За района

    Суха замазка, цени

    Колко струва сухата замазка? Сухата замазка е два пъти по-скъпа от класическата замазка, но предлага и множество предимства: полагането на замазка е бързо, тъй като не изисква сушене и е много по-лесно. Цената ѝ зависи от вида и дебелината на пълнежа, вида на сухото вещество и вида на последното покритие, защото понякога е необходима хидроизолация и покритие със специално лепило. Цената на сухата замазка (гипсокартон) варира между 28 и 35 лв/m2.

    На кого да се доверите за суха замазка? Изпратете запитване до подходящи и надеждни майстори на суха замазка във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на сухо строителство


    Цени на суха замазка. Цени на покупка и монтаж на суха замазка от гипсокартонени плоскости с дебелина 25 mm.

    8.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    15.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Суха замазка

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Суха замазка - всичко, което трябва да знаете

    1. Суха замазка - какво трябва да знаете?

    Замазката е последният слой от структурата на междуетажните и фундаментните плочи. Тя е основата точно под подовите настилки и затова трябва да се прави много внимателно, тъй като качеството ѝ се отразява на всички горни и долни слоеве. Сухата замазка се различава от обикновената или "мократа" замазка, тоест циментовата, според процеса на изпълнение. Както подсказва името, процедурата включва суха и чиста работа, за да не се разлива замазката по повърхността, както се прави при направата на подове в класическото строителство. Сухата замазка е много подходяща за саниране на жилищни помещения, но често се използва и в нови сгради.

    Вместо класическа циментова замазка се използва суха замазка, особено при ремонт
    Вместо класическа циментова замазка се използва суха замазка, особено при ремонт

    1.1. От какво се прави суха замазка?

    Сухата замазка се прави чрез нареждане на плочи от различни материали вместо изливане на мокра циментова или анхидритна замазка. За суха замазка най-често се използват гипсофазерни плочи (гипс или “кнауф“ плочи), лек бетонни, дървени или плочи и дъски от други, изкуствени материали.

    1.2. Дебелина на сухата замазка

    Дебелината на сухата замазка зависи основно от вида на плочите, които ще се използват и съществуващата основа, върху която ще се полага сухата замазка. Най-тънки са гипсофазерните плочи с дебелина 18-25 mm, а най-дебели са тези от дървесни влакна с дебелина 22-50 mm. При избора на дебелината трябва да се обърне внимание на общата височина на пода (заедно с крайното подово покритие), особено при ремонт на апартаменти. Трябва да се уверите, че височината на пода или стаята при завършване на работата ще бъде същата височина като съществуващия под, защото в противен случай ще получите ненужни прагове и фуги с две нива. Окончателната височина на пода може да се регулира и контролира прецизно според дебелината на сухата замазка и след това според дебелината на последното покритие, което се полага върху сухата замазка.

    1.3. Предимства на сухата замазка

    Сухата замазка има много предимства пред класическата, циментова замазка. Най-очевидното предимство е, разбира се, сухият монтаж, което означава, че замазката може да се използва веднага след монтажа, тъй като не се чака да изсъхне. Следователно изпълнението на такива замазки е бързо и преди всичко чисто. Последното е много важно, ако обновявате замазката само на един етаж или част от къщата, защото останалите стаи, през които преминават работниците, ще останат чисти през цялото време и ремонтът ще приключи по-бързо, така че чуждите хора няма да ви притесняват за дълго. Сухата замазка е съвместима с подово отопление, като предимството, което не бива да се забравя е ниското ѝ  тегло (много по-малко от теглото на класическата циментова замазка), благодарение на което представлява минимално натоварване върху съществуващия междуетажен под. Поради това е отличен избор за по-стари сгради с ограничена товароносимост. Не на последно място, малката дебелина, т.е. височината на плочите може да се окаже голямо предимство, въпреки че в определени ситуации това е единственото решение, което може да избегне появата на прагове, причинени от разлики във височините между съществуващи и нови подове.

    1.4. Недостатъци на сухата замазка

    Като всеки материал и сухата замазка има някои недостатъци. Основният недостатък е, че плочите не са 100 % водоустойчиви, ако не се правят довършителни работи след монтажа, тоест, да се обработят така, че да станат водоустойчиви, така че не се препоръчват за помещения, чиито подове са изложени на намокряне като бани, кухни или сервизни помещения. Ако обаче желаете да се монтира суха замазка в тези помещения, ще се наложи допълнително хидроизолация на повърхностите и водоустойчивост на фугите чрез уплътняване със залепващи ленти. По същата причина проблемът може да възникне и ако монтирате еластични подови настилки, като поливинилацетатни или линолеум, директно върху сухата замазка. Тези покрития винаги се залепват към основата с лепило, което може да проникне в сухата подложка на замазката, ако не е напълно водоустойчива. Ето защо, ако решите да монтирате тези материали върху суха замазка, тя трябва първо да бъде покрита със специално защитно покритие, като същото правило важи и за полагането на теракотни плочи.

    2. Суха замазка - видове плочи

    2.1. Класически плочи

    Класическите плочи се изработват от гипсови влакна и се предлагат в дебелини 10-25 mm. Нареждат са като пъзел и са подходящи за използване във всички помещения, където не се очаква директен контакт с вода, т.е. особено за дневни, детски стаи и спални. Класическите плочи, от които се прави суха замазка, не са водоустойчиви, така че не трябва да се използват за мокри и влажни помещения.

    2.2. Водоустойчиви плочи

    Алтернатива на класическите плочи, тези, които могат да се използват във влажни помещения като кухнята и банята, са водоустойчивите или водонепропускливи плочи за суха замазка. Те са допълнително защитени с хидрофобни покрития, а след това върху тях се поставя хидроизолационно фолио. Освен с лепило, фугите се свързват с водоустойчиви залепващи ленти, така че водата да не може да проникне в материала.

    2.3. Контактни плочи

    За повърхности, които се правят за отвеждане на водата, каквито са тези на душ кабините, се предлагат панели, направени под определен ъгъл (обикновено 2 °). Тъй като обикновените плочи, за разлика от сместа на „мократа“, циментовата замазка, не могат да се пригодят към необходимите наклони, плочите са чудесно решение.

    3. Изпълнение на сухи замазки

    Както споменахме, сухите замазки всъщност са плочи с различни размери и форми. Както класическата, така и сухата замазка се полага под формата на плаващ под, което означава, че монтираната замазка не се допира до стените и не е механично закрепена към съществуващата основа, по-точно не се завинтва или залепва. Този начин на полагане на замазката позволява звукът да не се предава през конструкцията от по-високи нива към по-ниски.

    3.1. Пълнеж за суха замазка

    Преди да започнете да монтирате суха замазка, трябва да се подготви подходяща основа. На разположение са няколко типа: първата опция е битуперл. Това е пречистена вулканична скала с много добри звуко- и топлоизолационни свойства; и друг вариант е силиперл, материал от неразширен перлит с много изразена грапава гранулация, който предлага и отлична звукоизолация. Може да се използват и нивоперл и перлит, които, подобно на други материали от своя тип, осигуряват желана звуко- и топлоизолация и са импрегнирани с естествен восък. Перлитът е екологичен материал, образуван от вулканични скали, порест и следователно лек. Като алтернатива на тези пълнежни материали се разглежда и изолацията, която трябва да бъде компактна и здрава. Насипният материал или изолацията се поставя директно към конструкцията, която във фамилните къщи и апартаменти обикновено е стоманобетонна.

    3.2. Изравняваща маса

    Основата, т.е. насипаният материал, трябва да бъде напълно изравнена, така че да е гладка, компактна и суха, готова за монтаж. По принцип, изравняващата маса се използва за нивелиране на повърхности до 10 mm, докато насипните гранули са по-подходящи за изравняване до 20 mm. Сухият гранулат се втвърдява за малко над 24 часа, така че повърхността е бързо готова за по-нататъшна работа. Специален пример за изравняване са дървените подове, които винаги леко вибрират, така че за дървени таванни или междуетажни конструкции се използва специален вид материал, който подобрява и звукоизолацията. Трябва да се има предвид, че неподходящите наклони и неравните повърхности не само влияят зле в естетически смисъл, но могат да причинят и големи неприятности в помещения като бани. Когато водата не може да се оттича, тя се задържа и застоява, така подът не изсъхва, което води до наводнения и повреди и може да застраши цялата конструкция на сградата.

    3.3. Топло- или звукоизолация

    Ако вече правите ремонт на пода, така че майсторите трябва да стигнат чак до замазката, си струва да подновите звуко- и топлоизолацията, защото със сигурност ще трябва да го направите в рамките на определен период от време. Ако става въпрос за пространство над неотопляем сутерен или гараж, качествената топлоизолация е практически необходима. Когато става въпрос за топлоизолация, най-големият проблем обикновено е височината, тъй като този слой от състава на междуетажните панели обикновено е много дебел (от 1 до 25 cm). В случай, че поради височината няма място за дебел слой изолация от каменна или стъклена вата, може да се прибегне до алтернативи от по-тънки пластове, каквито са полиуретановите плочи или дори вакуумни изолационни плочи. Последните са доста скъпи, защото това е технология, използвана за изолация на космически кораби, но цената им за малки площи все пак е приемлива, защото няма да изолирате цялата къща с тях. Ако е необходима само шумоизолация, тъй като междуетажната плоча граничи с горното ниво, което се нагрява, е достатъчно само малко (обикновено 5-7 cm) изолация от каменна вата, съвместима с полагането на суха замазка. За шумоизолация има и система от каменна вата с дебелина 1-2 cm, която вече е залепена от долната страна на сухите плочи за замазка. По-слабо, но понякога единственото възможно решение за шумоизолация е гранулирана гума Ecoroll. Струва си да се спомене, че добрата звукоизолация се постига най-добре чрез "плаващ" монтаж, защото предотвратява предаването на звук през конструкцията.

    3.4. Полагане на суха замазка

    Когато се завърши с изпълнението на всички слоеве, които трябва да бъдат положени преди последния пласт на сухата замазка, следва монтажа на плочите. Можете да направите поставянето сами, защото не се изискват много познания или специални инструменти и машини. Подовите гипсофазерни плочи имат кантове с фалц, така че всъщност могат да бъдат съединени или залепени заедно като пъзел. Има два начина за поставяне: може да се нареди един слой дъски, които в този случай трябва да са с дебелина 20-25 mm, а може да се поставят и два слоя лепени плочи с дебелина 10-12,5 mm. Този втори метод е по-взискателен, но е чудесно решение за пространства, където достъпът е труден, където внасянето на по-дебели и по-тежки плочи е трудно осъществимо. Ако сухата замазка се полага на няколко слоя, трябва да се внимава всички да се слепят наистина добре, за да не започнат да се движат. Ако правите баня или кухня, трябва да се вземат водоустойчиви и водонепропускливи плочи, които да се залепят една за друга, а след това получените фуги допълнително да се защитят с водоустойчива лента. На пазара се предлагат и плочи, чиято горна повърхност е наклонена, така че да се получи пад, тоест оттичане на вода от, да речем, вградена душ кабина.

    3.5. Подготовка на замазката за полагане на подовата настилка

    За поставяне на подовото покритие, замазката най-добре ще бъде подготвена от изпълнителя, който ще монтира и покритието, тъй като той ще знае всичко, което трябва за спецификата на подготовка, обработка и довършителни работи, необходими за избраното подово покритие . Сухата замазка трябва да бъде подготвена така, че да е равна и възприемчива към лепилото, необходимо за подовото покритие; често обаче се случва сухата замазка да бъде с допълнителна защита, защото не е водоустойчива и лепилото може да изтече през фугите в долните слоеве. При суха замазка не се препоръчва използването на третиране за порести подови покрития. Ако върху сухата замазка ще се полага теракота, е необходимо водоустойчиво покритие и водоустойчиви ленти както на фугите на плочите, така и на фугите със стените и около местата за оттичане на вода.

    3.6. Съвместимост с подово отопление

    Днес стенните радиатори са практически остаряла технология и вече не се монтират в модерни сгради, частни или обществени. Стенният радиатор е не само излишен елемент, който трудно се интегрира в цялостния дизайн, но също така изразходва много енергия и не затопля стаята равномерно или достатъчно. За разлика от това, подовото отопление е повърхностно отоплително тяло, което излъчва топлина равномерно и постоянно, така че не се нуждае от толкова много енергия за работа. При ремонт понякога е предизвикателство как да го монтирате, но ако решите да смените пода и подовите настилки, ще получите страхотна възможност. Сухата замазка с интегрирано подово отопление е идеалното решение при саниране на стари къщи и апартаменти, тъй като дебелината ѝ е средно само 20 mm. Пример за такава хибридна система е Variocomp. Това са плочи, в които вече има легла за тръбите, които са изработени от качествен трислоен материал, със специален оребрен профил. Благодарение на тази технология преносът на енергия е максимален, което означава, че отоплението е възможно най-доброто. Освен изброените основни елементи са необходими и основни плочи за системата за подово отопление, скоби за закрепване на тръби и разделителни ленти. Друго предимство, което предлага сухата замазка с вградено подово отопление е ниското ѝ тегло - под 30 кг/m2. Не са необходими специални инструменти за полагане на сухи замазки с вградено отопление, така че можете да ги монтирате сами. Ако обаче не сте професионалист, ще бъде трудно да свържете подовото отопление към системата и да установите стабилна функция за отопление.

    4. Суха замазка - цена

    Сухата замазка е 2 пъти по-скъпа от класическата, но предлага и многобройни предимства: монтирането на замазката е бързо, защото не изисква време за изсушаване и е много по-лесно. Цената ѝ зависи от вида и дебелината на насипния материал, вида на сухото вещество и вида на довършителните покрития, защото понякога се налага хидроизолация и премазване със специално лепило. Цената на сухата замазка (гипсокартон) варира между 28 и 35 лв/m2.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Изравняване на под

    Изравняване на под в къща, само суха замазка, за да не се товари плочата. преди е било плевня. 882 лв дo 1470 лв

    ........

    полусуха замазка на под

    Цени на класическа циментова замазка, с дебелина 5 cm, с микроармировка. Цени за доставка и изпълнение. От 14.август за изпълнение. 1764 лв дo 2940 лв

    ........

    сух под за стара къща

    Стара къща в с.Брястовец с подове от пръст. Около 60 м2. Желая да се направи сух под с перлит или нещо подобно и гипс-фазер. 1411.2 лв дo 2352 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Сух под по система Knauf F13 Vidifloor или сходен метод, 60 м2
    Суха замазка, Костинброд

    630 лв дo 1050 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Суха замазка?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Суха замазка ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    147+ ФИРМИ ЗA Суха замазка
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА