За района

    Слънчеви електроцентрали цени

    Колко струват слънчевите електроцентрали? Покупката на слънчева електроцентрала е дългосрочна инвестиция, която според текущите оценки може да бъде изплатена в рамките на 15 години със значително по-ниски разходи за потребление на електроенергия. Най-високата степен на еднократна използваемост, между 15 и 17,5%, имат т.нар. монокристални силициеви клетки, които са малко по-скъпи. Поликристалните слънчеви клетки са по-евтини и ефективността им е от 13 до 15%. Могат да се използват специални движещи се модули, които се монтират така, че да могат да следват движението на Слънцето. Такава система е по-скъпа, но позволява максимално използване на слънчевата енергия. Цените на фотоволтаичните системи варират значително в зависимост от броя на модулите, вида на слънчевите клетки и допълнителните елементи, вградени в системата. Средно се изчислява, че стандартната слънчева електроцентрала за фамилна къща струва между 6510 и 7050 лв, което е 217 до 235 лв/m2.

    На кого да се доверите за слънчева електроцентрала? Изпратете запитване до подходящи и надеждни доставчици на слънчеви електроцентрали във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълните формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на слънчевите клетки


    Цени на фотоволтаичен модул. Цени на панел с фотоволтаични клетки от 250 W, без монтаж.

    180.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    250.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Слънчеви електроцентрали

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Фотоволтаични системи или слънчеви електроцентрали - всичко, което трябва да знаете

    1. Фотоволтаични системи или слънчеви електроцентрали - какво трябва да знаете?

    Независимостта във всяко отношение е все по-актуална идея. Животът в заобикалящата ни среда, в която човек може да го организира по начин, който носи полза колкото за всеки поотделно, толкова и за природната среда, т.е., в която енергийните нужди се задоволяват от възобновяеми източници, става все по-честа тема. Нискоенергийно пасивно строителство, слънчеви електроцентрали, подово отопление от резервоар, свързан към термопомпа, вода за битови нужди от резервоар за дъждовна вода – това са все компоненти, които все повече се използват при изграждане на жилищни сгради.

    Слънчевата енергия е безплатна, неограничена и чиста и затова слънчевите електроцентрали все повече се срещат у нас
    Слънчевата енергия е безплатна, неограничена и чиста и затова слънчевите електроцентрали все повече се срещат у нас

    1.1. Предимства

    Слънчевата енергия е безплатна, неограничена и чиста.

    С използването на чиста енергия ние намаляваме емисиите от въглероден двуокис.

    Срокът на експлоатация на соларната инсталация е около 30 години.

    Системата се инсталира лесно.

    Слънчевата електроцентрала използва енергията директно, като дифузна слънчева светлина.

    Електроенергията, която не използвате, можете да продавате.

    Слънчевата електроцентрала лесно се поддържа.

    1.2. Начин на работа

    Слънчевата инсталация се състои от две части. Първата част се състои от слънчеви фотоволтаични модули, които превръщат електромагнитните вълни в електричество и напрежение. Втората част се състои от елементи, които пренасочват полученото електричество за определени цели. Соларната клетка директно превръща слънчевата енергия в електричество. Слънчевата светлина, която пада върху соларните клетки предизвиква активността на електроните в тях, по-точно, "ги кара“ да се движат и това движение създава постоянен ток. Енергиен преобразувател, инвертор, превръща този ток в променлив и го изпраща към мрежата. Соларните клетки са най-често направени от силиций, от който има много в земната кора. Монокристалните силициеви клетки са най-ефективни, защото те имат най-висока степен на полезно действие.

    2. Как и къде се поставят слънчеви електроцентрали?

    2.1. Електроцентрала на покрива

    Слънчева електроцентрала се инсталира предимно на обекти с класически покрив, с наклон на ската между 0 ° и 60 °. Много е важно, покривът да е в добро състояние, за да може да издържи през следващите 30 години, за колкото се оценява екскплоатационният срок на електроцентралата. Идеалено е когато един или два ската на покрива са с южно изложение или се огряват от слънцето от изгрев до залез. И накрая, и повърхността на самия покрив трябва да бъде достатъчно голяма, съответстваща на нуждите на съоръжението.

    2.2. Интегрирана електроцентрала на покрива

    Специален начин за поставяне на соларна инсталация е интегрирането на модула в основния корпус на покрива. Такава инсталация е най-подходяща за нова сграда, както и в случаите, когато се прави пълна замяна на покрива. Освен това, и естетически видът е по-добър.

    2.3. Самостоятелна електроцентрала

    Самостоятелна електроцентрала е повече от чудесен начин за използване на землище, което не може да се използва по никакъв друг начин. За такава електроцентрала първо се поставя подходяща конструкция и то по начина и в позицията, която ще позволи на модулите с фотоволтаични клетки, да оползотворят максимално енергия.

    2.4. Системата „остров“

    Това е чудесно решение за енергийното снабдяване на еднофамилни къщи и други подобни малки съоръжения като вили, хижи, почва, каравани, както и всички подобни временни жилища, които не могат да бъдат свързани към обществени инсталации.

    3. Доставчици

    При търсене на производители, продавачи или доставчици на соларни инсталации, като цяло, се информирайте за техните професионални възможности, сертификати и застраховка. За това ще намерите много от информацията в интернет, а можете да попитате приятели и роднини, които са взели решение да направят такава инвестиция.

    На нашия портал, Daibau.bg, ще откриете доставчици, които си сътрудничат с нас, а заедно с това вие ​​ще видите за тях препоръки и оценки от клиентите. Съветваме ви винаги да търсите повече оферти, за да можете да ги сравните, така че да изберете в зависимост от тяхното качество и конкурентоспособност. На доставчиците могат да се зададат следните въпроси:

    - Познавате ли местните наредби и реда за получаване на разрешение за инсталиране на слънчева електроцентрала, както и разрешителни за свързване към електромрежата? Получаването на разрешение за строеж, както и разрешения за инсталиране на соларната система и свързване към обществената електромрежа е доста сложна, комплексна и дълготрайна процедура. Въпросът е дали доставчикът има достатъчно опит с това и дали ще се грижи за цялата процедура или само ще ви продаде уредите и оборудването.

    - Можете ли да предоставите препоръки от други клиенти от вашия район? Говорете с други клиенти от непосредствената среда, тъй като от първа ръка ще разберете всичко за предизвикателствата, с които са се сблъскали и как те са ги решили.

    - Вашата фирма има ли валидни лицензи и сертификати? Фотоволтаичната система трябва да постави опитен, обучен и квалифициран монтажист. Това конкретно означава, че специалистът или подизпълнителя притежава лиценз на производител и местна компания, дистирбутор на електрическа енергия.

    - Каква е гаранцията на системата, която да си купя? Кой осигурява функционирането и поддръжката на системата? Повечето слънчеви централи имат стандартна индустриална гаранция (най-често 20 години за соларните клетки и 10 години за енергийния преобразувател, инвертор). Добрите гаранции често са знак за качеството на използваното оборудване. Също така е много важно да знаете, чия е отговорността за поддръжка на системата и евентуални ремонти. Най-голям брой договори за закупуването изискват от изпълнителите и поддръжка.

    - Има ли вашата фирма евентуални съдебни спорове или ипотеки? Както във всички други работни сфери, тук също не е излишно да бъдете внимателни .

    - Какво точно предлагате? В офертите, трябва ясно да се посочи фактическото състояние - максималната производствена мощност на системата, във ватове (W) или киловатове (KW); оценката на количеството енергия, произведена от системата годишно или месечно, измерени в киловат часа (kw/ч). Това е най-важно за сравняване на сметките, които получавате от дистрибуторите на електрическа енергия. Офертата, по-нататък, трябва да съдържа и общите разходи за функциониране на системата - като се започне системи, машини и електрическо оборудване, монтаж, свързване, лицензи, данъци и гаранции. Прогнозните разходи за потребление на киловат часа, са най-добрата мярка за сравнение на различни доставчици, тъй като те използват различни устройства или предлагат системи с различни размери и мощност.

    4. Различни соларни системи

    Има три основни вида соларни системи за домакинствата:

    4.1. Мрежова система

    Това е най-често използваната система за домакинствата. Състои се от покривни слънчеви колектори, които произвеждат постоянно електричество, както и от конвертори, които превръщат тока в променлив, подходящ за захранване на домакинските уреди и апаратура. Излишъкът, който такава система произвежда се насочва в електромрежата. През нощта или в периоди, когато производството на енергия е ниска, системата взима електричество от обществената мрежа. Тези модули осигуряват и резервно захранване в случай на "прекъсване" на тока от мрежата.

    4.2. Хибридна система

    Тези системи съответстват на мрежовите и имат батерии за съхраняване на излишната енергия осигурена от колектори. През нощта или тогава, когато колекторите не работят, можете да използвате енергията от батериите, вместо от електромрежата. Тези системи са особено необходими при районите, където " прекъсване " на тока от мрежата се случва често.

    4.3. Независима система

    Независимата соларна инсталация не е свързана с обществената мрежа. В този случай, е необходимо енергията, произведена в колекторите да бъде достатъчна, за всички нужди на домакинството. Такива системи са обикновено по-големи и по-скъпи, тъй като са необходими повече колектори, батерии и преобразуватели, които произвеждат, преобразуват и пренасят електроенергията до потребителите вкъщи и след това, когато системата е по-слаба или не работи. При планиране на външна мрежа от соларната система, средното потребление и нуждите на домакинството трябва да бъдат измерени точно и прецизно, за да се предвиди спомагателен генератор.

    5. Как да решите дали да използвате слънчева електроцентрала

    5.1. Определете енергийната ефективност на вашия дом

    Преди да вземе окончателно решение по отношение на инсталирането на слънчева електроцентрала, ще бъде необходимо да се запознаете с начините на производство и потреблението на електрическа енергия, както и реалните нужди. Възможно е да има по-евтини варианти за малки подобрения и корекции, с които ще направите вашия обект с по-добра енергийна ефективност, преди да изпълните следните стъпки.

    5.2. Преценете потенциала на вашия дом

    Опитайте се да направите оценка на потенциалното използване на слънчевата енергия. Фотоволтаични системи за производство на електроенергия използват пряка и непряка слънчева светлина и позицията на нашата географска ширина и дължина е много подходяща за използването на този източник на енергия. Въпреки това, количеството енергия, която системата може реално да произведе на определено място зависи от излагането на слънце и от големината на самата система. В тази преценка, може да ви помогнат картографски и други данни от интернет.

    Средната интензивност на слънчевата радиация на територията на Сърбия варира между 1.1 кВтч / m2 / ден през зимата до 6.6 кВтч / m2 / ден в южната през юли, което ежегодно дава между 1200 и 1550 кВтч / м2, както и че това на практика означава, че средната стойност на предоставяне на полезна енергия е около 700 кВтч / м2 годишно. Представете си какъв потенциал е това!

    5.3. Преценете бъдещото потребление на ток

    Ако искате да получите по-добра оферта за соларната система, особено когато става въпрос за нейния размер и мощност, ние ви препоръчваме да проучите следната информация:

    Прегледайте сметките си за електричество и повече години назад, за да видите колко средно изразходвате. Консумацията в сметките се изразява в киловатчаса (kw/ч). Вижте всеки месец от годината; през някои месеци сигурно изразходвате повече, а през други - по-малко (да речем през лятото, когато се включват климатиците или през зимата за допълнително отопление и други подобни). Обърнете внимание на всички промени и дали се повтарят периодично. Ако планирате купуване на електрически автомобили или обновяване на дома, трябва да имате пред вид увеличаването на потреблението. Все пак, ако допълнително се направи изолация на фасадата или покрива, може да се изразходва по-малко.

    5.4. Субсидии

    Що се отнася до държавните субсидии в областта на приложение на слънчевата енергия като форма на производство на електроенергия, в нашата страна тя все още не е регулиран от специален закон. По закон за защита на околната среда, физически лица, т.е. отделните домакинства, не са длъжни да опазват околната среда и подобряване на ефективността на природните ресурси на околната среда, всеки ангажимент от технически-технологични и други необходими подобрения за подобряване на човешкото здраве, билкови и животински свят и среда се счита за добре дошъл. В този смисъл, министерствата често обявяват конкурси за разпределението на средствата от Зелената фонд и други субсидии за насърчаване на развитието и усъвършенстването на тази област. Ако имате възможност, информирайте се в местната община, което се прави по този въпрос и може да се ползват някои предимства.

    5.5. Сътрудничество с доставчика

    Производителите и доставчиците на слънчеви централи обикновено при закупуване предоставят помощ за получаване на разрешителни за ползване. Също така, те ще ви препоръчат най-добрата система за вашите нужди и очаквания. Размерът и мощността на електроцентралата се оценяват според нуждите на домакинството, но и според следните фактори:

    - местоположението на обекта и количеството на наличната слънчева енергия,

    - големина, ориентация и наклон на скатовете на покрива, към който ще се инсталира системата,

    - ефективност на системата,

    - други енергийни източници, налични в областта - електромрежи, вятърни електроцентрали или генератори и др.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Ел захраване на каравана

    Целта е да се захранват 4-5 лампи по 10 вата, хадилник, телевизор, зарядно за телефон 8820 лв дo 14700 лв

    ........

    Соларна електроцентрала за къща

    Соларна система за къща- закупуване, документация, монтаж.. всичко. 1764 лв дo 2940 лв

    ........

    Соларни панели за инсталиране на къща, 20 бр

    Инсталация на соларни панели за къща във района на Кюстендил. 1411.2 лв дo 2352 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Фотоволтаична система 1,5 кв без акумулатор, около 1,5 кв
    Слънчеви електроцентрали, Момчиловци

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Инжинер конструктор за удобрение на проект за фотоволтаична конструкция, 1 бр
    Слънчеви електроцентрали, Стара Загора

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, 10kW PV с-ма, без ограничение
    Слънчеви електроцентрали, Красен

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Фотоволтайчна система за фамилна къща, 40
    Слънчеви електроцентрали, Свищов

    810 лв дo 1350 лв

    Цeнa, фотоволтаичен панели,
    Слънчеви електроцентрали, Бургас

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Изпълнител по изграждане на фец,
    Слънчеви електроцентрали, Плевен

    6300 лв дo 10500 лв

    Цeнa, Изграждане на Фец и външна връзка,
    Слънчеви електроцентрали, Любимец

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, оферта за монтаж на фотоволтаична станция (проектът ще се одобри евентуално през септември),
    Слънчеви електроцентрали, Бургас

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, оферта за фец -лицензрана фирма защото става дума за проект, 170 кв
    Слънчеви електроцентрали, Пазарджик

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Изграждане на фотоволтаична система до 10 kWp, 150 квм
    Слънчеви електроцентрали, Свиленград

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Фотоволтаична централа за собствени нужди, за собствени нужди
    Слънчеви електроцентрали, Мартен

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Закупуване и инсталация, подръжка,
    Слънчеви електроцентрали, Бургас

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Фирма изготвяща документи за фотоволтаични система, 8kw
    Слънчеви електроцентрали, Плевен

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Офертата за Фотоволтаична система 8-10 kw , 40м2
    Слънчеви електроцентрали, Трявна

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Фотоволтаици монтаж, 10 броя
    Слънчеви електроцентрали, Перник

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, изграждане на фотоволтаична система 10 кв.,
    Слънчеви електроцентрали, Смолян

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Изготвяне на ФЕЦ 30KW,
    Слънчеви електроцентрали, Стара Загора

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, свързване на ФВП с инвертор, 34 бр панели 1 инвертор
    Слънчеви електроцентрали, Бургас

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Проект за изграждане на ФЕЦ 30 kW , Тя ще се намира в гр.Искър , обл.Плевен. Становището е със срок до 31.07.2023г
    Слънчеви електроцентрали, Плевен

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Проект,доставка на оборудване и монтаж на ФвЕЦ 20 кВа хибридна за СН, 20 кВа LTпокрив и наземно
    Слънчеви електроцентрали, Аксаково

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, 8 - 10кВт мощност, акумулатор,инвертор,наземен монтаж , място за монтаж 12м(може и повече) дължина 3м ширина
    Слънчеви електроцентрали, Оряхово

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, фотоволтайк до 10 квт по новата програма,
    Слънчеви електроцентрали, Плевен

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Мрежова фотоволтаична система 10кв, 200
    Слънчеви електроцентрали, Видин

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, фотоволтаична система за къща проект, 150 кв.м
    Слънчеви електроцентрали, Сухата река

    13500 лв дo 22500 лв

    Цeнa, ФЕЦ , 50 киловата,620 АЧ, 48 волта
    Слънчеви електроцентрали, Ястребово

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Две изградени ФЕЦ, трябва ни фирма за приемане от ЕВН,
    Слънчеви електроцентрали, Бояново

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Консултация за поставяне на фотоволтаична система на покрив, 80кв.м.
    Слънчеви електроцентрали, Монтана

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, фотоволтаична система, 400 кв. метра
    Слънчеви електроцентрали, Донковци

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Моля за оферта за pokriwna ФЕЦ система 10 до 15 KW, 100 m2
    Слънчеви електроцентрали, Белащица

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Изграждане на фeц 30Kw, 530
    Слънчеви електроцентрали, Стара Загора

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Инсталация на фотоволтаична система за собствено потребление, 30 панела, 2 инвертора, батерия (Huawei). Инсталация на скатен покрив.
    Слънчеви електроцентрали, Пловдив

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Фотоволтаична хибридна система 6kw, Разполагам с около 15 м2 площ.
    Слънчеви електроцентрали, Габрово

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, изпълнител на фц, 30 киловата
    Слънчеви електроцентрали, Габрово

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, 100кW, наземна, Плевенско, 2300кв.м.
    Слънчеви електроцентрали, Левски

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, хибридна фотоволтаична инсталация за собствено потребление, 10-15квт.
    Слънчеви електроцентрали, Црънча

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Изграждане на фотоволтаична система 5kw, 50кв.
    Слънчеви електроцентрали, Русе

    4050 лв дo 6750 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Слънчеви електроцентрали?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Слънчеви електроцентрали ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    84+ ФИРМИ ЗA Слънчеви електроцентрали
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА