За района

    Сауни; цени

    Колко струват сауните? Отделната сауна е малко по-голяма инвестиция, въпреки че според това как тя съживява човека физически и духовно, всеки лев си заслужава. Цената зависи от големината (за колко души), вида (финландска, турска, японска, с инфрачервени лъчи, кална, био, солена), материалите (дърво, керамика и др.), осветлението, печките и, при всички случаи - от майстора. Ако можете да си позволите сауна по поръчка, то това е най-добрият избор. Цената на двусистемна финландска сауна с размери 200x200 сm, може да бъде между 450 и 950 лв/m2.

    На кого да се доверите за изграждане на сауна? Изпратете запитване до подходящи и надеждни производители на сауни във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълните формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на сауна


    Цени на финландска сауна. Цени на двусистемна финландска сауна, размери 200x200 cm.

    450.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    950.00 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Сауни

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Типична финландска сауна

    Цени на типична, финландска сауна. Цени за изработване и монтиране на финландска сауна, с размери до 200x200x200 cm от канадски червен кедър и стъклена стена с врата; Печка с мощност от 9 kW, с трифазно захранване.


    м2

    лв/м2

    лв

    Финландска сауна по поръчка

    Цени на финландска сауна по поръчка. Цени за изработка и монтиране на финландска сауна с размери до 140x140x200 сm, от тополово дърво и врати от закалено стъкло; каменна печка 6 kW, с трифазно захранване.


    м2

    лв/м2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Сауни - всичко, което трябва да знаете

    1. Сауни - какво трябва да знаете?

    Страстта към домашните сауни се разпространи от Скандинавия по целия свят, защото наистина едва ли има нещо, което би могло да се сравни с отпускане на болките в мускулите или подобряване на качеството на кожата в добре направена сауна. Сауните са скандинавско откритие, разпространено по целия свят през миналия век. Източните народи също имат нещо подобно и в нашия регион те са станали известни като турски бани. Във всеки случай всеки, който е бил поне веднъж в сауната, казва, че подобно преживяване на отпускане на тялото и ума не може да се сравни с нищо друго. Ако изберете собствена сауна, такова удоволствие ще ви бъде достъпно, когато пожелаете. В съвременните сауни температурата може лесно да достигне над 80 ° C, така че можете да се отдадете на такова половинчасово удоволствие в собствения си дом, след тежък ден или тренировка. Повечето домашни сауни имат електрически нагреватели, които загряват въздуха, а инфрачервените сауни стават все по-популярни. Такива високи температури не са подходящи за деца или хора с определени здравословни проблеми, затова попитайте подробно и проверете всичко подробно, преди да се решите на такъв ход.

    Нищо не може да се сравни с отпускането на болките в мускулите или подобряването на качеството на кожата в добре направена сауна
    Нищо не може да се сравни с отпускането на болките в мускулите или подобряването на качеството на кожата в добре направена сауна

    1.1. Ползи за здравето

    Без значение какъв тип сауна изберете, ще имате многобройни ползи за здравето.

    Подобрява кръвообращението - престоят в сауната има голям ефект върху здравето на сърцето и кръвоносните съдове и подобрява кръвообращението като цяло. Топлината води до разширяване на кръвоносните съдове и увеличаване на кръвоснабдяването на всички органи.

    Отпуска мускулите - Повишеното кръвообращение намалява мускулната чувствителност, така че ако влезнете в сауната след уморителна тренировка, ще облекчите болката.

    Намаляване на стреса - Според многобройни проучвания сауните намаляват стреса и свързаните с него симптоми, като главоболие и мигрена.

    Осигурява по -спокоен сън - Вечерният престой в сауната помага на тялото да се облекчи и да се отпусне преди лягане, така че да позволи дълбок и спокоен сън.

    1.2. Как се използва сауната?

    1. Подгответе сауната

    Включете я и я оставете да се загрее до желаната температура. Най-високата препоръчителна температура е 90 ° C.

    2. Подгответе тялото си

    Преди да влезете в сауната, изпийте няколко чаши вода, за да избегнете дехидратация. Свалете всички бижута, за да не се появят изгаряния. Носете голяма хавлиена кърпа, на която да седнете, да се увиете или да избършете потта. Прочетете и следвайте всички инструкции и предупреждения, както медицински, така и технически, дадени в инструкциите за употреба.

    3. Използвайте сауната по ваша преценка

    Добре е да имате таймер, за да не оставате в сауната по-дълго от планираното. Обичайното време е 15-20 минути. Ако използвате сауната по-често, оставайте за по -кратко. Ако почувствате замаяност, слабост или сърцебиене, излезте незабавно.

    4. Подмладете тялото си

    Когато излезете от сауната, изчакайте няколко минути, пийте вода. Тялото се нуждае от известно време, за да се върне в равновесие след престой в сауната; затова не бързайте и не започвайте работа веднага. Препоръчително е да вземете студен душ след финландската сауна, въпреки че предпазливостта и консултацията с лекар в това отношение също не са изключени.

    1.3. Материали за сауна

    Традиционно сауните се правят от смърч или бор. Днес се използват други материали, включително някои по-порести и по-твърди, въпреки че борът все още е най -търсеният. Въпреки че, честно казано, нищо не може да замени истинското преживяване от престоя в борова сауна поради много характерната миризма на дървото. Боровите греди в добре изолирана сауна се загряват и имате нужда от дебела хавлиена кърпа, докато при други материали това не е така.

    1.4. Размери на сауната

    Сауната се предлага в различни размери. Някои са само за един човек, докато има такива за осем. Тази, която изберете, трябва да е подходяща за броя на хората, които ще я използват. Освен това, изборът със сигурност се влияе от размера на наличното пространство.

    1.5. Видове инфрачервени нагреватели

    Керамика - Керамичните нагреватели се нагряват по-бързо от нагревателите от въглеродни влакна. Тъй като топлината е концентрирана около нагревателя, ще бъде по -добре, ако изберете сауна, чиито нагреватели са поставени по-близо до седалките.

    Нагреватели от въглерод - Нагревателите от въглеродни влакна са по-издръжливи и по-енергийно ефективни от керамичните. Повърхността им е плоска, така че топлината, която отделят, се разпространява по-равномерно.

    Оценяване на EMП - Инфрачервените сауни създават електромагнитно поле (EМП). Керамичните нагреватели генерират по-слаб EMP от въглеродните, а в сауните, които имат и двата вида нагреватели, EMП е най-слабият. Препоръчва се излагането на ЕМП да бъде по-малко от 3 mG (милигауса). В допълнение към това трябва да се консултирате с професионалист относно правилната защита, тоест заземяването на сауната.

    1.5. Системи за управление

    Сауните служат за релаксация, благополучие и наслада от топлината, последвани от бързо охлаждане. Не всеки обаче може да издържи на жегата еднакво, така че ако споделите сауната с някого и температурата спре да ви доставя удоволствие, най -добре е да не прекалявате и да излезете. Освен личната оценка, важна е и системата за управление, всъщност устройство, чиято основна част е термостат, който поддържа температурата. Съвременните сауни разполагат и с модерно оборудване, което бързо достига и поддържа желаната температура. Ако обаче решите да направите сауна самостоятелно, имайте предвид, че цялото пространство трябва да бъде добре проветрявано.

    2. Изберете качествена сауна

    Когато имате собствена сауна, можете да я използвате, когато и колкото искате, при температурата, която ви подхожда най -добре, без колебание заради другите. Това е най -вече решаващата причина да си купите сауна, но след като решите да си купите, знайте, че не всяка сауна е една и съща. Има т.нар финландска парна баня, инфрачервена и парна сауна, а останалите са само техни варианти. Повечето сауни се отопляват на принципа на конвекция. Конвекционните нагреватели са предимно електрически, газови или дървени. В традиционна финландска сауна нагревателят е до стената и загрява кошница, пълна с камъни. Тези камъни се поливат с вода, съдържаща етерични масла и поради това се вдига пара. От друга страна, инфрачервените нагреватели работят на съвсем различен принцип. В такива сауни топлината не е във въздуха, а се създава от инфрачервените лъчи на нагревателя. Тези лъчи всъщност действат като микровълнова фурна, защото загряват тялото отвътре, а не въздуха в стаята. Поради това температурата в сауната е по -ниска, няма пара или много влага. Може да се каже, че този тип сауни са чудесни за хора, които не обичат пара, висока влажност и топлина или имат проблеми с дишането. Разбира се, има критици, които твърдят, че тогава това не е сауна, тъй като това е напълно различна атмосфера. Предлагаме ви да опитате и двата вида преди да купите и да прецените къде се чувствате по-добре. Инфрачервените сауни консумират по-малко енергия от другите, което не е без значение, ако възнамерявате да ги използвате много често или всеки ден. Парните сауни имат парогенератор, който увеличава влажността със 100 %. Температурата в парната баня обикновено е по-ниска, отколкото във финландските сауни (около 41 ° C), но влажността е много по -висока. Освен че първо трябва да избирате между обикновена или инфрачервена сауна и парна баня, трябва да изберете и мястото, където ще бъде, от какви материали и с какво допълнително оборудване ще е. Хидроизолационната и вентилационната система, както и размерът се решават на етапа на планиране. В някои ситуации ще бъдете ограничени - както от разпоредби, така и от пространството или финансово. Ограниченията, както и възможностите, разбира се, зависят от това дали правите сауна у дома или навън. Във всеки случай фирмата, чиято сауна изберете, ще ви обясни какво е и кое не е осъществимо на място и защо.

    3. Видове сауни

    3.1. Дървени сауни

    Традиционната дървена сауна, по-известна като финландската, е „суха“, което всъщност означава, че влажността в нея е ниска или никаква. Отоплява се чрез огън от печка на дърва, която нагрява камъните, и загрява по-малка стая, облицована с дърво. Печката може да поддържа температурата между 60 ° и 100 ° C. Във всяка сауна от този тип е задължително да има и кофа с вода, към която са добавени етерични масла. Тази вода се излива върху горещите камъни, от които след това се издига пара. Тези традиционни или „обикновени“ сауни е най -добре да са поставени някъде близо до къщата, но така, че димът да не притеснява съседите.

    3.2. Електрически сауни

    Престоят в тези сауни е подобен на този в традиционните, само че тук има електрическо отопление. Както при отоплението на дърва, затоплените камъни се поливат, за да се получи пара. Електрическите сауни са по-подходящи за градски райони, тъй като с тях по-лесно се борави и могат да бъдат монтирани на закрито.

    3.3. IR сауна

    Почитателите на традиционните сауни не са съгласни с мнението, че IR сауните са истинско нещо. За тези, които искат да се насладят на предимствата на сауната без прекалено много топлина, това е така. Вместо да загряват въздуха, инфрачервените лъчи загряват телата и всички ползи от това лечение не липсват, а околната среда е приемливо гореща. IR сауните могат да се монтират на закрито и са по-евтини от класическите.

    3.4. Димящи сауни

    Такива сауни нямат нито нагреватели, нито комин. Вместо това се запалва огън под каменна купчина. Когато огънят угасне, се появява дим и започва парната баня. Предполагаме обаче, че за този тип преживяване може да е по-добре да отидете директно във Финландия.

    3.5. Парна баня

    Такива сауни са по-известни като парни или турски бани, тоест хамами, в които топлината се получава чрез кипене и изпаряване на вода. Тези бани са като класически, напълно облицовани с керамични плочки или друг непорест материал. Горещият, задушен въздух, който се създава в тях, е чудесен за дихателните пътища. В такива сауни температурите са около 60 ° C. Ако решите да направите това, най -добре е да наемете професионалист, който ще знае какво да прави с висока влажност и мухъл.

    3.6 Масажна кабина / парен душ

    Ако обичате топлината и няма място за сауна във вашия апартамент или къща, може да изберете комбинация от сауна и душ. По този начин, вместо обичайния, ще имате парен душ, тоест един вид сауна. Такава душ кабина всъщност е стандартна, но има аксесоари за създаване на пара и топлина. В продажба има различни видове комбинации, парни душове за двама души или по -луксозни модели с джакузи. Има и модели, които са комбинация от суха сауна и парен душ.

    4. Домашни сауни - монтаж и поддръжка

    4.1. Монтаж на сауна

    Най-общо казано, сауните лесни се сглобяват и монтират. Монтажът обикновено изисква двама души и някои инструменти: отвертка, винтове и гумен чук. Повечето готови сауни се доставят на клиентите в номерирани части, които се сглобяват и свързват с другите чрез система "щракване", с нутове или магнити. Препоръчваме ви внимателно да прочетете и да следвате инструкциите и предупрежденията на производителя, за да монтирате правилно и безопасно всички части на местата им и да свършите работата успешно. Обикновено първо се поставя дъното на кабината, след това задната стена и страниците. Когато и трите страни са правилно фиксирани, идва ред на пейката, нагревателите и след това свързването на електричество. Накрая се монтира предната стена с вратата и горната страна. Последно е поставянето на декоративни лайсни, с които се покриват съединенията на плочите. Забележка: когато сауната бъде доставена във вашия дом, преместете нещата и поставете частите, където сауната ще стои, и ги сглобете там. По този начин ще избегнете евентуални трудности при маневриране през къщата с много тежка кабина.

    4.2. Вътрешна сауна

    Преди да монтирате сауната, трябва да проверите дали повърхността е напълно равна. Препоръчително е това да не са ламинат или подови настилки, а за предпочитане чист бетон, евентуално керамични плочки или паркет. На мястото, където ще бъде сауната, е необходима връзка за електричество и възможност за вентилация. Сауните не трябва да се поставят във влажни или мокри помещения или такива, където съществува такава опасност, като мазета. Добре изолираното място е най-важното, защото там, където сауната е по-студена, тя може да не достигне желаната температура дори при по-силно нагряване. Ако възникне такъв проблем, той може да бъде решен с допълнителна изолация.

    4.3. Външна сауна

    Външните сауни са подходящи за места с по-мек климат през цялата година. В студени зони сауната трябва да бъде допълнително изолирана. Тя се поставя върху напълно равна повърхност и се покрива с покрив, който ще я предпазва от валежи и вятър. Препоръчва се в такива ситуации сауната да е по-близо до дома поради свързването на захранването.

    4.4. Вентилация на сауната

    Сауните не изискват допълнителни вентилационни канали или вентили. Не е лошо обаче, че между горната плоча на сауната и тавана има няколко сантиметра свободно пространство. Въпреки че въздуховоди не са необходими, е необходим вентилатор, който позволява равномерно разпределение на топлината и подаване на въздух. Тези вентилатори са особено важни за големи сауни, така че топлият въздух да не се задържа само около нагревателя. Обикновено се поставят два, като място им е отдолу и отгоре. В сауните, които се купуват готови, тези вентилатори вече са инсталирани. Ако не са, тогава вратата е направена с прорез в долната част, така че въздухът да може да се движи безпрепятствено. Докато сауната се нагрява, можете да затворите излъчвателите, а когато влезете, да ги отворите.

    4.5. Захранване и ефективност

    За външни и закрити сауни е необходимо свързване с подходяща мощност. Този контакт трябва да се използва само за сауната. Към него не могат да бъдат свързани други устройства и никакви удължителни кабели! Повечето инфрачервени сауни имат напрежение 110-120 V, както и повечето домакински уреди. Има и модели при 220-240 V, което е подходящо за традиционни, парни като по-големи / по-силни финландски или IR сауни. Контактите с 240 V са предназначени за перални и сушилни машини, фурни, климатици и бойлери. Всеки дом има и двата вида контакти. По-старите сгради може да изискват допълнителна мощност, но тогава не забравяйте да потърсите помощта на електротехник.

    4.6. Аксесоари

    Изход за MP3 плейър - Този аксесоар ви позволява да включите телефона си и да слушате музика чрез вградените високоговорители.

    Bluetooth - Когато има Bluetooth порт и чрез него можете да слушате музика в сауната.

    Таймери / часовници - Тези аксесоари ви позволяват да знаете точното време и да чуете таймера, така че да не стоите твърде дълго в сауната. Има възможност за автоматично изключване на сауната чрез таймер, така че можете да сте в безопасност в случай, че толкова се отпуснете и заспите.

    LED осветление - LED осветлението е най -подходящо за сауни, защото консумира най -малко енергия и издържа по -дълго.

    Вентилатори - Ако имате възможност, изберете тип сауна с вградени вентилатори, тъй като те работят автоматично и осигуряват балансирана вентилация.

    4.7. Поддръжка на сауна

    Ако имате сауна на открито, ще трябва да я миете редовно с вода под налягане. Можете също така да защитите сауната отвън с покритие срещу UV лъчение. Никога не вземайте лак или боя за дърво! Важно е редовно да почиствате снега от покрива и под сауната. Можете да почистите вътрешността с прахосмукачка, за да премахнете прах и мръсотия. Преди всеки престой почиствайте сауната, пейката, облегалките, стените и пода с четка. Веднъж годишно можете също да шлайфате пейката, за да премахнете петна, ако има такива. Можете да премахнете петна както с четка, така и с мек почистващ препарат. Ако забележите мухъл, не забравяйте незабавно да го отстраните със специален продукт, препоръчан от производителя на сауната. След такова почистване, не забравяйте да измиете всичко добре и да го оставите да изсъхне и да се проветри. Ако имате финландска сауна, трябва да почиствате камъните в нагревателя веднъж годишно. Това става, като първо изключите захранването и след това премахнете камъните. Изхвърлете счупените парчета, ако има такива, а здравите измийте с вода. Върнете камъните така, че да са равномерно разположени и с разстояние между тях. Можете също да си купите нови, но се уверете, че са от същия тип и размер.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Класическа финландска сауна

    Трябва ни сауна с размери 100 х 100 и стандарт във височината. Може да отпуснем до 150 х 150.

    Ще помоля за оферта изготвена взимайки бял бор за основа. Тип: https://www.butenas.de/massivholz-mini-sauna.html 5292 лв дo 8820 лв

    ........

    Финландска сауна за домашна употреба

    Пълно изаграждане на финландска за сауна с приблизителни рамери 1.50 х 1.50 за домашна употреба. 2646 лв дo 4410 лв

    ........

    Изработка на домашна сауна

    Бихме искали да направим малка сауна за донашно ползване, поставеа в помещение с размери 207х133см. 2646 лв дo 4410 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Външна сауна, Четириместна с димоотвод
    Сауни, Разград

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, построить сауну в апартаменте, 125 na170 i na 88 sm
    Сауни, Свети Влас

    2250 лв дo 3750 лв

    Цeнa, изработка на домашна сауна,
    Сауни, Сливен

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Outdoor sauna, 7
    Сауни, Жребино

    4050 лв дo 6750 лв

    Цeнa, Сауна, 5-6м2
    Сауни, Велико Търново

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, вСичко сауната е празна има нужда от ремонт, Незнам
    Сауни, Стара Загора

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Сауна , 1.4-1.6
    Сауни, Златоград

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Сауна, 152/152/190
    Сауни, Пирдоп

    585 лв дo 975 лв

    Цeнa, сауна комплект с врата и прозорче, 150х175х194
    Сауни, София

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Изграждане на сауна, 4 м2
    Сауни, Котел

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Солна сауна ,
    Сауни, София

    2250 лв дo 3750 лв



    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Сауни ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    14+ ФИРМИ ЗA Сауни
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА