За района

    Индустриални подове, цени

    Колко струват индустриалните подове? Характеристиките на индустриалните подове се различават според предназначението им - те се правят по различен начин, за да се получи под, който се отличава с висока химична устойчивост, здравина и отлични механични свойства - с други думи, подът да е устойчив на постоянно преминаване на превозни средства, на механични удари и износване, на температурни промени, на хлъзгане, да не пропуска течности, да изсъхва бързо, да е огнеупорен и т.н. Индустриалният под се избира според характеристиките и от това зависи цената му. Например, цената на индустриален кварцов под за сгради над 1 000 m2 е от 1,50 до 2,20 лв/m2.

    На кого да се доверите за изпълнението на индустриален под? Изпратете запитване до подходящи и надеждни изпълнители на индустриални подове във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на индустриални кварцови подове


    Цена на индустриален кварцов под за обекти с площ над 1000 m2. Поръсване на кварцов пясък веднага след полагане на бетонната плоча.

    35.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    65.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Индустриални подове

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Индустриални подове - всичко, което трябва да знаете

    1. Индустриални подове – какво трябва да знаете?

    1.1. Какво представляват индустриалните подове?

    Индустриалните подове трябва да бъдат устойчиви и пригодени към различни изисквания и влияния, възникващи в условията на различни производствени и стопански дейности. Свойствата на индустриалните подове се различават значително по отношение на предназначението, начина на използване и очакваното натоварване. Издръжливостта и устойчивостта на повърхностите, особено при движението на превозните средства, изискват устойчивост на вода, огън, температурни разлики, механично износване (драскотини, прорязвания, удари) и други подобни. Важни фактори са още компактността, качеството и скоростта на сушене. В миналото са били популярни основно индустриалните паркети, но през последните десетилетия те са заменени от други, по-издръжливи, гъвкави и по-подходящи видове подове.

    Индустриални подове се правят най-често в производствени помещения като халета, зали и други подобни
    Индустриални подове се правят най-често в производствени помещения като халета, зали и други подобни

    1.2. Къде се полагат индустриални подове?

    Най-често се използват в индустрията, но не е задължително, тъй като тяхното използване се разширява и усложнява. Помещенията, в които се срещат най-често са тези с висока честота на използване, където интервалите между прекъсванията са много кратки и редки, а очакваното натоварване е голямо (падане на тежки предмети от различни височини, преминаване на автомобили, микробуси, машини и камиони) . Това са промишлени, изложбени или спортни зали, паркинги, детски площадки, складове, магазини за продажба на едро на различни стоки и други подобни. Проблемът с такива обекти е, че те са много натоварени и се използват през целия ден или дори и през нощта и обикновено няма много време за поддръжка и ремонт. Затова е необходимо подовете да са издръжливи и здрави сами по себе си и да могат при необходимост да се ремонтират бързо, лесно и просто при повреда, така че сградата да бъде затворена възможно най-кратко време.

    1.3. Основни физични и химични свойства

    Индустриалните подове са най-известни със своята механична якост и висока устойчивост на удари, надрасквания и други повреди. Тези подове са устойчиви на химикали като почистващи и дезинфекционни средства, така че може да се използват в промишлеността и съоръженията, където има риск от разливане (разбира се, в зависимост от вида на химикала). Устойчиви са и на плодови киселини в някои храни, както и на високи температури, така че може да се почистват и стерилизират с парна струя.

    1.4. Безопасни условия на труд

    По правило, индустриалните подове трябва да са такива, че да отговарят на необходимите условия за безопасна работа и престой на служителите в определени зони, т.е. преди всичко да предотвратяват подхлъзване и спъване. Нивото на защита при работа, когато става въпрос за подове, варира в зависимост от спецификата на тяхното използване. Принципно правилото е, че по-грубата, по-грапава повърхност предпазва по-добре от подхлъзване.

    1.5. Почистване и поддръжка на индустриални подове

    Поради спецификата на използване и съоръженията, в които се полагат индустриални подове, при всички случаи те трябва изключително лесно да се почистват. Първо, защото се очаква голямо количество боклуци и нечистотии в съоръженията и дори известно количество отпадъци, и второ, защото не може да се отделя дълго време за почистване, поради динамиката и начина на производствени процеси.

    1.6. Хигиенна и физиологична цялост

    Тъй като този тип подови настилки се използват и в хранително-вкусовата промишленост, на първо място трябва да се гарантира биологична цялост, така че да отговарят на стандартите за емисии на частици и летливи органични съединения и да не са микробно активни. Това обаче е стандарт, който зависи от целта на ползване на съоръжението – например неизбежно е в хранително-вкусовата промишленост, но не е необходимо при паркинги и т.н.

    1.7. Как да изберем подходящ индустриален под

    При избора на вида индустриален под трябва да се вземат предвид много параметри, като: предназначение на пространството (честота на използване, възможно износване и повреда, риск от подхлъзване), краен вид (цвят, гланц, текстура), състояние на съществуващия под (чистота, наклони, възможни пукнатини), местоположение (вътрешно или външно) и цена (тя доста се влияе от състоянието на съществуващия под, тъй като съществуващата повърхност трябва да бъде подготвена за подовото покритие). Тъй като оптималният избор зависи от много фактори, най-добре е да се консултирате с технолог и изпълнител, които ще могат да ви дадат най-добрия съвет.

    2. Епоксидни, циментови замазки и други видове индустриални подове

    2.1. Индустриални подове - обща класификация

    По принцип, индустриалните подове се разделят на две групи: подове на минерална основа (кварцови промишлени подове и индустриални изравняващи смеси) и подове на базата на синтетична смола; техните подгрупи са епоксидни, полиуретанови (PUR), полиестерни (UP) и полиметилметакрилатни (PMMA) промишлени подове. Освен тях, често срещани са и подовете с циментова замазка.

    2.2. Индустриални подове на минерална основа – циментова замазка

    Кварцови индустриални подове или т.нар. подови циментови замазки са известни със своята здравина. При полагането на този тип подове трябва да се отделя особено внимание на съразмерността, елементите в сместа да отговарят на всички изисквания, защото в противен случай подът е с лошо качество: може да се напука, да абсорбира вода или масло, да бъде нехомогенен, мек и други подобни. Най-добре е да оставите всичко на професионалистите, ако вече сте решили да полагате индустриален под. Има няколко начина за обработка на циментовата замазка, като качеството зависи от марката бетон или вида на последната изравняваща смес.

    2.3. Подове на базата на синтетични смоли

    Подовете на базата на синтетични смоли се разделят на епоксидни, полиуретанови, полиестерни и полиметилметакрилатни. Епоксидната смола има най-много предимства, защото е без мирис, химически и механично много устойчива, с достатъчна якост, лесно се почиства и има отлична адхезия. Следват индустриални полиестерни, полиуретанови и полиметилметакрилатни подове. Последните имат най-много недостатъци, така че рядко се използват.

    2.4. Класификация на повърхностни защитни покрития

    Те се разделят на индустриални подове против събиране на прах (отличен за машинни помещения и трансформаторни станции), дебели индустриални подове (подходящи за гаражи и работилници), тънкослойни саморазливни индустриални подове (в складове и автосервизи), дебелослойни саморазливни индустриални подове (за тежко производство) и електропроводими саморазливни индустриални подове (използвани главно в сградите на здравеопазването, компютърни центрове).

    2.5. Обработка на циментовата замазка

    В зависимост от необходимостта, има няколко начина за повърхностна обработка на подови циментови замазки (подове на минерална основа). Можете да изберете гладък бетон, който е особено подходящ за промишлени халета и търговски площи, или шлайфан бетон, който има по-добри свойства против хлъзгане. Шлайфаният бетон се използва главно при бензиностанции, път за достъп, рампи и паркинги. За допълнително подобряване на свойствата на устойчивост, напр. за защита от износване, масла, химикали, соли и замръзване, може да се използват минерали в различни цветове за посипване на повърхността.

    3. Изпълнение на индустриални подове

    3.1. Оставете полагането на подовата настилка на професионалисти

    Нашата препоръка е да не се занимавате сами с този вид работа. На първо място, защото правилната подготовка на повърхността е от решаващо значение, за която се нуждаете не само от познания, но и от специални устройства, оборудване, машини и инструменти, чиято покупка не си струва при случай на еднократна употреба. Освен това, не препоръчваме самостоятелно изпълнение поради боравене с вещества, за които трябва да имате опит и преди всичко познания как да смесвате, изсипвате, обработвате и на какво да обърнете внимание по време на изработката. Защитното оборудване е незаменимо, тъй като изпаренията на много химични елементи, от които са направени индустриалните подове (напр. епоксидна смола), са токсични по време на изливане и сушене! Неправилното боравене може да има много последствия за вашето здраве, затова го избягвайте и оставете работата на професионалисти!

    Последните слоеве на индустриалните подове (смесване, нанасяне, втвърдяване) се извършват на мястото на полагане на пода.

    3.2. Условия на труд

    При полагане на такива подове спазването на препоръките и инструкциите, дадени от производителя, както и спецификацията на използваните подови материали е необходимо и незаменимо. Инструкциите са дадени в листовките с технически данни, но трябва да се вземе предвид подходящата температура на околната среда за работа (температурата на въздуха и основата не трябва да пада под 5° - ако се прави през зимата, трябва да се осигури отопление); освен това влиянието на околната среда трябва да се сведе до минимум, особено вятъра, тъй като частиците прах и мръсотия могат да се смесят с материала, което не е добре. Също така, влиянието на метеорологичните условия може да забави втвърдяването и изсъхването (влага, валежи), така че това трябва да се има предвид при пресмятане на времето, необходимо за завършване на работата.

    3.3. Подготовка на основата

    Преди изливането на покривните слоеве, тоест, както винаги при този вид работа, подготовката на основата е незаменима и много важна за качеството, както и за издръжливостта. Тя трябва да бъде твърда, здрава, компактна, суха и без мазнини и направена под подходящ ъгъл, така че да не се задържа вода. Основата се обработва с грундове и се подготвя чрез изравняване, шлайфане или пясъкоструене. Всички недостатъци на основата е най-лесно и най-добре да се отстранят на този етап от работа. По-късно е много по-трудно, по-взискателно, трае по-дълго време и е по-скъпо.

    3.4. Изливане на сместа

    Когато основата е готова и правилно обработена, можете да започнете да изливате  подовата смес. Използването на защитни средства е задължително. Трябва да се внимава сместа да се разпредели равномерно по цялата повърхност, което се постига чрез хомогенизиране на сместа и равномерно изливане.

    3.5. Изсушаване на пода

    Времето за сушене зависи преди всичко от материала и използваната смес. Епоксидната смола изсъхва много бързо, за по-малко от седмица, докато циментовата замазка отнема повече време, 10 - 14 дни. Много е важно повърхността да не се използва изобщо по време на сушене, тъй като епоксидните изпарения са токсични по време на сушене, а следите от обувки и замърсяването, което след това биха били донесли със себе си, ще останат завинаги видими. Също така е важно да се осигури добра вентилация по време на сушене – най-добре е прозорците да са отворени през цялото време.

    4. Цени на индустриалните подове

    Цените на индустриалните подови настилки варира в зависимост от вида и площта (по-голямата площ струва по-малко на m2), а също така зависи и от състоянието на основата, която трябва да бъде правилно подготвена. Най-добре е да се консултирате със специалист или технолог за избора, тъй като те са най-добре запознати с всички свойства на различните видове подове, а цените могат да варират значително в зависимост от различните параметри.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Самозаливен под с епоксидна смола в производствено помещение, 350 кв.

    Смяна на под в
    производствено помещение в кратък срок от време. 35280 лв дo 58800 лв

    ........

    Почистване и полагане противоплъзгащо покритие на под на кухненски под

    Почистване на под, който в момента е гранитогрес и полагане на противоплъзгащо покритие подходящо за целта. Помещението е предназначено за кухненски блок в хотелски комплекс. Предпочитан цвят - светъл тон за да отразява светлина, в матов отенък. 9702 лв дo 16170 лв

    ........

    Подова настилка за професионална кухня, приблизително 300 кв

    Кухня в хотел, около 300 квадрата, трябва да сменя плочките с настилка. 26460 лв дo 44100 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Подова настилка за работилница, 15 квм
    Индустриални подове, Зидарово

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Замазка или подова настилка за гараж, 17 кв.м.
    Индустриални подове, Асеновград

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Индустриално покритие на стар бетонен под, 650м2 общо за 4 обекта
    Индустриални подове, София

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Настилка на фризьорски салон, 87,46/м
    Индустриални подове, София

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Настилка за гараж и предгаражно пространство, около 75
    Индустриални подове, Велики Преслав

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Под без фуги + стени за гпляма кухня, 110
    Индустриални подове, Варна

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Обработка на пода на гараж , 500
    Индустриални подове, Несебър

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Шлайфан бетон и полимерно покритие, 100 м3
    Индустриални подове, София

    2160 лв дo 3600 лв

    Цeнa, кварцова настилка за магазин, 35
    Индустриални подове, Врабница

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Настилка за натовареност от автомобили , 100 кв
    Индустриални подове, Асеновград

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Премахване на линолиум и заливане на под, 150
    Индустриални подове, Варна

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Настилка, която да покрие бетонна настилка в гараж, от която се вдига , 180 кв.м.
    Индустриални подове, Банишора

    7200 лв дo 12000 лв

    Цeнa, Настилка за подземен паркинг, 450кв.м/
    Индустриални подове, Варна

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, Кварцова настилка., 35кв.
    Индустриални подове, Бургас

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Балкон на последния етаж., 40кв
    Индустриални подове, София

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Индустриален под за железарска работилница, 100
    Индустриални подове, София

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, подова настилка в гаража на новострояща се жилищна сграда- оферта, 2200
    Индустриални подове, Варна

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Шлайфане на бетон за индустриални нужди , 220 м²
    Индустриални подове, Хасково

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, 170 м2 помешение,
    Индустриални подове, Пловдив

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Епоксидна замазка боя на под на хале, 300 м2
    Индустриални подове, Плодовитово

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Индустриално подово покритие, 200
    Индустриални подове, Варна

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Лаково покритие на бетонен под , 400
    Индустриални подове, Плевен

    3600 лв дo 6000 лв

    Цeнa, Епоксидни саморазливни подови настилки,
    Индустриални подове, Разлог

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, eпоксиден под в гараж на новострояща се къща,
    Индустриални подове, Харманли

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, 3 мм епоксидна смола върху бетон, около 350 кв.м.
    Индустриални подове, Слатина

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, под на склад, 160-180 кв.м
    Индустриални подове, Монтана

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Епоксиден под за гараж, 40 м2
    Индустриални подове, Карлово

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, Винилова настилка за физкултурна стая , 59 кв. м.
    Индустриални подове, Павел баня

    180 лв дo 300 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Индустриални подове?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Индустриални подове ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    101+ ФИРМИ ЗA Индустриални подове
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА