За района

    Ремонт на мансарда, Цени

    Колко струва ремонт на мансарда? В повечето случаи ремонтирането на мансарда включва монтаж на покривни прозорци (капандури), покривна изолация, поставяне на изолационни плочи и боядисване. Средната цена на капандурите е около 312 лв/m2, а монтирането ще коства още 120 лв/m2. Що се отнася до броя на прозорците, не се колебайте много, защото повече от тях означават по-добро качество на жилищната площ. За топлоизолация обикновено се използват каменна или стъклена вата с дебелина от 30 cm и паропропускливо фолио, което струва между 2,50 и 4 лв/m2. Ако се използва „knauf” за облицовка, което означава, че изолацията е направена от огнеупорни армирани и фугирани гипсокартонени плочи, тогава цената е между 18 и 22 лв/m2. Последната ръка боя коства между 4,70 и 5,50 лв/m2. Цената на цялостен ремонт на тавана, тоест монтаж на прозорци на покрива, поставяне на изолация, отоплителни и охладителни системи, строителство и сухо строителство, би била между 280 и 900 лв/m2.

    На кого да се доверите за ремонт на мансарда? Изпратете запитване до подходящи и надеждни майстори за ремонт на мансарди във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени за обновяване на мансарда


    Цени за цялостен ремонт на мансарда: монтаж на покривни прозорци, поставяне на изолация, отоплителна и охладителна система, инсталазии и сухи монтажни работи, редене на паркет и боядисване.

    160.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    240.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Ремонт на мансарда

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Обновяване на мансарда

    Пълно саниране на мансарда, с 26 cm изолация. Цени за ремонтиране с плоскости Knauf/Rigips с 26 cm изолация, RF плоскости, изглаждане и бандажиране; всичко това, заедно с покупка на материали.


    м2

    лв/м2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Ремонт на мансарда - всичко, което трябва да знаете

    1. Ремонт на мансарда – какво трябва да знаете?

    Когато таванското помещение е добре проектирано, планирано и след това изпълнено, животът в него може да бъде много приятен
    Когато таванското помещение е добре проектирано, планирано и след това изпълнено, животът в него може да бъде много приятен

    1.1. Проверете адекватността на таванското помещение

    Преди да започнете да преустройвате таванското помещение, трябва да огледате много подробно пространството под покривните скатове и да проверите дали може да се преустрои в място за живеене. В къщите, под покривните скатове, обикновено има таванско помещение, което се използва като място за съхранение, а в блоковете - евентуално като техническо помещение. В този случай таванското помещение може да бъде почистено и приспособено, защото е уникално пространство с размерите на целия етаж. Таванските помещения в сградите са или неизползвани, или вече са разделени на мансарди. Най-важните характеристики на пространството под покрива са неговата височина, подходящ достъп и достатъчно място без препятствия. Препоръчваме ви да се консултирате с архитект за това. Също толкова важни са строителните условия, които трябва да бъдат проверени от инженер-конструктор: дали конструкцията на сградата има достатъчна носеща способност и дали може да издържи тежестта на нови стени, под и съпътстващо оборудване. Разбира се, не трябва да се пропуска проверката на покривното покритие и покрива. Майстор по покривите може да ви помогне с това. Нещо повече, можете да поканите за консултации и майстори от други професии, като ще бъде полезно да подготвите необходимата информация за тях - мерки, етажни планове на конструкцията, височината на парапетната стена и наклона на стрехите. Когато знаете всичко това, ще ви бъде много по-лесно да се уговаряте и да се споразумеете.

    1.2. Застраховайте се

    При преустройство на таванското помещение собственикът на етажната собственост носи отговорност за евентуални щети, които могат да възникнат в други апартаменти или общи части на сградата. В такива ситуации обикновено съветваме сключването на застрахователен договор за настъпване на щети на трети лица, защото тогава застрахователната компания ще възстанови договореното покритие. В противен случай ще трябва сами да платите за всяка щета. Освен това, тъй като не можете да се застраховате от щети, които сами причинявате, ви предлагаме да наемете само онези майстори или фирми, които имат собствена застраховка. Имайте предвид, че тя трябва да покрива съществуващото съоръжение, оборудването, както и непосредствената околност в радиус от 5 метра.

    1.3. Проектиране

    За приспособяването на таванското помещение обикновено не се изисква разрешение за строеж, освен в специални случаи. Такъв частен случай, всъщност, е намеса, по някаква причина, в носещата конструкция на сградата или покрива, промяна на наклона на стрехата, повдигане на парапета или по някакъв начин промяна на външния вид на сградата. Така че, ако някое от изброените е под въпрос, тогава ще трябва да изчакате разрешение за строеж за надстройка или реконструкция. При това документацията трябва да бъде изготвена от лицензиран архитект. Дори в ситуации, когато не е необходимо разрешение за строеж, ви съветваме да се консултирате с архитект или проектант и да направите план с разпределения на помещенията, всички инсталации, оборудване и други необходими детайли. С такова внимателно планиране ще получите допълнителни предимства: на първо място ще имате ясна и точна картина на бъдещия си дом, всяка част от пространството ще бъде използвана целенасочено, ще имате точен списък с необходимите строителни работи, количества материали и доставчици на услуги.

    1.4. Ремонт на покриви и покривни покрития

    Ако покривът е износен или по-стар от 30 години, най-добре е да се заемете с него, преди да преминете към преустройство на таванското помещение. Сменете покривното покритие, фиксирайте улуците и ламаринените обшивки. Ако не направите това, много лесно може да се случи покривът да протече и да се получат повреди на покривното покритие или носещата конструкция, които след това по-трудно ще се възстановят и ще бъдат по-скъпи за ремонт.

    2. Защо да наемете професионалисти?

    Когато преустройството на таван, таванско помещение или мансарда в жилищно пространство се планира добре и извърши правилно, престоят и животът в него ще бъде приятен и удобен. Днес на пазара има много видове съвременни строителни материали, от изолация до плочи от гипсокартон и всякакви прозорци за покрив (капандури), така че качественото строителство е не само възможно, но и напълно осъществимо и е жалко да не се използва такава възможност. Разбира се, голяма роля играе качеството на самата работа, тоест монтажа на избрани материали. Професионалното и прецизно изпълнение на всички строителни и занаятчийски работи е от решаващо значение за превръщането на подпокривното пространство в приятно жилище. В противен случай, разходите за ремонт на лошо свършена работа могат да бъдат изключително високи.

    3. Обем на работата по преустройство на таванско помещение

    3.1. Повърхностни промени

    Във вече построено таванско помещение или мансарда, ако не са необходими промени в етажния план, малките промени може да доведат до отлични резултати във функционално и естетично отношение. Например, в банята може да се смени плота с мивката или вместо вана да се монтира душ кабина. Плочките на стените и пода може да бъдат освежени или заменени. Голяма промяна в атмосферата на дома може да внесе боядисване, както и смяна на обзавеждането или някои от мебелите. Дограмата може да бъде пребоядисана. С една дума, това е цяла поредица от малки неща, които можете да направите сами и ще донесат видимо подобрение.

    3.2. Частична адаптация

    Ако на тавана или мансардата вече са монтирани качествени инсталации (ток, вода, канализация, парно, охлаждане) и сте решили да преразпределите пространството, тогава планът на етажа и съответно техническото оборудване ще трябва да се промени до известна степен. В такъв случай ви съветваме да се консултирате с архитект. Ако обаче, знаете какво точно искате, ще бъде достатъчно да се договорите с изпълнителите.

    3.3. Пълен ремонт

    Ако пространството под стрехите на покрива все още е празно, неизползвано или има само килер на тавана, или пък всичко е напълно порутено, най-добре е да предприемете цялостен ремонт. Най-напред, помещението трябва да бъде напълно изпразнено и почистено. Ако вече живеете там, трябва да се изнесете за известно време. Препоръчваме ви да не започвате нищо без добър и подробен план, който архитектът ще направи вместо вас.

    4. Процес на цялостно преустройство

    4.1. Работи по разрушаване

    Всеки ремонт обикновено започва с разрушаване и почистване. При събаряне на преградни (неносещи) стени не се изисква разрешение за строеж. Но при частично или пълно разрушаване на носещи стени и всяко посегателство върху носещата конструкция на покрива или сградата е необходимо разрешение за строеж, както и статично изчисление. От съображения за сигурност стените винаги се рушат отгоре надолу и то постепенно. Отвори за врати или прозорци могат да бъдат направени и в носещи или преградни стени. Такива работи се извършват чрез диамантено рязане. Направените отвори трябва да бъдат обезопасени срещу срутване; ако са по-малки по размер, това обикновено се прави чрез зидане с тухли или монтиране на метална рамка. Тези работи могат да се извършват от зидари, но ние ви препоръчваме консултации с конструктор.

    4.2. Монтаж на капандури

    Прозорците на покрива обикновено се монтират на височина 90-110 cm от пода. Ширината на прозореца зависи от разстоянието между носещите греди на покрива, които обикновено са 70-100 cm. Предлагането на пазара е наистина голямо и можете да изберете материал, цвят, размер или форма и различни комбинации; прозорците са същите като обикновените, от алуминий, дърво и PVC, но се различават по начините на отваряне. Най-често срещаният тип капандури са тези с панти в средата и се въртят около оста си. Има и такива с отвор отгоре или отдолу. Благодарение на новите производствени технологии вече има прозорци, които позволяват вентилация дори и затворени, има и различни топлопроводимости – от обикновени до такива, произведени по стандартите за пасивни къщи. За да предотвратите прегряване на помещението, винаги е препоръчително прозорците да се допълват с някакъв вид щора, външна или вътрешна. За да бъде дограмата функционална и ефективна във всеки един смисъл, е необходимо както да е качествена, така и да е професионално монтирана.

    4.3. Изолация на покрива

    Една от най-важните стъпки при преустройството на покривното пространство със сигурност е изолацията. В повечето случаи покривът се изгражда от елементи, които лежат върху покривната конструкция (първично и вторично покривно покритие). Да вземем за пример, че наклонът на скатовете е 20 %; в този случай е необходим вторичен покрив, който ще предпазва вътрешността от влага и течове, макар че винаги се препоръчва изграждането му. Топлоизолацията се поставя между гредите и под тях. Общата дебелина на топлоизолацията трябва да бъде от 25 до 30 cm. За изолация се използва най-вече каменната вата, тъй като е икономична, предпазва от пожар, много лесно се поставя и затваря всички отвори. По-новите начини за изолация на покрива са издухване на целулоза и други влакнести материали, което придава пълна непропускливост на покривната конструкция.

    4.4. ВиК инсталации

    Ако входните и изходящите тръби са от преди 30 години, те се считат за износени и трябва да бъдат напълно заменени. Ако пък на таванското помещение или мансардата не е имало ВиК инсталации, те трябва да бъдат направени. В такава ситуация е разумно да се направи проект и план за монтажа, но по такъв начин, че линиите да следват линиите от долния етаж възможно най-точно. Това е необходимо, защото най-добре е връзките да са възможно най-къси и да са възможно най-вертикални.

    4.5. Отопление

    В таванско помещение или мансарда радиаторното отопление е най-практично, тъй като линиите лесно се разширяват до съществуващия отоплителен тръбопровод или газова подова печка, термопомпа, бойлер или друг вид централно отопление. Основната причина за това е натоварването на подовата плоча – никога не е разумно да натоварвате конструкцията повече от необходимото, което би се случило в случай на полагане на циментова замазка например. Радиаторното отопление се монтира бързо и е сравнително по-евтино. Недостатъците на тази система са нейната по-ниска ефективност и, вероятно, естетика. Подовото отопление например е невидимо, но и по-ефективно, защото енергийната му ефективност е по-висока и може да спести между 5 и 10 %. Подовото отопление означава и по-приятна атмосфера, тъй като няма циркулация на въздуха и не се създава прах, а въздухът изсъхва по-малко. Освен това, има и плочи за суха замазка, които са специално проектирани за подово отопление. Общата им дебелина е 2 cm и по този начин натоварването на носещата плоча е по-малко.

    4.6. Електроинсталации

    Препоръчваме да оставите монтажа на електроинсталациите на професионалисти, които ще се погрижат за доставката на качествени материали и качествена работа. За да бъдат монтирани правилно всички електрически инсталации и да се използват безопасно, планът, който трябва да се направи от инженера, е от неизмеримо значение; този план включва, освен електричество и телекомуникации, система за аларма и наблюдение, домофон и телефон, дистанционно управление на системите за „умна“ къща и всичко останало, което искате.

    4.7. Преградни стени и тавани от гипсокартон

    Сухото строителство започва, когато приключи грубата фаза на монтаж на всички инсталации (всички проводи и съоръжения, които ще бъдат под мазилката). Освен електроинсталации има водоснабдяване, канализация, вентилация, механични инсталации, телекомуникации и всичко останало. Таванът и преградните стени на таванското помещение обикновено се покриват с плочи от гипсокартон. В тях се монтира предимно шумоизолация. Там, където има мокър възел, се поставят специални влагоустойчиви гипскартонени плочи. За обучен и опитен занаятчия работата по сухо строителство е доста проста, чиста и бързо се завършва. Гипсокартонените плочи само се завинтват в поставените рамки, тоест алуминиевата конструкция. Много важно за този тип конструкция е непропускливостта на фугите на плочите, която се постига със специални ленти за покриване. Накрая плочите се шпакловат два пъти, за да не се напукат.

    4.8. Суха замазка

    Обичайно е преградните стени в таванските помещения да се правят от суха, а не мокра замазка, преди всичко заради теглото си, но и заради бързината на работа и отличните изолационни свойства. Поради това сухото строителство често се използва в ново строителство. Сухата замазка се изработва от полуфабрикати, гипсокартон, ПДЧ или OSB, които впоследствие се дообработват. Плочите се полагат напречно, винаги на два слоя. Замазката се поставя върху равна повърхност, която вече е запълнена с някакъв изолационен материал: перлит, битуперлит, силиконово перло или нивелирно перло. Вместо тези композити може да се постави каменна вата. Изолационният материал се поставя директно върху конструкцията, която може да бъде дървена или бетонна. Сухото строителство има много предимства, но най-големият му недостатък е, че не е напълно водоустойчиво, така че банята или кухнята впоследствие трябва да бъдат защитени от влага и да се направят непропускливи.

    4.9. Мазилка

    Когато приключи фазата на грубите работи и полагането на инсталациите, когато се поставят облицовките, стените са предпазени и изравнени, започва измазването. Днес разтворите за мазилка се правят предимно от гипс и цимент, които са бързо втвърдяващи се и икономични. Друг вариант е вароциментов разтвор. И двата вида мазилка се правят лесно ръчно или машинно. Когато става въпрос за по-малка квадратура и по-труден достъп, се избират ръчната мазилка, а таваните и мансардите обикновено са такива. Ръчно изработената мазилка е по-скъпа. Има естествени мазилки като глината, които перфектно изравняват влажността в пространството. Колкото по-чувствителни са разтворите, толкова по-скъпо е тяхното изпълнение.

    4.10. Поставяне на керамични плочки

    Когато замазката изсъхне и стените са измазани и изравнени, следва лепене на стенни и подови керамични плочки. Цената на този вид работа зависи от няколко фактора, включително качеството на основата, размера и начина на поставяне на плочките. Лепенето на мозайки е по-скъпо от класическите плочки, докато полагането на широкоформатни плочки без фуги е най-скъпо.

    4.11. Бояджийски работи

    След приключване на грубата и фината мазилка е необходимо повърхностите да се шлайфат и да се затварят пукнатини. Основата за боядисване трябва да е напълно равна, чиста и гладка. Бояджията нанася боята на няколко слоя: първо основния слой, а след това покрива с още два слоя. Въз основа на нашия опит, ние винаги съветваме последната ръка на боядисването да бъде оставена за последния ден на работа, преди внасянето на мебелите, когато приключи цялата работа. Това е така, защото може да се случи, колкото и да са внимателни всички майстори, някоя стена да се размаже или напръска, така че тази част да се поправя.

    4.12. Фин монтаж

    Непосредствено преди полагането на последните подови настилки трябва да се завърши цялата работа по фин монтаж, като монтаж на контакти и ключове, осветление, санитарен фаянс, кухненски кранове и оборудване, климатици и всичко подобно.

    4.13. Полагане на подови настилки

    Реденето на паркета и други видове подови настилки трябва да влезе в ред, когато приключат всички други строителни и занаятчийски работи, включително фина инсталация. Ако е направена мократа замазка, трябва да се изчака да изсъхне напълно и количеството влага да падне до ниво, подходящо за полагане на подови настилки. Съветваме Ви да поверите доставката и монтажа на един и същ изпълнител.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    цялостен ремонт на мансарда, без дограма

    изолация, инсталации и сухи монтажни работи, баня, боядисване. 12348 лв дo 20580 лв

    ........

    Реконструкция на покрив в обитаем обект- изграждане стълбище, на тавански стаи и баня. Удължаване на тераса.

    Две тавански стаи да се изградят. В момента е до тухла.
    Изграждане на стълбище и удължаване на терасата. Бих желала да се консултирам за идеи с вас, кое е по-подходящо да се направи, защото вие сте по-конпетентни.
    После може да избера модели и да ги приложа. 17640 лв дo 29400 лв

    ........

    ремонт на мансарден прозорец

    счупени са двете носещи греди на мансардния прозорец 2116.8 лв дo 3528 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Изолация на тавански етаж, 100
    Ремонт на мансарда, Пазарджик

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Повдигане на покрив и изграждане на мансарда, 20 кв.м
    Ремонт на мансарда, София

    4500 лв дo 7500 лв

    Цeнa, Имам таван на къща ,който искам да превърна в спалня с баня,килер ,гар, 100
    Ремонт на мансарда, Карнобат

    9 лв дo 15 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Ремонт на мансарда?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Ремонт на мансарда ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    161+ ФИРМИ ЗA Ремонт на мансарда
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА