За района

    Озеленяване, ландшафтна архитектура, цени

    Koлкo струва проект за озеленяване на градина или двор? Проектът за цялостно организиране на непосредствената околност на къщата е много важен не само поради естетиката, но и за спестяване на пари и време. Внимателно разработеният проект за озеленяване още във фазата на проектиране на къщата, позволява своевременно извършване на земните работи, т.е., изкопи, монтиране на дъждовен колектор, линии за електричните инсталации на външно осветление, евентуално подово отопление на паркинги или гаражи, организиране на насажденията от дървета и цветя, системи за поливане и други подобни. Всеки допълнителен изкоп и преместване ще изисква повече време и по-големи разходи. Ландшафтните архитекти взимат между 4 и 10 лв/m2 за изготвяне на такива проекти според вашите желания. Наред с оформлението на насажденията, в стойността на проектите е включено и събиране и отвеждане на дъждовната вода, канализация, шахти, капаци и канали; освен това, има чертежи на стълби и подпорни стени, пътеки и бордюри, както и езера или басейни. Цената на такъв проект варира в зависимост от сложността за изпълнение. План на насажденията, аранжиране на пътеки и площадки, тоест проектът за озеленяване обикновено се изработва в мащаб 1:100.

    На кого да се доверите за озеленяване на градината или двора? Изпратете запитване до подходящи и надеждни ландшафтни архитекти във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на проект за озеленяване


    Цени на идейния проект за озеленяване на градина или двор. Планове на насажденията, проектиране на пътеки и плата, проект за озеленяване в мащаб 1: 100.

    280.00 лв/бр

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/бр

    СРЕДНA ЦЕНА
    480.00 лв/бр

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Озеленяване, ландшафтна архитектура

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Ландшафтна архитектура - всичко, което трябва да знаете

     

    1. Ландшафтна архитектура – ​​какво трябва да знаете?

    1.1. Ландшафтни проекти и проекти за озеленяване на градината

    Началото на ландшафтната архитектура датира от преди 1800 г. По това време този тип архитектура се нарича градинска и паркова планировка, а озеленяване се е извършвало предимно в паркове и градини на вили, замъци и дворци, както и околностите на представителни държавни сгради. Един от най-известните примери за ландшафтен дизайн, който все още буди възхищение във всички ландшафтни архитекти днес, е паркът Версай, проектиран според бароковите принципи. Първите систематично направени записи, които описват ландшафтната архитектура като професионална дисциплина са от преди 1800 г. Ландшафтната архитектура се споменава за първи път в творбите на Джоузеф Адисън от 1712 г., но самото име "ландшафтна архитектура" тогава не е съществувало. Концепцията става официална едва през 1828 г., когато е създадена от Гилбърт Лейнг Мийсън; тази година се счита за повратна точка в историята, тъй като ландшафтната архитектура се превръща в една от професиите на пространственото планиране.

    Ландшафтните архитекти ще се погрижат вашата градина да е хармонична, функционална и красива, без да нарушава естествеността на пейзажа
    Ландшафтните архитекти ще се погрижат вашата градина да е хармонична, функционална и красива, без да нарушава естествеността на пейзажа

    Въпреки че този клон на архитектурата започва в Европа, той процъфтява от другата страна на океана, в Съединените щати, когато тази страна ускорява строителството на своите градове и по този начин започва да проектира градско-пейзажни единици. Съединените щати все още са в челните редици на подобни проекти, някои от които наистина спират дъха. Те също така публикуват най-професионалните книги и статии, което от своя страна води до ускоряване на темпа на напредък във всяка една от областите на управлението на околната среда. Годината 1899 е един вид повратна точка в този смисъл, тъй като по това време е основано Американското дружество на ландшафтните архитекти.

    1.2. Определение

    Ландшафтната архитектура вече е цяла индустрия, която се занимава с проектиране и планиране на външни пространства, като обществени зелени площи, мемориални паркове и други забележителности, а ландшафтната архитектура влияе на пространството от социална, естетическа и екологична гледна точка. При проектирането и планирането, ландшафтните дизайнери вземат предвид местните характеристики на земята и други особености на природния ландшафт, наред с други важни фактори, опитвайки се да ги запазят, подобрят, разширят и допълнят - всъщност - образуват нова цялост. В допълнение към планирането на овощни градини и природни ландшафти, тяхната работа включва проектиране на градски елементи, т.е. подходи, пътеки, проходи, площади, кръстовища, но също и необходимите части от поддържащо оборудване като пейки, жардениери, детски площадки, плата, осветление и други подобни. .

    1.3. Обхват на ландшафтната архитектура

    Може да се каже, че този клон на архитектурата е много обширен, мултидисциплинарен и сложен, тъй като включва устройството на различни среди, пейзажи и пространства. Всички тези видове озеленяване се различават помежду си в по-голяма или по-малка степен по мащаб, местоположение, растителност и начин на озеленяване. Ландшафтната архитектура включва създаването на обществени градски зони (площади, кампуси, центрове за отдих), паркове, пътеки, алеи и проходи в тях, но и тематични зелени площи, което прави нейната „публична“ страна; от друга страна, днес има все повече частни градини, селища и подобни обекти, където се отделя еднакво внимание както на жилищните пространства, така и на озеленяването. Съвременните тенденции диктуват не само това, интериорът да бъде насочен към осигуряване на възможно най-голям комфорт и стандарт на живот, но и това да се прави в съответствие с екстериора, за да се получи концептуално и смислено завършена цялост. Днес ландшафтната архитектура е специализирана в управлението на естествен ландшафт и големи територии от необитаеми места, както и в регенерирането на деградирали и опустошени зони като депа и мини. Тези критерии не са ограничение за създаването на идейни единици - такива концепции могат да включват десетки хектари паркове и гори или само няколко десетки квадратни метра частни градини зад къщата.

    1.4. Области на дейност на ландшафтната архитектура

    Архитектурата все още е много взискателна, с много разклонения и дисциплини дейност, която обхваща и съчетава знания от много области, а ландшафтната архитектура почти я превъзхожда в това отношение. Ландшафтните архитекти са експерти, които използват знания от ботаника, градинарство, архитектура, урбанизъм, дизайн, изкуство, психология на околната среда, социология, геология, география, екология, биология и др. Съвсем ясно е, че освен очевидно задълбочените познания за растителните видове и техните характеристики, всеки ландшафтен архитект трябва да се занимава и с много други неща. Той/тя трябва не само да се занимава с устойчиво планиране и въздействие на намесата в природната среда, навиците и живота на хората в конкретна среда в теоретичен, академичен смисъл, но преди всичко трябва да е добре запознат с характеристиките на ландшафта – кои и какви са земите, кои и какви са местните растителни и животински видове, чийто растеж ще напредва оптимално и ще даде желаните резултати в определен район. Архитектът, също така, трябва да има отлични познания по градско планиране и да разбира как да проектира качествени зелени площи, така че да се свързват с други части на населеното място, да се сливат и проникват в интегрирана градска материя. Не на последно място, той/тя трябва да разбира екологията и как да регенерира опустошените зони чрез установяване на биологичен баланс в тях.

    1.5. Управление на естествения ландшафт

    За разлика от миналото, днес ландшафтните архитекти участват не само в планирането и проектирането на естествения ландшафт, но и в управлението и организацията. Освен проектанти, те са и мениджъри, които контролират и управляват природните ресурси. Ландшафтните архитекти работят най-тясно с ботаници, градинари, архитекти и урбанисти. Те също така често се срещат в екипи заедно с лесовъди, където като мениджъри помагат при вземането на решения относно дългосрочно, устойчиво развитие, грижа и регенерация на ландшафта.

    2. Ландшафтен архитект

    2.1. Кой е ландшафтният архитект

    Ландшафтен архитект е този, който се занимава с проектиране, планиране, организация и управление на природен ландшафт. Както вече споменахме, става дума за градско преустройство, като например подреждане на паркове в градовете или около университетски и други центрове, както и устройство на частни градини или намеса в особено чувствителни, диви зони. Ландшафтният архитект е квалифициран да бъде архитект на пейзажи, а не на сгради. В България това обучение се предлагат в факултетите по горско стопанство, а не по архитектура, което показва, че професията е дори по-тясно свързана с ботаника, градинарство, екология и биология, отколкото със строително инженерство и архитектура.

    2.2. Наистина ли имам нужда от ландшафтен архитект?

    Всяка градина или градина около частни къщи е по стандарти, критерии, обхват и сложност на работа, разбира се, несравнима с обществената. Помощта на ландшафтен архитект обаче може да бъде безценна, ако искате градината ви да бъде завършено цяло и да има своеобразен смисъл, воден от конкретна идея. А именно ландшафтните архитекти могат перфектно да съчетаят своите умения и знания за свойствата на растителните видове с усета за пространствена композиция и естетика. Те ще проектират комбинация от растения според вашите изисквания, желания и очаквания и ще ги подредят и разпределят така, че всичко да изглежда хармонично и красиво, интересно и цветно през цялата година. Само квалифициран експерт е способен на това, особено ако става въпрос за по-голяма градина.

    Освен планирането на градини и разположението на цветя, храсти и дървета, ландшафтните архитекти ще проектират и градински пътеки, стъпала и други подходи, тераси и павилиони, които ще свързват физически различни части от парцела. Те също така ще предложат цялата помощ или дори ще поемат цялата организация по засаждането, ще намерят изпълнители, ще ръководят и координират процеса на засаждане и ще се погрижат за качеството на извършената работа. Ето защо е най-добре, когато озеленяването на двора започне едновременно с проекта на сградата, тъй като всички подготвителни работи се извършват паралелно и тогава всичко е по-лесно за изпълнение и по-евтино. Последващата работа винаги струва повече, но удовлетворението, което ще ви донесе, определено си заслужава такава инвестиция.

    2.3. Архитектура - ролята на ландшафтния архитект

    Ландшафтните архитекти се грижат екстериорът да бъде идейно допълнение към архитектурата на постройката. Това на практика означава, че обектът се вписва максимално добре в околната среда и целенасочено се свързва с външното пространство. Доброто озеленяване повишава качеството на целия имот, тоест на целия комплекс, затова винаги се наемат ландшафтни архитекти за обществени архитектурни проекти. Няма нищо по-красиво от това да гледаш през прозореца към красивата зеленина, която те примамва и кани навън. Тясното сътрудничество между архитекти и озеленители е сравнително ново явление, тъй като доскоро архитектът правеше горе-долу всичко сам.

    2.4. Населено място - ролята на ландшафтния архитект

    В началото на XIX век урбанизмът преживява истински бум, особено в Америка, когато се строи много. В резултат на това оттогава нараства нуждата от експерти, които да включат някои озеленени пейзажи в градската среда. Сред най-известните паркови аранжировки са Централният парк (Central park) в Ню Йорк, Проспект парк в Бруклин (Brooklyn Proospect) и Изумрудената огърлица (Emerald Necklace) в Бостън. Именно бързо развиващите се американски градове са били добра възможност за ландшафтните архитекти да разширят полето си на действие и да пробият в света.

    3. Области на ландшафтния дизайн

    3.1. Планиране и засаждане

    Градините са най-честата задача на ландшафтните архитекти, особено когато става въпрос за фамилни къщи или частни парцели. Всеки иска да се любува на красивата зеленина пред дома си, а ландшафтните архитекти са хора, които ще направят с растенията магия, която пленява и подхранва душата. Дворовете на частните къщи обикновено се състоят от две части: по-малка предна и централна дневна градина, към която се добавят други, тематични като зеленчукови градини и овощни градини, и градини с подправки зад сградата. Въпреки че градините се различават както по растителни видове, така и по сложност и поддръжка, при добрия ландшафтен дизайн те винаги са естетически, визуално и функционално свързани и комуникират помежду си. Обикновено към тях се присъединяват няколко едни и същи растения, избрани да правят меки преходи от едно цяло към друго. Градините са планирани по посока на небето ((слънце / полусянка / сянка), но и според други точки от външния дизайн (където ще има пътеки, подходи, стълби...) и разбира се според вашите желания и нужди. Някои предпочитат артистично аранжирани френски градини с богати насаждения и много растителни видове, а други предпочитат по-естествена и не толкова претенциозна среда, така че избират ливадни и не толкова взискателни видове.

    3.2. Планиране на пътеки, алеи и веранди

    Освен градините, ландшафтният архитект ще проектира и пътеки, подходи, стъпала, залага пасажи и линии между отделните части. Той, също така, ще определи къде ще бъде верандата, къде може да бъде павилионът или беседката. Дори на такава изключителна подредба не може да се насладите наистина, ако няма достъп, така че добре обмислена система от пътеки, които насочват движението по парцела, е повече от необходима.

    3.3. Проектиране на външно оборудване

    Ландшафтните архитекти ще съветват и предложат оборудване, което може да се изложи на открито и което да бъде поставено върху тези повърхности. Някои видове дизайн са по-подходящи за дървени столове, фотьойли и маси, а други за малко по-селски градински мебели и така нататък. Той може да предложи външна камина или открита камина или дори водни повърхности като плувни басейни, езера или декоративни фонтани. Наред с всичко това има и план за осветление, в противен случай повърхностите ще бъдат недостъпни вечер и през летните нощи.

    4. Процес на планиране на озеленяването

    4.1. Подгответе списък с желания

    Бихме ви предложили първо да запишете всичките си желания и очаквания. Кои са любимите ви растения, цветове, форми, които бихте искали да имате? Също така, една от основните насоки трябва да бъде целенасочеността на плана, тоест неговата устойчивост, така че да можете редовно да се грижите за градината и да извършвате цялата необходима работа. Обяснете и опишете на специалиста, когото наемате, каква цялостна картина имате предвид: дива, по-естествена, по-свободна или напълно подредена? Трябва обаче да сте наясно, че някои от факторите, които обуславят и влияят на планирането, са извън вашата сила, тоест очакванията и желанията, като ориентацията на парцела, която влияе на слънчевото греене (различните растителни видове изискват различни условия), количеството валежи , сняг, сила на вятъра и заобикалящата го растителност, на които трябва да се обърне поне малко внимание и да се вземе предвид в новия проект.

    4.2. Избор на ландшафтен архитект

    Когато избирате ландшафтен архитект, се информирайте за предишните му проекти. Помолете го да ви изпрати снимки на своите аранжировки или дори да ги видите на живо, ако това са обществени зони, до които имате достъп. Ако имате еднаква или подобна настройка, ще ви бъде по-лесно да постигнете взаимно удовлетворяващи решения.

    4.3. Изглед на местоположението и споразумение

    Ландшафтният архитект първо ще разгледа местоположението и едва след това ще започне да мисли за дизайна на подредбата. Важно е да се идентифицира посоката към небето, наклона на терена, характеристиките на почвата, местните видове, т.е. местната растителност, проходите и подходите и всички други важни фактори. Новият дизайн трябва фино да се вписва в съществуващата ситуация, да отговаря на климатичните и топографските условия, защото в противен случай растенията няма да виреят и ще бъде изключително трудно да се поддържа градината. Трябва да се обърне внимание и на всички стръмни терени, от които дъждовните води биха могли да отнесат земята и тези части да бъдат правилно защитени с кашпи (жардениери), подпорни или укрепващи стени и засадени с видове, които да предотвратяват свлачища.

    4.4. Образци и геодезическо заснемане

    Ландшафтен архитект може да вземе почвени проби от различни точки и да ги изпрати в лаборатория за анализ. От тях ще се разбере съдържанието на минерали (фосфор, калий и органични вещества), което е особено полезно, ако не знаете почти нищо за земята, а наблизо няма градини (така че не можете да знаете дали и какво въобще вирее).

    Тогава ландшафтният архитект има нужда и от геодезическо заснемане, защото в противен случай няма да може да локализира необходимите елементи. Геодезическото заснемане се поръчва от геодезиста и след това се препраща на озеленителя.

    4.5. Идейно проектно решение

    Сега започва най-добрата част от проекта – идейното решение. Идейното решение формира обща концепция, всъщност водеща идея, която ще свърже всичко в хармонично цяло, дефинира разделението на сектори и очертава площите на тревни площи, лехи, трайни насаждения, дървета, храсти, градини (плодове, зеленчуци, растения ), както и всичко останало. Пътеки, стъпала, тераси и други свързващи комуникации също са схематично маркирани и трасирани и се избират материали. Освен плана на терена, ландшафтният архитект ще изготви и планове. Във фазата на идеен проект все още не са определени отделни растителни видове и техните количества.

    4.6. Проект за изпълнение

    Изпълнителният проект (ИП) съдържа подробен списък с количества и растителни видове с латински наименования, точно определени места на всеки вид и точните размери на други повърхности и напречни сечения, които свързват частите в едно въображаемо цяло.

    4.7. Избор на изпълнители и закупуване на зеленина

    Когато всичко е готово, ландшафтен архитект ще ви помогне да изберете изпълнители. Изпълнителите са градинари, които ще засаждат растения, градински центрове, които ще ви ги продадат, и изпълнители на изкопни работи и строителни работи, които ще се грижат за други външни елементи като павета, пътеки и тераси. Съветваме ви да разгледате повече оферти, за да можете да сравните цените на отделните изпълнители и да изберете най-добрите.

    4.8. Изпълнение на озеленяване

    След като бъдат избрани и наети всички изпълнители, може да започне изграждането на двора. Първо се извършват изкопни работи и защитни стени заедно с външни пътеки, тераси и подове. След това започва трасирането и разораването на цветните лехи, тоест повърхностите, върху които ще бъдат растенията. На края се засаждат растенията и се защитават адекватно от вредители и други животни, защото младите са най-чувствителни. Трябва да се внимава за засаждането в точното време – някои се засаждат през пролетта, други в края на лятото или есента. Те също трябва да имат достатъчно вода веднага след засаждането, както и по-късно.

    4.9. Поддържане на растителността

    Когато всичко свърши и получите това, което сте искали, работата все още не е свършена. Всъщност тя тепърва започва, защото всяка градина като жив организъм изисква грижа, внимание, поддръжка и грижи, а с това време и пари, освен влагане на усилия. Всичко това трябва да се направи отново според съветите и инструкциите на специалисти. Само така всичко ще остане безупречно и красиво като празник за всички сетива. Ако не сте сигурни, че ще успеете да направите всичко това или ще можете да го направите сами, може да не е лошо да наемете от време на време или за постоянно градинари, които ще ви бъдат от неизмерима помощ. Може да ви струва от 4 до 10 лв/m2.

    5. Ландшафтна архитектура – ​​цени

    Ландшафтните архитекти таксуват между 280 и 480 лв за изработване на такива планове. В допълнение към оформлението на насажденията, тези проекти включват събиране и отвеждане на дъждовни води, канализация, шахти, капаци и канали; освен това има проекти на стълби и подпорни стени, пътеки, бордюри и езера или басейни. Чертежи на насажденията, подреждане на пътеки и площадки, проект на озеленяване се правят в мащаб 1: 100.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Озеленяване ,засаждане на дръвчета

    Първоначално подготовка -изкопаване ,изравняване ,засаждане на високи целогодишни дръвчета около ограда ,засаждане на райграс,оформяне на пътеки ,ако може и острови с камъни и някакви храсти/целогодишни ,които да изискват по малка подръжка ,също и осветление и капково напояване ,просто цялостен проект 2116.8 лв дo 3528 лв

    ........

    Озеленяване+ подръжка

    Абонаментна поддръжка 2 пъти в месеца.

    озеленяване+ поддръжка 4410 лв дo 7350 лв

    ........

    Проектиране централен парк

    Проект парка -алеи осветление пейки и др.
    В момента ще кандидатстваме за инвестиция 1764 лв дo 2940 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, озеленяване/вертикала планировка, https://sozopolresidence.com/galeriya/eksterior/ - озеленяване около сградата на Созопол Резиденс, както е показано на визуализацията
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Бургас

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, оформяне на двор и градина, около 800 кв.м.
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Ямбол

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Подрязване на овошки и декоративни храсти, овошките са 6 бр., храстите около 15 кв.м.
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Габрово

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Проект за озеленяване и изпълнение на проекта, ок. 500 кв за озеленяване от ок. 700 площ
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Цигов чарк

    4680 лв дo 7800 лв

    Цeнa, Проект за озеленяване на малък парцел 40 кв с къща, 40 м2
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Пловдив

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Идеен проект за озеленяване, ок. 900 кв, 900
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Искър

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Изготвяне на проект за озеленяване на двор, 2 декара
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Долно Изворово

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Вертикална планировка, 800 кв. м
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Пловдив

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Проект за озеленяване на двор, 900 кв.м
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Троян

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, проект за двор, 400 кв. м
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, София

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, облагородяване на дворно пространство на детска градина, 400
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Твърдица

    4050 лв дo 6750 лв

    Цeнa, Засаждане на растения в двор 1 декар, 1 декар
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Покровник

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Искам съвет относно реновацията на стар двор, 80 м2
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Пловдив

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Озеленяване в къща, 150 кв.м.
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Добрич

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, озеленяване на двор, около 1 декар,
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Паничери

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Проект за двор към къща, 600
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Брестник

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Документ необходим за отсичане на дърво в частен имот, 1
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, София

    90 лв дo 150 лв

    Цeнa, Озеленяване и дизайн на ландшафта, Около 500 м2
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Божичен

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Идеен проект за двора., 550
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, София

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Оформяне на градина и озеленяване, Около 200кв.м
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Хасково

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, обследване дървета, 50 броя
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Провадия

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Идеен проект за двор на къща, 500 кв.м., Към настоящия момент съотвешението бетонна/земна повърност е 50%/50%
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, София

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, хидроизолация и озеленяване, плосък покрив 175 кв.м или частично
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Рогачево

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, смяна на тревен чим, изграждане на поливна система във вече изграден д,
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Мрамор

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, вертикално планиране, озеленяване, 300 m2
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Белово

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, изравняване нивото на двора, дизайн и озеленяване, 1 дка
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Котеновци

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Оформяне на градина, 100м2
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Банкя

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, терасиране на дворно място и озеленяване, 300
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Варна

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Оформяне и поддръжка на двор, 100
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Сливен

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Визия , проект , оферта и срокове , 1800
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Марково

    1080 лв дo 1800 лв

    Цeнa, Изравняване на двор, под метър денивелация., 500
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Русе

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Проект, 200кв.
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Ветово

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, план и изпълнение на вертикална планировка,озеленяване,поливна система, 650кв.м
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Варна

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Райграс, 700квм
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Елин Пелин

    9000 лв дo 15000 лв

    Цeнa, Почистване на стар райгтас 18 кв. Подготовка и засаждане на нова трев , Около 40 кв засаждане на нова трева
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Кричим

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, проект за озеленяване на двор, 200
    Озеленяване, ландшафтна архитектура, Бургас

    270 лв дo 450 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Озеленяване, ландшафтна архитектура?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Озеленяване, ландшафтна архитектура ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    154+ ФИРМИ ЗA Озеленяване, ландшафтна архитектура
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА