За района
    Съвременните тенденции в интериорния дизайн през последните години, като цяло са склонни към минималистичните, прави и редуцирани линии, така че това се отразява и в идеите за баня. Освен всичко друго, така се появяват казанчетата за вграждане, тоест казанчетата, скрити в стената. Технологията на производство и използване на тези казанчета стана много надеждна, а решенията на пазара – все по-достъпни. Казанчетата за вграждане се превърнаха в неизменна част от модерните бани, затова решихме да ги разгледаме.
    Професионална статия 154
    vgradeni toaletni kazancheta
    Имаме 276 изпълнители за района на Водопроводчик:

    1. Какво представлява вграденото казанче

    Казанчето за вграждане е вид санитарен елемент, който се вгражда в стената или мебелите за баня, обикновено над пода, така че основната част на казанчето да се скрие в стенен шкаф или стена. Вижда се само бутонът за измиване на тоалетната, а останалата част от елемента е скрита зад стената, придавайки на банята по-изчистен, линеен, естетичен вид. Вграденото казанче се използва за отмиване на тоалетната чиния и днес е почти стандартно изпълнение – класическите тоалетни се срещат все по-рядко.

    2. Как се монтира вградено казанче

    Казанчето за вграждане най-често и най-лесно се монтира в стени от гипсокартон. То трябва да бъде монтирано преди завършване на зидарията и затваряне на стената. Тези модели казанчета са по-тънки от класическите, тъй като дебелината им не надвишава 15 cm, но затова пък са по-широки и високи. Монтажът на скрито казанче обикновено се извършва от водопроводчик или фирма за механични инсталации, но освен връзките към  захранване и отвеждане с вода, т.е. водопровод и канализация, монтажът му изисква и сухо строителство.

    Казанчетата за вграждане се доставят заедно с метална конструкция, която се закрепя към стената от едната страна, а от другата страна се монтират гипсокартонени плочи. След това повърхността на тези плочи се обработва според желанията на клиента или се покрива с фаянсови плочки.
    Монтаж на тоалетни казанчета
    Вграденото казанче е разположено в предстенния му елемент

    3. Как да изберем подходящото казанче за вграждане

    Днес пазарът предлага богат избор от казанчета за вграждане – от основните обикновени модели до съвсем модерни варианти. Затова ви предлагаме да се консултирате с вашия проектант или майстор относно покупката. Преди всичко внимавайте да изберете производител, който гарантира обслужване и доставка на резервни части. Срокът на експлоатация на доказаните производители на този тип санитарно оборудване е няколко десетилетия.

    4. Предимства на съвременните казанчета за вграждане

    Казанчетата за вграждане позволяват гъвкавост при монтажа на тоалетната чиния, като има възможност за избор на различни монтажни височини и дълбочини, както и регулиране на изтичането според нуждите на потребителя. Освен това, те осигуряват и лесно почистване на пода около тоалетната чиния, тъй като няма пречки под формата на видими фуги или тръби. Казанчетата за вграждане стават все по-популярни поради естетическия си вид, оптимизирането на пространството и лесното почистване. От друга страна, те предлагат повече функции като двойно промиване, тиха работа и гъвкавост при регулиране на количеството вода за измиване.

    Вградени казанчета за wc
    Казанчетата за вграждане са много елегантни - виждат се само бутоните за пускане на водата в тоалетната, а всичко останало е скрито в стената

    5. Допълнителни функции на вградените казанчета

    5.1. Казанчета за вграждане с безконтактно измиване

    Класическият начин за активиране на изплакването под тези казанчета е чрез натискане на бутона и това е така при повечето модели. Въпреки това, особено в обществени тоалетни и бани с висока честота на използване, това означава съмнителна хигиена, повече мръсотия и следователно повече бактерии, както и риск от инфекция. Ако се стремим към истински минимализъм, бутонът представлява ограничение на възможностите на високата естетика. Все пак, ако е инсталирана безконтактна система, тоалетната ще се измие, когато просто доближите ръката си до безконтактния превключвател.

    5.2. Казанчета за вграждане със скрити бутони

    Новите версии на бутоните за измиване на тоалетната се монтират наравно със стената. По този начин вашата баня ще остане стилово единна, без изключения като издатини на стената, т.е. бутони за пускане на вода. Нещо повече, можете да изберете стъклени или хромирани копчета, които се вписват перфектно в модерна баня.

    6. Цена на казанчета за вграждане

    Казанчетата за вграждане са в пъти по-скъпи от класическите, най-вече поради по-сложната система и начин на монтаж. Средната цена на казанче за вграждане е между 280 и 460 лева, а бутоните за пускане на водата за измиване струват около от 80 до 220 лева. Има модели, които се продават в комплект: казанче, бутони за пускане на водата и метална конструкция и струват от 300 лева нагоре, а има модели и от по 1 200 лева.

    Професионална статия 154
    Aвтор: Списание Daibau

    Полезна ли Ви беше статията?


    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Търсене на добри изпълнители за областта Водопроводчик?

    Имаме 276 изпълнители за района на Водопроводчик:

    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    ТЪРСИМ МЕСТЕН
    БЕЗ КОМИСИОННА
    Имаме 276 изпълнители за района на Водопроводчик
    9.5
    0

    ХИДРОКЛИМАТ ЕООД

    18
    10
    1

    СК - ИНСТАЛИНГ ЕООД

    А
    9.2
    0

    Стротър ООД


    9.5
    0

    ВОДОПРОВОДИ И КАНАЛИ ЕООД

    Калоян 37