За района

    Соларни системи Цени

    Колко струват соларните системи? Инвестицията в соларна отоплителна система си струва в дългосрочен план. Слънчеви електроцентрали и слънчеви колектори значително ще намалят разходите за електричество, отопление и загряване на водата за битови нужди. Цените за инсталиране на соларни системи варират. Те се различават според размера и броя на колекторите, както и в зависимост от това, дали са свързани към системата за загряване на вода за битови нужди и отопление на помещенията или не; към тази цена трябва да се добави инсталирането на слънчеви колектори. Цената на комплект от два слънчеви вакуумни колектора, 200 литров бойлер и разходите за монтаж е между 1880 и 3500 лв.

    На кого да се доверите за соларна система? Изпратете запитване до подходящи и надеждни доставчици на соларни системи във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълните формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на соларна система за къща


    Цени на соларна система за загряване на вода в обикновена къща. Цени на комплект от два слънчеви вакуумни колектора и 200 литров бойлер. Цени на соларна система и монтаж.

    1880.00 лв/бр

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/бр

    СРЕДНA ЦЕНА
    3500.00 лв/бр

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Соларни системи

    Слънчеви колектори


    Колко струват слънчевите колектори? Слънчевите колектори значително намаляват разходите за загряване...

    Проверете и: Соларни системи; цени

    Слънчеви електроцентрали


    Колко струват слънчевите електроцентрали? Покупката на слънчева електроцентрала е дългосрочна инвест...

    Проверете и: Слънчеви електроцентрали цени

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Соларни системи - всичко, което трябва да знаете

    1. Соларни системи – какво трябва да знаете?

    Соларните колектори са усъвършенствани както функционално, така и естетически през последните 20 години
    Соларните колектори са усъвършенствани както функционално, така и естетически през последните 20 години

    Как слънчевите колектори захранват вашия дом?

    1. Слънчевите клетки поглъщат слънчевата светлина и създават постоянен ток.

    2. Електричеството преминава към инвертор (преобразувател), който преобразува постоянния ток в полезно променливо напрежение с определено напрежение (AC/DC) за вашия дом.

    3. Слънцето сега захранва вашия дом! Всеки излишък на електроенергия, произведен в слънчевата система, може да бъде върнат в мрежата и записан като кредит във вашата месечна сметка за електричество или закупен от електроразпределителя.

    4. През нощта или когато няма слънце, ще вземете необходимия ток от електрическата мрежа или от батериите (ако решите да ги инсталирате).

    5. В продължение на поне 30 години (колкото средно издържат сегашните соларни системи) вие ще се радвате на евтино електричество и ще спестите много пари, като същевременно създавате чиста и възобновяема енергия за вашия дом и семейство.

    1.1. Какво прави соларната система?

    1.1.1. Слънчеви панели (или модули)

    Слънчевите клетки поглъщат слънчевата енергия и я преобразуват в електричество. Можете да избирате слънчеви панели по различни критерии, най-важните от които са здравина, гъвкавост и естетика.

    1.1.2. AC/DC инвертор

    Слънчевите клетки произвеждат постоянен ток, докато всички домакински уреди и устройства работят на променлив ток. Поради това соларните системи са оборудвани с AC/DC инвертор, който преобразува постоянния ток в променлив, като по този начин позволява използването му. Освен това, инверторът изпълнява и други важни функции, като например регулиране на мощността на слънчевите панели и гарантиране, че напрежението на електричеството, идващо във вашия дом или обратно към мрежата, е постоянно и планирано.

    1.1.3. Фиксатори - носачи за слънчеви панели

    Слънчевите панели трябва да бъдат добре прикрепени към всяка основа. Носачите може да се монтират върху покривните греди по време на строителството, въпреки че могат да бъдат закрепени и към съществуващия покрив. Възможно е, също така, носачите за слънчеви панели да се монтират на земята, за слънчево поле.

    1.1.4. Стабилизатор

    Стабилизаторите са инсталирани на гърба на всяка слънчева клетка, за да се гарантира, че всеки соларен модул може да работи оптимално, дори ако съседният панел е засенчен или замърсен. Той, също така, помага за наблюдение на производителността и ефективността, като показва как работи всеки панел и улеснява идентифицирането и разрешаването на потенциални проблеми с отделните панели.

    1.1.5. Електромер за произведената енергия

    След монтажа на соларната система, електромерът с две тарифи ще замени стария, еднофазен, еднотарифен или двутарифен електромер. Новият измервателен уред ви позволява точно да регистрирате слънчевата енергия, която изпращате обратно към системата.

    1.2. Компоненти и възможности на слънчевите клетки

    Слънчевите колектори са значително подобрени както функционално, така и естетически през последните 20 години. Те имат три основни компонента: слънчеви клетки, носачи и рамки. Всеки от тези елементи се предлага в различни варианти, които могат да се комбинират един с друг, за да се получи различен вид в различен ценови диапазон.

    1.2.1. Слънчеви клетки

    Поликристални клетки (поли)

    Поликристалните или поликлетките се разпознават веднага по дълбокия си синкав цвят. Допреди няколко години поликристалните плочи доминираха на пазара, тъй като производството им беше значително по-евтино. Днес обаче, моно-плочите са по-евтини и стават все по-популярни. Поли-панели сега са най-разпространени в търговски и комунални соларни проекти, където специалният им вид не е под въпрос.

    Монокристални клетки (моно)

    Моноклетките са направени от единичен кристал, което им придава характерен, равномерен черен цвят. Моноплочите не само са по-търсени поради елегантния си външен вид, но и са по-здрави и се разпадат по-малко с времето. През последното десетилетие цената на моно-панелите е паднала рязко, така че сега представлява по-голямата част от домашните соларни инсталации.

    1.2.2. Рамка

    Подобно на рамката на картината, рамката на слънчевия панел е това, което държи стъкления сандвич, всъщност, силиконовата клетка и задната плоча заедно. Рамките на слънчевите панели са изработени от лек и издръжлив алуминий и се произвеждат в два цвята: черен и сребрист. Функционално погледнато няма разлика между тях и изборът е въпрос на вкус. Сребърните рамки обикновено са върху поликристални клетки и цената им е малко по-ниска. Черните рамки определено са най-популярните за домашни слънчеви системи и се съчетават добре както с поликристални, така и с монокристални клетки.

    1.2.3. Фолио

    Под силиконовите клетки на слънчевия панел е така нареченото задно фолио. Основната му функция е да защитава компонентите вътре в платката, въпреки че влияе и върху външния им вид. Фолиото обикновено е черно или бяло и повечето клиенти избират монохромна комбинация, тоест черно фолио отзад, черна рамка и черни слънчеви клетки. Черните слънчеви панели обикновено се съчетават най-добре с покривните покрития на сгради.

    Измерване на произведената слънчева енергия

    Един от първите термини, които ще бъдат от решаващо значение за разбирането и говоренето за слънчево производство, е терминът киловатчас или kWh. Киловатчас е мярка за консумация на енергия от 1000 вата на час. Ако използвате 100-ватова крушка за десет часа, ще консумирате един киловатчас (kWh) енергия. Ако искате да разберете средните енергийни нужди на Вашето домакинство, всъщност количеството на потреблението в kWh, вижте позиция „Консумация“ в сметката на Електроразпределение.

    Енергиен контрол

    За да се възползвате максимално от вашата соларна система, важно е да знаете колко енергия консумирате спрямо това колко енергия произвежда вашата система. Контролът на енергията също ви позволява да наблюдавате и генерирате оптимална производителност на системата. Повечето системи имат управление на енергията, въпреки че контролът на мощността е също толкова важен. Доказано е, че навиците на потребителите се променят с по-голяма видимост и осведоменост, точно както някои хора шофират по различен начин, когато видят на таблото колко се увеличава разходът на гориво със скоростта. Като произвеждате сами и използвате по-малко енергия по-ефективно, вие ще можете да увеличите спестяванията си и пропорционално стойността на вашата инвестиция.

    1.3. Какво се случва, когато токът спре?

    Слънчевите клетки произвеждат електричество, но не го съхраняват. Когато захранването е изключено, системата няма да произвежда електричество без батерията. Почти всички соларни системи са свързани към обществената мрежа, което означава, че са свързани към местния дистрибутор и връщат излишната произведена електроенергия. В случай на повреда в мрежата, соларната система се изключва автоматично. Ако системата продължи да произвежда електричество, това може да нарани сервизните техници, които ремонтират електропровода, към който е свързана вашата соларна система. Единственият начин да се гарантира тяхната безопасност е да изключите системата. Ако искате да имате електричество по време на изключване, трябва да се добави система за резервни батерии (като Tesla Powerwall). Батериите ще акумулират електроенергия, произведена от вашата система и вие ще можете да я използвате през нощта и да я зареждате през деня.

    1.4. Как метеорологичните условия влияят на производството на електроенергия?

    Какво се случва с производството на слънчева енергия в облачни, дъждовни и снежни дни?

    Облаци и дъжд

    В мрачните дни можете да очаквате спад в производството на слънчева енергия. Не всичко обаче е загубено! Слънчевите панели все още ще могат да произвеждат малко енергия, дори и да няма слънце.

    Сняг

    По време на снеговалеж слънчевото производство ще спре, тъй като сняг се натрупва върху панелите. Когато снежинките спрат да падат, снегът се топи или се плъзга от панелите - няма нужда от почистване на слънчевите панели! На север, където небето е сиво и снеговалежът е по-висок, натоварванията от сняг трябва да се вземат предвид при планирането на структурата на системата от слънчеви клетки. Интересен факт е, че след края на снежната буря се натрупва повече слънчева енергия, тъй като системата е студена; всъщност студените проводници осигуряват по-малко съпротивление, което позволява на тока, генериран от системата, да преминава по-лесно от панела към къщата.

    1.5. Колко издръжливи са слънчевите панели?

    Важно е да се знае как соларната система понася вятър и градушка. За щастие това не е нещо, за което да се притеснявате. Соларните системи са специално проектирани да издържат на силни ветрове и производителите обикновено ги тестват при бурни условия. Повечето слънчеви колектори имат сертификат, потвърждаващ, че могат да издържат на пориви на вятъра до около 200 км/ч. Докато покривът е на мястото си и панелите ще останат върху него. Освен това типичните алуминиеви и стъклени корпуси, съдържащи слънчеви клетки, са напълно водоустойчиви дори по време на силен дъжд. Що се отнася до града, повечето плочи са направени така, че да издържат на ударите на град с диаметър 2,5 см.

    Въпреки това, тъй като счупените дървета или клони и други неща могат да повредят соларната система или покрива, добрата новина е, че носачите на панела могат лесно да бъдат отстранени и върнати на мястото си, ако е необходимо.

    1.6. Гаранции за соларната система

    Повечето слънчеви панели имат 12-годишна гаранция на продукта и 25-годишна гаранция за производителност. Гаранцията за изходна мощност гарантира, че през всичките 25 години всеки панел ще произвежда около 85% електричество, което е равно на времето, когато е инсталиран за първи път (точният процент варира в зависимост от производителя). Забележка: След 25-годишна възраст панелите ще продължат да произвеждат енергия със същата скорост. Ако нивото на производство падне под линейната норма, посочена в гаранцията, производителят е длъжен да смени панела! Инверторът също има стандартна 12-годишна гаранция, докато стабилизаторите са с 25-годишна гаранция.

    2. Изберете подходящия доставчик

    Доставчик, гаранции, видове соларни модули, инвертори - при покупка на соларна система трябва да се имат предвид много неща! Освен това, има все повече и повече доставчици, а някои използват много агресивни техники за продажба. Има все повече и повече истории за дезинформация относно реалните разходи за покупка и прогнозирани спестявания и други подобни. Ето защо винаги ви съветваме да търсите повече оферти от различни доставчици!

    Ето няколко полезни съвета на какво да обърнете внимание, когато търсите соларна система:

    1. Уверете се, че продуктовите спецификации, услуги, гаранции и цени са прозрачни и ясно дефинирани.

    2. Нека доставчикът да посети дома ви, да извърши всички необходими анализи и прегледи на място, преди да направи оферта.

    3. Оценете настоящите и бъдещите енергийни нужди, говорете с доставчика и се уверете, че системата не е твърде голяма.

    4. Проверете дали компанията има всички необходими разрешения за инсталиране на слънчевата електроцентрала.

    5. Проверете баланса и препоръките на оферента.

    6. Проверете какви гаранции предлага.

    3. Видове соларни системи

    Слънчевите системи най-често се монтират на покрива или на земята. Кое място ще бъде най-добро за вашето домакинство зависи от няколко фактора, като най-важните са огряване от слънцето/сянка, големината на двора/градината, ориентацията на къщата, еластичността на покрива и други подобни.

    3.1. Соларна система върху покрива

    Соларна система на покрива е система, която е фиксирана към покрива с помощта на фиксатор, тоест носачи. Има три основни предпоставки за използване на тази система.

    3.1.1. На какви условия трябва да отговаря покривът?

    Пространство:

    За монтажа на покривната система е необходим подходяща квадратура незасенчено пространство. За средна система от 4-6 kW (16-24 панела) имате нужда от 50-100 квадратни метра.

    Ориентация:

    Покривът трябва да бъде ориентиран така, че да получава възможно най-много слънчева светлина през цялата година. Най-добре е да е с южно изложение, но са възможни и позиции на изток и запад. Само покривите със северно изложение наистина не са подходящи.

    Сянка:

    Необходимо е да се направи анализ на слънчевото греене и в същото време да се провери дали дърветата не хвърлят сенки върху повърхността, предвидена за монтаж на панелите.

    3.2. Соларна система върху земята

    За да се монтира слънчева система на земята, така нареченото слънчево поле, трябва да се направи подструктура, която да е фиксирана към основата. Електрическата мрежа и устройствата са заровени в земята и водят до къщата, която е свързана към брояча. Следователно тази система има определени предимства и недостатъци.

    3.2.1. Предимства

    1. Слънчевите панели могат да бъдат ориентирани на юг, така че да са максимално изложени на светлина.

    2. Пространството не е ограничено, както на покрива, което позволява инсталирането на повече слънчеви панели и по-високо производство на електроенергия.

    3. Чудесно за тези, които не искат слънчеви панели на покрива си за естетика или тези, които живеят в сгради, обявени за културни ценности.

    3.2.2. Недостатъци

    Цената за инсталиране на такава соларна система е по-висока в сравнение с поставяне на покрива.

    3.3. Соларни плочки като покривно покритие

    Соларните плочки не са нова концепция. Въпреки че всички мечтаем за светло бъдеще, в което слънчевата енергия е напълно интегрирана в проектирането и изграждането на къщи, а традиционалистите няма на какво да се противопоставят, в момента основната грижа е колко спестявания могат да се постигнат със слънчевите плочки. Факт е, че слънчевите плочки досега се оказаха значително по-неефективни в сравнение със слънчевите панели, големи братовчеди. Освен това соларният покрив изисква цялостна подмяна на покривното покритие, което също оскъпява материали и труд. Възвръщаемостта на инвестицията в такъв соларен покрив е съответно много по-дълга в сравнение с конвенционалната соларна система.

    3.4. Слънчеви панели по поръчка

    Има и други творчески възможности за включване на соларни системи в ландшафта или архитектурата на домовете и предприятията. Популярен избор за инсталиране на соларни системи са, например, навеси за автомобили или тераси, т.е. веранди.

    4. Как се инсталира соларна енергийна система?

    Процесът на инсталиране и настройка на соларната система може да варира в зависимост от доставчика. Ще дадем един типичен пример:

    Процесът обикновено започва с вашето запитване, след което ще получите безплатна оферта онлайн, въпреки че можете да си запишете час или да се обадите по телефона. Когато се свържете с доставчика, експертният съветник ще ви даде много съвети и ще бъде на ваше разположение за всякакви въпроси. Първо ще си уговорите час с консултант, който ще дойде при вас или в парцела на бъдещия дом. Там ще направи соларен анализ, ще разгледат текущото потребление на енергия и ще получи всички останали необходими данни. Тази информация ще бъде използвана за слънчева електроцентрала, точно съобразена с вашия дом и нужди, както и за изготвяне на оферта с подробно обяснение на разходите за монтаж и спестяванията според съществуващата система. Тогава планът и дизайнът на слънчевата система могат да бъдат допълнително променени по взаимно съгласие. Когато сте доволни от офертата и подпишете договор с доставчика, вашето слънчево пътуване наистина започва. Доставчикът ще се погрижи за всички административни задачи (получаване на всички необходими разрешения и одобрения) и в същото време ще осигури цялото необходимо оборудване и устройства. Тази фаза обикновено продължава до два месеца, но може да продължи и по-дълго, в зависимост от условията. След това идва забавната част! Кандидатът ще изготви графика за изпълнение и ще извърши окончателен оглед, след което може да започне работата. По правило инсталирането на слънчева система отнема само един работен ден. И всичко това ще се случи без да си мръднете пръста! Вашето слънчево пътуване ще приключи! Системата ще работи и ще произвежда чиста енергия всеки ден и ще можете да се насладите на финансовите и екологични ползи през следващите 30 години.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Ел захраване на каравана

    Целта е да се захранват 4-5 лампи по 10 вата, хадилник, телевизор, зарядно за телефон 8820 лв дo 14700 лв

    ........

    Соларна система за собствени нужди

    Изграждане на фотоволтаична система за собствени нужди 5-6,5 kw върху гараж от термопанели 3528 лв дo 5880 лв

    ........

    Подръжка за соларна система

    Pregled na instalaciata 882 лв дo 1470 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, 20 Kw за собствени нужди, 240кв свободно място
    Соларни системи, Пловдив

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Закупуване и монтаж на соларни панели за 3 киловата домашна система, 4 или 6 броя
    Соларни системи, Ловеч

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Фотоволтаична система 1,5 кв без акумулатор, около 1,5 кв
    Соларни системи, Момчиловци

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Закупуване и монтаж на термоелектрически бойлер, смяна на стар, 1
    Соларни системи, Конак

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, 10kW PV с-ма, без ограничение
    Соларни системи, Красен

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Поправка на слънчев колектор, 1 бр
    Соларни системи, Кюстендил

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Фотоволтаична система,
    Соларни системи, Априлци

    6300 лв дo 10500 лв

    Цeнa, Монтиране /подмяна / на слънчев колектор с профилактика на съществуващ, Един тръбен слънчев колектор с 15 -16 тръби за бойлер 120 литра мантиран на плосък покрив върху стойка.
    Соларни системи, Добрич

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Настройка на климатик и оглед за закупуване и монтаж на соларна система за вода,
    Соларни системи, Драгижево

    990 лв дo 1650 лв

    Цeнa, Търсят се подизпълнители на соларни колектори за БГВ,
    Соларни системи, Благоевград

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Домашна соларна система,хибрид,
    Соларни системи, Стара Загора

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Фотоволтаична система до 10 кв с батерия и система за топла вода, за домакинство
    Соларни системи, Благоевград

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Соларен бойлер- цена, доставка и монтаж. Кандидатстване по BG-RRP-4.026 програма- СПЕШНО, 5кв
    Соларни системи, София

    1620 лв дo 2700 лв

    Цeнa, Соларен колектор за къща на покрива около 5 киловата- за произвеждане на ток, 5 киловата
    Соларни системи, Клокотница

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Искаме да ни направите оферта за поставяне на слънчеви панели и изБел,, 20 броя панели 500 вата
    Соларни системи, Благоевград

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Оферта за участие в конкурс за субвенции- Фотоволтаици и система за съхранение ток, 250 квадрата
    Соларни системи, Трявна

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Проектът включва всички части от инсталирането на соларни панели-Германия, 3-12 месеца
    Соларни системи, София

    9 лв дo 15 лв

    Цeнa, 2бр. колектора Vitosol 100 Fm, 2 бр върху покрив 4 скатен покрив
    Соларни системи, София

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Закупуване и монтаж на соларни панели, 4
    Соларни системи, Кюстендил

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Фотоволтайчна система за фамилна къща, 40
    Соларни системи, Свищов

    810 лв дo 1350 лв

    Цeнa, Доставка и монтаж на слънчева инсталация за битово горещо водоснабдява,
    Соларни системи, София

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, фотоволтаичен панели,
    Соларни системи, Бургас

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Подмяна на 2 стари соларни панели,
    Соларни системи, Девин

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Slanchev kolektor za topla voda, 1
    Соларни системи, Главиница

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, оферта проектиране, изграждане на мрежова соларна инсталация, 30-40 кВТ
    Соларни системи, Баня

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Ремонт на соларна система,
    Соларни системи, Благоевград

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, За хранителен магазин, 25 кв.М
    Соларни системи, Русе

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Ремонт на връзки на соларни панели поради теч,
    Соларни системи, Крупник

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, монтаж на термосифонна отворена система, 2,1 кв.м
    Соларни системи, Сапарево

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, фотоволтаик покрив Банско, 10 кв
    Соларни системи, Банско

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Монтаж на соларна система, 100
    Соларни системи, Бургас

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, преинсталация на ел снабдяване слънчев бойлер, 1
    Соларни системи, Пловдив

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Комплект соларен бойлер,
    Соларни системи, Елин Пелин

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Otoplenie na slancheva energiq, 120m2
    Соларни системи, Димитровград

    45 лв дo 75 лв

    Цeнa, Подмяна на соларния панел за топла вода от съществуваща инсталаци, Панулсплощ около 2,5 кв.м, монтиран на покрива на двуетажно къща в с. Мокжцево, община горна Малина
    Соларни системи, Горна Малина

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, оферта за фец -лицензрана фирма защото става дума за проект, 170 кв
    Соларни системи, Пазарджик

    1800 лв дo 3000 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Соларни системи?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Соларни системи ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    256+ ФИРМИ ЗA Соларни системи
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА