Търсите добър доставчик на прозорци? Събрахме и проверихме доставчици на прозорци работещи в нас. място София и околностите. Изпратете търсенето и заинтересовани доставчици на прозорци ще се свърже с вас за преглед, предварителна сметка и оферта. добър доставчик на прозорци Столична община със сигурност ще бъде намерен и за вас.
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Последни проекти в категорията Прозорци, София
подмяна на стара дървена дограма с нов дървен стъклопакет
Gyurova
Какви видове прозорци има? Какви материали най-често се използват за направата на прозорци? Какви са разликите между единичен, двоен и троен стъклопакет? | Какъв цвят на дограмата да избера? Каква трябва да бъде топлоизолацията на прозореца? | Може ли повредените прозорци да бъдат ремонтирани? |
Има много типа и видове прозорци и всеки има своите предимства и недостатъци. Най-често се говори за следните прозорци:
Най-често се използват дървесина, ПВЦ (поливинилхлорид), алуминий и композитни материали. Дървените прозорци са известни със своята естетика и топлоизолация, но изискват повече грижи от другите видове. ПВЦ прозорците са с по-достъпни цени, лесно се поддържат и предлагат добра топлоизолация. Алуминиевите прозорци са много издръжливи и по-подходящи за помещения, в които са необходими здравина и устойчивост на атмосферни влияния и по-добра защита против взлом. Композитните материали, както подсказва името, са тези, съставени от няколко суровини или произведени по различни технологии, поради което представляват комбинация от най-добрите характеристики на използваните компоненти и следователно дават най-желаните резултати.
Единичният стъклопакет се състои от един слой стъкло, поставено в рамка и няма изолационни свойства. Двойният стъклопакет има два слоя стъкло, като пространството между тях е запълнено с въздух, което осигурява по-добра топлоизолация и намаляване на шума. Тройният стъклопакет се състои от три слоя стъкло, като пространството между тези стъкла също е изпълнено с въздух, въпреки че има и варианти, които са пълни с газ. С по-голям брой слоеве стъкло топлоизолацията на прозореца се повишава и се избягва кондензацията.
Цветът на дограмата зависи от личните предпочитания и стила на вашия дом. Дървените рамки и каси може да бъдат боядисани с цветове, тонове и нюанси по ваш избор, докато ПВЦ и алуминиевите рамки обикновено се предлагат в ограничен избор от цветове. Някои производители, от друга страна, имат няколко варианта за боядисване по желание. Във всеки случай, трябва да се опитате да съчетаете избраното с интериора и екстериора, така че да не са нарушава идейната концепция. При избора можете да се ориентирате към цвета на фасадата на дома си, за да създадете хармонична визия.
Топлоизолацията на прозорците обикновено се изразява с коефициента на топлопреминаване. Коефициентът на топлопреминаване през стъкло (Ug) се изразява с формулата W/m2K и ни казва колко топлина във ватове (W) преминава през квадратен метър (m2) остъклена повърхност за един час при температурна разлика от 1K или 1°C. По-ниската U-стойност означава по-добра топлоизолация. Препоръчително е да изберете прозорци с ниска U-стойност, за да намалите топлинните загуби в дома си и да спестите разходи за отопление. U-стойностите на прозореца зависят от вида на прозореца, материала на рамката и дебелината на стъклото. Текущо валидните стандарти диктуват, че U-стойностите за нови прозорци трябва да бъдат максимум 1,3 W/m2K и по-малко, докато в нискоенергийните къщи стойността обикновено не надвишава 0,8 W/m2K.
Да, повредената дограма може да бъде ремонтирана, въпреки че зависи много от вида на повредата. Ако повредата е малка, като счупено стъкло, тя може лесно да бъде заменена. Но ако са повече и са различни: силно повредена или деформирана рамка и т.н., може да е по-практично и рентабилно да смените целия прозорец. Ремонтите обикновено се извършват от специализирани фирми или опитни майстори. Също толкова важно е те да имат необходимите знания и оборудване за ремонт на дограма, както и да използват качествени материали.