Търсите добър майстор на настилки? Събрахме и проверихме майстори на настилки работещи в нас. място София и околностите. Изпратете търсенето и заинтересовани майстори на настилки ще се свърже с вас за преглед, предварителна сметка и оферта. опитен майстор на настилки Столична община със сигурност ще бъде намерен и за вас.
Ние сме Иван строй 91 свържете се с нас 0888990504, Опитни майстори в сферата на:дървени и метални навеси, конструкции, редене на паважа, редене на бехатон, дворни настилки, монтаж на термо панели, з...
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Последни проекти в категорията Настилка в двора, София
Искам да подготвя площадка за паркиране на автомобил. Вбъдеще може и навес за гараж
Чавдарова
Поставяне на плочки върху пътека 8 метр дължина
Мария Г.
Демонтаж на плочник на околоблоково пространство, направа на основа от водоплътен бетон с хидоизолационна добавка, оформяне на наклони, монтаж на бордюри, монтаж бетонови плочи, оформяне на холкер и направа на обмазна хидроизолация между настилка и фасадна стена.
Ралица Л.
Около блокът има тротоарни плочи на тревна фуга. Трябва да се извадят и да се обърне наклонът за да не е към основите на блока и да се махне тревната фуга.
Теодора К.
Ремонт на тротоар с тротоарни плочи. Има леко разместени и отлепени от къщата, както и ремонт на площадка пред къщата също покрита с тротоарни плочи
Николай М.
на тупик към парцел дълъг 22 метра поставяне паркинг тела за вход на автомобили , два реда . Възможно изравняване преди това на леки неравности .гр.София.
Станислава П.
изваждане на стари плочи , нанасяне на пясък и чакъл, тръмбоване, полагане на същите плочи, фугиране, нареждане на нови бордюри
Георгиева
Нуждая се от ремонт на алеята покрай къщата, която сляга и пропада. С къщата и изолацията няма проблем. Най - вероятно трябва и да се измаже някъде.
Найден П.
Паркинг място около 50 кв
Изравняване , трамбоване, доставка и монтаж на паркинг елементи/паветс
Н. К.
изграждане на отводнителни тръби след/под улуците, изграждане на пътека, стъпала (около 5 дълги х 90см) и площадка пред къщата общо около 40 м2 с бетонни павета от тип 20/10см.
Татяна П.
Поставяне на паваж на тротоар пред гаражна врата.
Росен Н.
около 35-40 кв.м. настилка с плочки с ширина 1.3 м.
Йонков
Смяна на противоударни плочки на детски площадки в ясла
Иванка С.
Изграждане на основа и полагане на декинг в двор. Ориентировъчен размер
32км м. Обмислям варианти като бетониране, метална или дървена конструкция
Иванова
Изграждане на бордюри пред ограда и поставяне на павета или плочи
Цветан
Имам нужда от изграждане на рампа с наклон за заход към гараж и 2 алеи около гаража.
Общо около 25кв.м
Иван Г.
Какви видове материали се използват за настилка?
Най-използваните материали за настилка са бетон, естествен камък, тухли, асфалт и рециклирани материали. Бетонните блокчета са най-често срещаният избор, далеч пред другите материали, защото са издръжливи, доста достъпни и се предлагат в различни форми, цветове и дизайн. Естествените видове камъни като гранит, варовик или шисти предлагат естествена естетика и издръжливост, но като цяло са по-скъпи.
Какви са предимствата и недостатъците на бетонните и каменни настилки?
Предимствата на бетоновата настилка са достъпност, голямо разнообразие от цветове и модели, издръжливост, лесна поддръжка и устойчивост на сол и петна. Недостатъците са обезцветяване и износване след определен брой години и не толкова естествен външен вид в сравнение с камъка. Каменната настилка предлага естественост, издръжливост, устойчивост на атмосферни влияния и изтънчена естетика, но е много по-скъпа и изисква повече поддръжка – в зависимост от вида на камъка.
Как да изберем подходящия модел, цвят и форма на настилката за конкретно пространство?
Когато вземате решение, трябва да имате предвид стила и предназначението на пространството и общата естетика на къщата. Семплите геометрични форми и неутралните цветове са подходящи за класически и донякъде сдържан вид на градината. Ако искате да оживите обкръжението си с павета, препоръчваме да изберете щамповани каменни блокчета или кубчета (по-големи и по-малки павета) или многоъгълни блокчета. Ако искате настилката да изглежда възможно най-естествена, можете да си поиграете с плътността на поставяне на блоковете, т.е. да оставите по-големи празнини, за да може тревата да расте между тях. Факторите на околната среда, като например климатичните условия, също трябва да бъдат взети под внимание и да се гарантира, че избраните материали и метод на монтаж отговарят на нуждите по отношение на издръжливост, безопасност и устойчивост.
Трябва ли да подготвите план преди да започнете асфалтирането?
Да. Планът включва измерване и маркиране на повърхността, определяне на модела, цвета и вида на блокчетата или плочките и извършване на необходимата подготвителна работа, като изравняване на терена, подготовка на основата и евентуално добавяне на бордюри.
Как настилката се адаптира към наклони или неравности и как да се осигури добро оттичане на водата?
При настилане на неравни повърхности или наклонени терени се използват строителни техники като терасиране и създаване на каскади. Теренът се изравнява с насипни материали като пясък и чакъл. Ако искате да изградите рампа, теренът под наклона трябва да бъде изравнен и да се обърне внимание на съединенията при различни равнини. Отвеждането на водата се извършва чрез оформяне на лек наклон на настилката. За качествено отводняване е достатъчен наклон от 2%, като не трябва да се надвишават 4%, тъй като това вече спада към скосени равнини. В края на настланата повърхност трябва да се проектират и системи за отводняване с улеи и оттичане на водата в шахта.
Как да изберем дебелината на настилката според очакваното натоварване?
Когато избирате подходящата дебелина на материалите за настилка, трябва да помислите за очакваното натоварване на повърхността. За леко натоварени повърхности, като пътеки около къщата, ще са достатъчни по-тънки плочи от 2 до 4 cm. За повърхности, върху които се очаква по-голямо натоварване, например за пътища за достъп, пътни платна, проходи или паркинги, се избират плочки с дебелина от 4 до 7 cm, които са по-устойчиви на тежки превозни средства и движение на коли.
Как се извършва настилането на плочки?
Настилката се извършва на няколко етапа. Първо се подготвя теренът, повърхността се изравнява и се прави наклон за оттичане на водата заедно с подготовката на дренажната система. След това плочките или блокчетата се нареждат внимателно по желаната схема, като между тях се насипва пясък или друг материал във фугите. Ако искате всичко да изглежда възможно най-естествено, можете да оставите по-големи пространства и да засеете трева. Накрая настилката се уплътнява и изравнява допълнително, за да се осигури стабилност и здравина на настлания терен.
Защо е необходим опитен майстор за настилки с плочки?
Един опитен майстор има знанията, уменията и опита, за да направи добра настилка. Умее да намери съществуващите дефекти и да подготви основата, да избере подходящите материали, да изпълни прецизно настилката, като осигури баланс между естетика и функционалност. Той владее различни техники, които позволяват издръжливостта и качеството на настилката, и със сигурност знае как да предвиди потенциалните проблеми навреме.
Как да изберем подходящия последен слой за настланата с плочки повърхност: пясък, фугиращи материали или покрития?
Изборът на последния слой зависи от вашите очаквания, нужди, от функционалността и естетиката. Пясъкът обикновено се използва за запълване на малки фуги между плочки или блокчета, за да се осигури стабилност. Недостатъкът на този избор е, че плевелите може да се развиват върху пясъка, така че си пробиват между плочките и блоковете. Може да се използват различни фугиращи материали, за да изглеждат по-добре пътеките и да бъдат по-устойчиви на плевели, но това обикновено са по-скъпи решения. Покритията, като повърхностен гланц и допълнителна защита от атмосферни влияния, повишават устойчивостта на петна, но тези специални агенти трябва да се нанасят отново на всеки няколко години, което представлява по-голяма инвестиция и по-взискателна поддръжка.
Колко дълго може да издържат повърхностите, настлани с плочки и как се поддържат?
Срокът на експлоатация на настланите с плочки повърхности зависи от качеството на материалите, метода и качеството на работата и степента на натоварване. Правилно направената настилка може да издържи десетилетия. За поддръжка се препоръчва редовно почистване, отстраняване на плевели, проверка за пукнатини и, ако е необходимо, ремонт или смяна на повредени плочки.
Как се решават проблеми като пукнатини, повдигащи се плочки или плевели между тях?
Пукнатините може да бъдат поправени с подходящи покрития или чрез замяна на повредените плочки или блокчета. Повдигането обикновено се решава чрез вдигане на плочката или блокчето, повторно изравняване и уплътняване на основата и връщане на елемента на мястото му. Плевелите между плочките или блокчетата може да се контролират чрез редовно плевене или използване на специални хербициди.
Може ли плочките или блокчетата да бъдат рециклирани или използвани повторно?
Да. Старите елементи може да бъдат рециклирани и използвани за нови проекти или за поставяне върху други повърхности. Рециклирането на плочките и блокчетата допринася за устойчивото боравене с материали и намалява отпадъците и потреблението на ресурси.