често се използват т.нар. "топли покриви", което означава, че всички слоеве са свързани помежду си. Предвид все по-строгите изисквания, които се отнасят до долната граница на топлопропускливост, препоръчваме монтиране на поне 25 сm изолация на плосък покрив. Важно е да изберете качествена топлоизолация, която да издържа на натиск, ако решите да направите покрива така, че върху него да се ходи. Обикновено върху плосък покрив се полагат няколко слоя стиродур или XPS с дебелина от 12 до 14 сm, със застъпване, така че да се предотврати напълно проникването на дъждовна вода.

    5.3. Технически регламенти за изолация на плосък покрив

    С Наредба № 7 за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони (Държавен вестник на РБ брой 3 от 13. 01. 2004 г.), в таблица 1 са определени референтните стойности на коефициента на топлопреминаване за плътни ограждащи конструкции и елементи при проектиране на нови сгради и след реконструкция, основно обновяване, основен ремонт или преустройство на съществуващи сгради. По този начин се определя, че минималната стойност на коефициента на топлопроводимост трябва да бъде U = 0,25 W/m2K. Това на практика означава, че на сгради с плосък покрив над отопляемото пространство трябва да се монтира минимум 14 сm топлоизолация от твърди плочи от минерална вата. Точната дебелина на изолацията на плосък покрив се изчислява отделно с помощта на специална компютърна програма, където един от най-важните фактори е степента на кондензация на водните пари.

    5.4. Хидроизолация на плосък покрив

    Хидроизолацията, освен топлоизолацията, е един от ключовите елементи при изграждането на плосък покрив. Схващането, че плоските покриви имат течове, не отвеждат водата и затова има постоянни проблеми с тях, е остаряло и неправилно. Адекватно проектиран и изолиран покрив има положителен ефект върху живота на сградата, енергийната ефективност, както и комфорта и безопасността на наемателите. В друго отношение, проектирането и определянето на структурните слоеве е важно за всеки покрив, както и за плоския, така че ако всички елементи - изчисление, материали и монтаж - са адекватни и професионално изпълнени, тогава няма място за притеснение.

    5.5. Изпълнение на хидроизолация на плоски покриви

    Хидроизолацията на плосък покрив се извършва, като първо се нанася студено битумно покритие върху бетонна основа, което затваря порите в бетонната конструкция. Необходимо е бетонната плоча да се излива под определен ъгъл, всъщност да има т.нар. падане, наклон така че дъждовната вода да се оттече, без да се задържа. Върху този първи слой битумно покритие се поставят и заваряват в определени точки битумни ленти, които действат като пароизолация и след това идва ред на стиродур. Следващият слой хидроизолация на плосък покрив са еластични битумни ленти, с обща дебелина около 10 mm, които също се заваряват в определени точки. След това идва допълнителният слой топлоизолация, а после и крайният слой на плоския покрив - обикновено слой чакъл или чакъл с по-малка фракция. Така направената хидроизолация на плосък покрив ще служи безупречно много десетилетия.

    5.6. Видове плосък покрив

    Има няколко вида плоски покривни конструкции според слоевете хидроизолация и топлоизолация. За качествен топъл плосък покрив е необходимо да се монтира парна защита под слоя термозащита, докато при обърнат плосък покрив тази функция на парния язовир се поема от монтажът на хидроизолация.

    Хидроизолацията е най-добре защитена от влиянието на външната среда в системата за обърнат покрив, докато за топли или студени варианти на плосък покрив е необходима допълнителна защита от атмосферни и механични влияния.

    Видове плоски покриви според слоевете хидро и топлоизолация:

    - топъл покрив (невентилиран): носеща конструкция, след това топло и хидроизолация;

    - студен покрив (вентилиран): носеща конструкция, след това топлоизолация, въздушен слой и накрая хидроизолация;

    - обърнат плосък покрив (вентилиран): първо носеща конструкция, след това хидроизолация и накрая топлоизолация в един слой;

    - плосък покрив "плюс", разпространен в енергийната рехабилитация: първо носеща конструкция, топлоизолация и хидроизолация, а след това още един слой топлоизолация;

    - зелен покрив (специална форма на покрива): конструктивно е същият като топъл или обърнат покрив, към него се добавя само защитен слой срещу проникване на корените на растенията.

    В зависимост от вида на плоския покрив, най-подходящите видове топлоизолация са:

    - EPS, експандиран полистирол за топли и студени покриви,

    - XPS, екструдиран полистирол за обърнати покриви,

    - каменна вата за топли и студени покриви.

    5.7. Типичен пример за плосък покрив

    За да направим процеса на изграждане на плосък покрив възможно най-ясен, ще дадем конкретен пример за обърнат плосък покрив с допълнителен слой хидроизолация, който най-често се търси у нас:

    1. защитен слой: обикновено 70 mm чакъл,

    2. филтърен слой: полипропиленов филц, мин. 135 g / m2, дебелина <2 mm,

    3. допълнителна топлоизолация: стиропор-XPS, стъпаловидно прихлупване, дебелина 100 mm,

    4. хидроизолация: двоен слой еластични битумни заваръчни ленти; горен слой напълно заварен, долен точково заварен, d = 0,9 cm,

    5. топлоизолация: стиропор min 100 kPa - желателно е да бъде ламиниран с покривен филц и залепен към пароизолацията, дебелина 200 mm,

    6. парна защита: еднослойна битумна заваръчна лента със стъклени влакна и вложка от алуминиево фолио, точково заварена, дебелина <1 mm,

    7. студен битумен грунд,

    8. наклон: бетон излят под наклон от min 2 %,

    9. конструкция: стоманобетонна плоча, чиято дебелина се определя чрез статично изчисление.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Изолация и цялостно покритие на стоманобетонен плосък покрив

    Имам нужда от изпълнител за плосък покрив. Направа на изолация с вата и PVC мембрана. Отворен съм и към други предложения. 7056 лв дo 11760 лв

    ........

    Нова хидроизолация под плочки на терасата на последния етаж

    Нов покрив 100% хидроизолация над терасния покрив. Има в момента пергола, която ще се затвори да стане като тераса, затова е спешно.
    Моля, представете оферта от лесен терасовиден покрив до по-сложни и скъпи варианти при първа възможност. 1764 лв дo 2940 лв

    ........

    Ремонт на покрив, теч-СПЕШНО

    покрива протече, жилищна кооперация на 11г. Плосък покрив с битум.

    Живея на последен етаж в 5-етажна сграда, покривът ни протече и се образува черно петно, което с времето се увеличава и боята на тавана започна да се бели и прогизва. Спешно търся фирма с опит в откриването на проблема и решаването му. 1764 лв дo 2940 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Плосък покрив на гараж, 37квм
    Плоски покриви, Пловдив

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Хидроизолация на бетонен покрив- спешно, до 05.10, 30 кв.м
    Плоски покриви, Кутела

    1080 лв дo 1800 лв

    Цeнa, Зидане на 3 стени по 2.7м и изграждане на бетонен покрив, 45
    Плоски покриви, Блатино

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Нов покрив-скатен или изграждане на плосък покрив върху стоманобетонна плоча- зависи от условията., 300кв
    Плоски покриви, Варна

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Изработка на плосък покрив 160 м2 , 160 м2
    Плоски покриви, Кокаляне

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Оферта за ремонт на козирка на панелен блок , 6 кв. М.
    Плоски покриви, София

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Изливане на бетонна плоча за покрив , 65кв.М.
    Плоски покриви, Константиново

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Ремонт на покрив над един вход - 6 етажен блок, 200 - 250 кв.м
    Плоски покриви, Бургас

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Плосък покрив на нова сграда , 100
    Плоски покриви, Провадия

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, изграждане на покрив бетонна плоча на стара селска къща, 80 кв. м.
    Плоски покриви, Бургас

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Събаряне на съществуващ и изграждането на нов, 180
    Плоски покриви, Козлодуй

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, за жилищна сграда с поставени антени на А1, 470
    Плоски покриви, Стара Загора

    16200 лв дo 27000 лв

    Цeнa, Хидро и топло изолация на плосък покрив, 160
    Плоски покриви, Варна

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Ремонт на плосък покрив, 400 кв.м.
    Плоски покриви, София

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Изолация на панелен покрив, 35
    Плоски покриви, Пловдив

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Направа на наклон, топлоизолация и хидроизолация на плосък покрив, 180м2
    Плоски покриви, Бургас

    9 лв дo 15 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Плоски покриви?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Плоски покриви ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    269+ ФИРМИ ЗA Плоски покриви
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА