Търсите добър специалист за асфалтиране? Събрахме и проверихме специалисти за асфалтиране работещи в нас. място София и околностите. Изпратете търсенето и заинтересовани специалисти за асфалтиране ще се свърже с вас за преглед, предварителна сметка и оферта. добър специалист за асфалтиране Столична община със сигурност ще бъде намерен и за вас.
Ние сме Иван строй 91 свържете се с нас 0888990504, Опитни майстори в сферата на:дървени и метални навеси, конструкции, редене на паважа, редене на бехатон, дворни настилки, монтаж на термо панели, з...
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Последни проекти в категорията Асфалтиране, София
Асфалтиране на спортна площадка
Angel V.
Искаме да изградим Г-образна пътека с бордюри (30 лин.м), свързваща входовете на сградата. Като площ е около 45-50 кв. м.
В момента настилката е от каменни плочи, които трябва да се премахнат и да се подготви основата за асфалтиране.
А. Л.
Асфалтиране на пространство пред гараж, 25 кв.м., в момента настилката е ронещ се бетон, който в момента е много добре почистен от прах и камъчета
Бахчеванова
Асфалтиране на дворно място / паркинг/ основа , компрометиран бетон. Площ 750 м2. Необходимо е 4 см покритие - фина фракция.
Радулов
Обществен път по който стигаме до работното място е с две дупки, които искаме да асфалтираме.
Румяна С.
Трамбоване и насипване с чакъл, отсечка 100м
Любомир П.
50 м2 асфалт на двор без автомобилен трафик. Може да е на 2 слоя ситен асфалт, с наклон, сифонони за отводняване. Първо трябв да се премахне същестуващата настилка от гранитогрес.
Виктор Т.
210кв2 почистване на старата настилка,плочки и дренажна основа. Поставяне на асвалт
Красимир Л.
Изкъртване на плочките от пътеката и тяхното премахване , полагане на каменна маса ,трамбоване и полагане на асфалта. Около 60 кв. м .
Мартин К.
Асфалтиран тротоар който има язви общо 40-50 квадрата.
Таньо С.
Еднопластов слой с дебелина 8-10 см
Васил В.
асфалт пред гаража
Антон А.
Кръпки по улици
Георги И.
3снтиметра фин асвалт върху бетонна плоча.
Milan R.
Двор на къща - Паркинг
Самаринов
АсвАлтова настилка
Тошо Н.
Какви са предимствата и недостатъците на асфалтовата настилка в сравнение с други видове настилка?
Асфалтирането обикновено се изпълнява по-бързо от другите видове настилки, което означава по-малко смущения и по-кратко време за изпълнение. Освен това, асфалтирането като цяло е по-евтино в сравнение с други видове строителни работи в пътното строителство, особено на по-големи площи. Допълнително предимство е, че асфалтовите повърхности сравнително лесно се поддържат, а дребните ремонти и възстановяване може лесно да се извършат чрез повторно асфалтиране на повредените повърхности.
Сред основните недостатъци е чувствителността към екстремни температури, особено високи температури, които може да размекнат асфалта, докато ниските температури може да причинят трошливост и напукване. Освен това, асфалтовите повърхности не са толкова устойчиви на големи натоварвания и е възможно да се появят вдлъбнатини и пукнатини. Поради това не се препоръчва използването на асфалт на места, където трафикът е интензивен или на места, където често се използват тежкотоварни превозни средства. Не на последно място, асфалтовите настилки имат малко по-лош отводнителен капацитет, така че е необходим адекватен дренаж.
Как се извършва асфалтирането?
Първо трябва да се отстрани съществуващата настилка, ако има такава, а след това да се поправят евентуални щети по терена (насипване с пръст, направа на буфери и др.). Следва уплътняване на насипната фракция с цел укрепване на основата и изравняване на повърхността, която ще се асфалтира. След това се приготвя асфалтовата смес в асфалтов миксер, където битумът се нагрява и смесва с инертни материали като пясък, чакъл и камъни. После, приготвената асфалтова смес се разстила върху подготвената повърхност с помощта на специални машини. Асфалтът се изравнява и уплътнява до желаната гладкост и дебелина. След насипването на асфалтовата смес новият асфалт се разпределя равномерно и се уплътнява с различни валяци.
Колко време отнема асфалтирането?
Асфалтирането на малки паркинги или алеи обикновено отнема от един до три дни. Това включва време за подготовка на повърхността, подготовка на асфалтовата смес, насипване и валиране на асфалт, но не и изсушаване.
Колко време отнема изсъхването на асфалта?
Съхненето на асфалта обикновено отнема от 24 до 48 часа, но това може да зависи от метеорологичните условия, дебелината на покритието и други фактори. По време на съхненето не трябва да се стъпва или да се кара върху повърхността, за да се предотвратят повреди и деформации.
Кои повърхности са подходящи за асфалтиране?
Асфалтирането е вид работа, подходяща за различни повърхности, включително главни и местни пътища, паркинги, алеи, пътеки около къщата, вътрешни дворове, тенис кортове и баскетболни игрища и други подобни.
Какви видове асфалт има?
Има няколко вида асфалт, които се използват според специфичните нужди и условия. Най-често се използва гореща асфалтова смес. Състои се от инертни материали, свързващи вещества (битум) и пълнители за осигуряване на здравина и издръжливост. Студената смес се използва при по-ниски температури или за дребни ремонти. Не изисква нагряване и е готов за употреба в завършен вид. Има и рециклиран асфалт – направен от стара изстъргана смес, която се смила и използва повторно като основа за ново асфалтиране.
Каква дебелина на асфалта се препоръчва?
Препоръчителната дебелина на асфалта зависи от предназначението на основата. Дебелината на асфалта за пътища обикновено варира между 5 cm и 15 cm, в зависимост от натовареността на трафика. При паркингите дебелината варира между 5 cm и 10 cm, отново в зависимост от очакваното натоварване и предназначение на паркинга. 5 cm асфалт обикновено са достатъчни за алеите и пътищата за достъп.
Кой може да направи настилката?
Асфалтирането е професионална и технически трудна работа, която обикновено се извършва от специализирани строителни или пътни фирми. Тези изпълнители разполагат с необходимите знания, опит, инструменти, машини и оборудване за качествена работа. При избора на изпълнител е важно да проверите неговия професионализъм, препоръки и опит, както и да се консултирате със специалисти, за да гарантирате качествен и желан резултат.
Трудно ли се поддържа асфалтът?
Асфалтовите настилки изискват редовна поддръжка, но това обикновено е по-малко взискателно от някои други видове пътни настилки. Поддръжката на асфалта обикновено включва ремонт на пукнатини и вдлъбнатини, редовно почистване, нанасяне на покритие и повторно уплътняване и др. Правилната поддръжка на асфалта е от решаващо значение за дълготрайността на неговото качество и издръжливост. Ако поддръжката се извършва правилно, асфалтовите настилки може да издържат години без големи проблеми.
Кога трябва да се поднови асфалта?
Необходим е незабавен ремонт на асфалта, ако забележите множество пукнатини, вдлъбнатини или разцепвания по асфалтовата повърхност. Повреда от този тип може да доведе до проблеми като намалена водоустойчивост, затруднено шофиране и като цяло, лош външен вид. Повторно обработване също е необходимо, ако се отделят и разкъсват асфалтовите пластове или ако повърхността изглежда силно износена.
Подходящо ли е за околната среда на къщата да е асфалтирана?
Отговорът на този въпрос не е еднозначен. Като цяло, асфалтът е подходящ за покриване на алеи и пътеки около къщата, но имайте предвид, че това е монотонен материал, който обикновено се свързва с обществени пътища. Дворът ще придобие повече характер, ако има настилка с камък, тухла или бетон, докато асфалт, може да се използва в ограничена степен, например, за достъп до гараж.
Какво влияе върху цената на асфалтирането?
Цената на асфалтирането зависи от дебелината на асфалта, местоположението на което се изпълнява работата (по-далечните и по-трудно достъпни места означават по-висока цена), трудността на терена (наклон и др.), състоянието на съществуващото землище ( дали теренът е застрашен от наводнения и свлачища или трябва да се насипе по-голямо количество изравнителен материал) и допълнителни услуги.