За района

    Ръчно измазване; цени

    Последният слой на фасадата е мазилката и тя може да бъде приготвена и направена ръчно или машинно. И двата начина се прилагат както за външна, така и за вътрешна мазилка на стени. Според предназначението те се разделят на мазилки за зидария, мазилки декорация, топло- и хидроизолация, както и такива за абсорбиране на влага, радиационна защита и други подобни. Преди да започнете мазилката, самата стена трябва да бъде подготвена чрез премахване на старите слоеве и отстраняване на повреди или укрепване на конструкцията на стената с мрежа или нещо подобно. Когато мазилката се полага върху бетонна или тухлена основа, е необходим т.нар. грунд за по-добра адхезия. Върху така подготвена и напълно суха стена, може да се нанесе мазилката; при по-малки вътрешни стени се нанася предимно ръчно и в един слой, докато за външните са необходими два, като те се извършват по-бързо и лесно с помощта на помпа и пистолет за пръскане.

    На кого да се доверите за нанасяне на мазилка? Изпратете запитване до подходящи и надеждни мазачи във вашия район - безплатно и без ангажименти! Достатъчно е да попълнете формуляра по-долу.

    Поискайте оферта:
    Изпратете запитване

    Цени на ръчна мазилка


    Цени на ръчна мазилка. Цени за покупка на материали и ръчна мазилка на стени и тавани.

    16.00 лв/м2

    МНОГО НИСКА ЦЕНА
    лв/м2

    СРЕДНA ЦЕНА
    19.20 лв/м2

    НАЙ-ВИСОКА ЦЕНА
    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ

    ДРУГИ ЦЕНИ ЗА Ръчно измазване

    вашето количество

    единица

    приблизителна цена

    вашата цена

    Ръчно измазване с гипсова мазилка, грубо и фино

    Цената на ръчнато измазване с гипсова мазилка в два слоя, груба и фина.


    м2

    лв/м2

    лв

    Вароциментов разтвор

    Ръчно измазване на стени с вароциментов разтвор Baumit UNICO 15, като краен слой с дебелина до 1,5 cm.


    м2

    лв/м2

    лв

    м2

    лв/м2

    лв

    м2

    лв/м2

    лв

    Гипсоциментов разтвор

    Ръчно измазване на стени с гипсоциментов разтвор.


    м2

    лв/м2

    лв

    м2

    лв/м2

    лв

    м2

    лв/м2

    лв
    ЗАЕДНО:
    лв
    изпратете търсене >

    Полезен ли Ви беше калкулаторът?

    Мазилки и измазване - всичко, което трябва да знаете

     

    1. Мазилки и измазване – какво трябва да знаете?

    1.1. Фасадна мазилка

    Фасадата предпазва всяка сграда от атмосферни влияния, дъжд и влага. Това е най-откритата част от конструкцията, наред с покрива, която трябва да издържа на най-силните и неблагоприятни въздействия на околната среда, които дори могат да доведат до повреди. Изборът на фасадна система, материали и конструкция са много важни и влияят както върху продължителността на живота на фасадата, така и върху сложността на нейната поддръжка. Най-разпространените повърхностни слоеве на фасадите у нас, все още са различните мазилки, които предлагат много уникални решения и варианти. Предлагат се различни цветове, гранули, обработки, структури и механични свойства.

    Възможности за изпълнение на фасадна мазилка
    Възможности за изпълнение на фасадна мазилка

    1.2. Защо да изберете мазилка?

    Мазилката е много достъпен вид материал и в същото време много приемливо естетическо решение. Голямото предимство на мазилката е, че се нанася лесно, така че може да направите мазилката сами. От друга страна, повърхностните повреди, цепнатини и пукнатини се поправят лесно. Не на последно място, мазилката е материал, който позволява дори артистична свобода, по отношение на избора на цветове, нюанси, шарки, а има начини на обработка, с които получават различни текстури. Освен това, мазилките се произвеждат с различни добавки, които променят техните химични, механични и физични свойства. Накратко, възможностите са наистина много.

    1.3. Недостатъци на мазилката

    Недостатък на мазилката е нейната чувствителност към атмосферните условия. В сравнение с фасадите от други материали, мазилката се разпада по-бързо и трябва да се подновява редовно - поне на всеки 10 години. Затова забравете за възможността да измажете къща с покрив без стрехи - такава фасада ще бъде напълно разрушена след няколко години. Друг недостатък на мазилката е появата на мъхове и мухъл, особено в райони с много валежи и висока влажност. Те могат да бъдат потиснати от алгициди, но не са напълно безвредни за околната среда или човешкото здраве; най-лошото е, че мъховете се появяват отново след няколко години. Те са особено проблемни там, където има топлоизолация, защото предотвратяват, тоест забавят преминаването на топлина отвътре навън, което води до намокряне на мазилката и до по-трудно и по-продължително изсъхване.

    2. Какви видове мазилка има?

    2.1. Възможности за избор на мазилка

    Предлагат се наистина много видове мазилки: акрилни, силикатни, силиконови, силикатно-силиконови, силикон-акрилни и минерални. В допълнение към състава, еластичността, свързващата способност и здравината, всички те се различават най-много по водоустойчивост и паропропускливост, като акрилният разтвор е по-малко паропропусклив и водоустойчив в сравнение със силикатния, докато силиконовият разтвор е напълно водоустойчив.

    Разликата в качеството на видовете мазилка определят коя ще се използва в конкретна фасадна система, тъй като не всяка мазилка е подходяща за всяка фасада, а и обратното: обикновено за една фасада се използват няколко вида мазилка. Когато избирате мазилка, най-добре е да следвате препоръките на производителя. Принципно правилото е, че няма специални ограничения за фасади с EPS изолация (експандиран полистирол), докато за фасади с минерална вата се препоръчват мазилки с малко по-добра паропропускливост.

    2.2. Акрилна мазилка

    Появата на акрилните мазилки е своеобразна революция на пазара на мазилки и в изработването на фасади. В сравнение с вароциментовите разтвори, свързващото вещество за акрилна мазилка лесно се нанася, като в същото време има отлична водо- и пароустойчивост. Към акрилните мазилки може да се добавят слоеве боя и покрития без ограничения; те са относително стабилни и устойчиви на ултравиолетовите лъчи; може да се използват подсилващи вещества за сушене на мазилката особено през зимата, когато температурата на въздуха е ниска.

    2.3. Силиконова мазилка

    Силиконовите мазилки имат отлични свойства на еластичност, водоустойчивост, трайни цветове (защита от ултравиолетовите лъчи) и като цяло са много издръжливи дори при най-трудните условия на околната среда. Това се вижда най-добре в температурните колебания, поради които обикновената мазилк се напуква, а силиконовата "работи" и не се напуква дори при доста големи температурни разлики.

    2.4 Силикатна мазилка

    За силикатните мазилки са важни свързващото вещество от водно стъкло и процес на химическо силицифициране, които позволяват твърдо свързване към основата и по-висока паропропускливост. Освен това, поради високата стойност на pH, т.е. киселинността, са доста устойчиви на мъхове и мухъл. Те обаче, имат и един голям недостатък - ограничена цветова палитра, която може да бъде под въпрос от естетически план.

    2.5. Силикатно-силиконова, силикон-акрилна мазилка

    Комбинираните мазилки, като силикатно-силиконова и силикон-акрилна, имат предимството, че пригежават едновременно свойствата и предимствата на всички завършващи мазилки. Силикат-силиконът е идеално паропропусклив и водоустойчив, докато другият вид има наистина широка гама от цветове и висока паропропускливост. Следователно те предлагат повече възможности от всяка мазилка поотделно.

    2.6. Минерална, суха мазилка

    Те представляват фабрично приготвена смес от вар, цимент и пясък. Предимството им е, че са хидроскопични, което означава, че абсорбират влагата от въздуха и поради многобройните жилки, които са част от структурата им, пренасят равномерно водата по повърхността. Това позволява много по-бързо изсъхване и по този начин предотвратява образуването на мухъл и мъхове.

    2.7. Мозаечна (декоративна) мазилка

    Тези мазилки се произвеждат на базата на висококачествена акрилна емулсия и многоцветен мраморен прах за трайна защита на фасадни повърхности. Те са известни с изключителната си здравина и устойчивост на повреди и петна, въпреки че принадлежат към групата на тънкослойните, с дебелина до 3 mm. Предимството на този композитен разтвор е съдържанието на смола, което предотвратява проникването на вода в сместа, но същевременно позволява нейното изпаряване. Следователно такива разтвори могат да се измиват и почистват с вода, всъщност със струя под налягане, без страх от повреда (разбира се, трябва да обърнете внимание на силата на струята). Поради тези свойства, мозаечната мазилка се използва и като финален слой фасадни основи - лесна за поддръжка и може да изглежда много добре.

    Декоративна мазилка в интериора
    Декоративна мазилка в интериора

    3. Процес на измазване

    3.1 Кога да измазваме фасадата?

    За да се изпълни мазилката на фасадата както трябва и да изглежда добре, да е трайна и да запази всичките си качества, не може да се работи по всяко време и както и да е. Пукнатини и повреди най-често се появяват през есента и началото на зимата, когато влажността е най-висока, и сушенето се забавя и когато температурите започват рязко да падат. Ето защо, тези месеци са най-малко подходящи за измазване на фасадата, затова ви препоръчваме да ги избягвате. Най-общо казано, при идеални условия за работа по фасадата, влажността не трябва да надвишава 65 %, а прякото излагане на слънце и проникването на вятър трябва да се предотврати чрез използване на защитни мрежи, които се поставят около сградата, на определено разстояние. В този смисъл, периодът от март до ноември при температури между 5° C и 35° C е доста подходящ.

    3.2. Подготовка на повърхността за мазилка

    Преди довършителните работи на стените, независимо дали са външна фасада или вътрешни стени, основата трябва да бъде подготвена по подходящ начин. Първо трябва да се поправят цепнатини, пукнатини, възли и други неравности. След това стената се подсилва със строителна мрежа, особено ако е изработена от различни материали. В някои случаи (например, когато стената е от газобетон / сипорекс / пенобетон), първо се намазва с покрития за по-добро сцепление на мазилката със съществуващата основа. Тухлената стена, от друга страна, тъй като е по-малко порьозна, изисква обработка с пръскане. След изсъхване на стената се започва мазилката.

    3.3. Смес на мазилката

    Сместа на мазилката се прави на място в бъркачка, въпреки че е по-практично да се купи готова, но тя също трябва да се размеси. Сместа може да се смесва на ръка, когато става въпрос за малко количество, най-често за вътрешни работи и поправка на повреди, но ако е голямо количество, то тя се излива в професионална машина или бетонобъркачка. Правилото е да се бърка, докато сместа стане равномерна и гладка, без бучки. В повечето случаи производителят посочва в инструкциите оптималните пропорции на разтвора и водата, както и времето за разбъркване на сместа, според което се ориентират майсторите.

    3.4. Нанасяне на мазилка върху повърхността

    Преди нанасяне на мазилката върху стената се фиксират метални профили, които се използват за контролиране на равномерната дебелина на нанасяне по цялата повърхност. Винаги се измазва с маламашка, така че да се правят вертикални ленти. След като разтворът изсъхне, повърхността се обработва допълнително по желание, тоест така, както трябва да бъде крайният резултат. От тази гледна точка, има няколко начина на работа и видове текстури, които могат да бъдат получени.

    3.5. Слоеве мазилка

    Мазилката може да се нанася върху фасадата на един или два слоя, което се обуславя от съществуващата повърхност на стената. За вътрешните стени е достатъчно мазилката да бъде една ръка, а на фасадата обикновено се нанасят два слоя, за да стане по-трайна и издръжлива. Върху фасадата първо се нанася т.нар. грунд или груба мазилка, а след това над нея - фин слой мазилка. Така от различните текстури на тези два слоя се получава хомогенна и красива повърхност.

    4. Нанасяне на мазилка и измазване

    4.1. Подготовка и нанасяне на ръчна мазилка

    Подготовката и нанасянето на ръчната мазилка е една много стара техника за повърхностна обработка. Това е по-сложна техника на работа, която не се прави от всички изпълнители. В миналото са се използвали предимно варови разтвори, чиято структура сега е подобрена с циментови добавки. Сместа за ръчна мазилка се приготвя в бъркачка. Най-очевидното предимство на ръчно изработената мазилка е създаването на художествени и оригинални текстури с шарки. Така се правят много различни повърхности: от селски, антични, до груби покрития или едва забележими текстури. Недостатъкът на ръчното измазване и шпакловане е неравномерната здравина, плътност и дебелина на материала, тъй като сместа не винаги се получава еднаква.

    4.2. Подготовка и нанасяне на машинна мазилка

    Машинната мазилка прави обработката на стените много по-бързо и по-евтино. Техниката на ръчно измазване беше заменена с появата на компресорни помпи чрез процес на машинно инжектиране на мазилка. Предимството на машинно изработените мазилки, тоест машинното измазване, е по-бързата работа. От друга страна, самата мазилка е по-качествена и по-хомогенна, поради постоянното бъркане, като в същото време винаги е с еднакъв състав и по-равномерно разпределен. Друго голямо предимство на машинната мазилка е повърхността "от едно цяло", т.е. без фуги, която не се лющи и не трябва впоследствие да бъде закърпена. Има няколко вида машинни мазилки, които се различават по твърдост и изолационни свойства.

    5. Обработка на мазилката

    5.1 Фина мазилка - груба мазилка

    Както подсказва името, разделянето на мазилката на груба и фина, като квалификацията е въз основа на признака осезаемост. Дали мазилката е фина или груба, зависи от размера на зрънцата, които се смилат на прах за фини разтвори, докато по-едрото гранулиране се оставя за груби разтвори. По-фините мазилки обикновено се използват за вътрешни стени, докато по-грубите са по-добри за фасади, тъй като са по-малко чувствителни към замърсяване, по-устойчиви са и по-издръжливи.

    5.2. Структурна мазилка

    Това е вид груба мазилка, която се разпознава по зърнестата си структура, създадена от кварцови гранули. Структурната мазилка изглежда неравна и възлеста. Тя е отличен избор за помещения, където стените не са напълно плоски, като поради своята текстура и структура до известна степен може да коригира недостатъците на стената. Структурните мазилки оживяват пространството и му придават осезаемост, каквато обикновените равни стени нямат. Ето защо, често мазилката е достатъчна, тъй като желаният ефект ще бъде получен от текстурата на самата стена. Недостатъкът на тази мазилка е, че поради своята непропускливост, тя не е подходяща за помещения, където повърхностите се замърсяват и мокрят бързо, т.е. за кухни и бани, тъй като такава стена трудно се почиства, а мазнините остават върху нея.

    5.3. Текстурна мазилка

    Текстурната мазилка има уникална текстура на "релеф", която може да имитира натрошен камък, да направи карта на света, мароканска стена, въглеродна структура, текстура на дърво или хартия. Най-важното е, че тази мазилка се отличава с пластичност, която позволява изпълнението на такива, занаятчийски и технически, както и художествени, много взискателни произведения. Със сигурност е незаменима в интериор, на който стенните повърхности са най-важният елемент от декора. Ограничението на текстурната мазилка се крие в това, че нейното нанасяне изисква напълно плоска и гладко обработена стена, както и факта, че влажните помещения трябва да бъдат изключени, тъй като бързо абсорбира влагата и се разлага.

    5.4. Венецианска мазилка

    Това е многослойна декоративна мазилка, която веднага се разпознава по това, че имитира текстурата на мрамора. Венецианската мазилка се изработва от акрилни или естествени бои, скъпоценни камъни и синтетични полимери. Това е изключително елегантна мазилка, която придава на пространството лукс и блясък. Венецианската мазилка е традиционен вид, който се използва от древността и се характеризира с издръжливост и дълготрайност.

    Венецианска мазилка
    Венецианска мазилка

    5.5. Минерална мазилка

    Минералната мазилка представлява смес от цимент, минерали и вар. Варта служи като дезинфектант, който предотвратява образуването на мъхове и мухъл. Поради паропропускливостта си, този вид мазилка е отличен избор за помещения, които се нуждаят от регулиране на влагата, тъй като минералите имат това свойство. Допълнително предимство е, че това е най-основната и най-евтина мазилка, чиято употреба е многостранна.

    5.6. Имитации на камък, тухла, дърво

    В края на миналия век мазилките бяха много популярни, тъй като поради своята текстура и краен вид можеха да се използват за имитиране на по-скъпи материали като камък, тухла и дърво. За подобно измазване е необходим шаблон, който след нанасяне на мазилката се притиска върху основата, за да остави отпечатък. Шаблонът се отстранява, докато мазилката е още мокра, за да не остане залепнал върху стената. Мазилката, имитираща други материали, всъщност е релефна, така че неравната повърхност не е за помещенията, в които работите, защото възможността от замърсяване е голяма. За този вид мазилка се предлагат различни видове свързващи вещества. Силиконовите мазилки са подходящи за имитация на тухла, мазилки на органична основа и лазурни фасадни бои за имитация на дърво, а мармолитовите мазилки в комбинация с основни покрития, за имитация на плосък камък.

    6. Цени на мазилка и измазване

    Цените на мазилките се различават в зависимост от метода на полагане.

    Ръчна мазилка може да струва от 5,50 до 15 лв/m2. Разбира се, закупуването на материали, подготвителните работи и последващата обработка се таксуват допълнително.

    Daibau.bg, помагаме при оценка на инвестицията и избор на изпълнител за Вашия дом



    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
    Последни проекти

    Външна мазилка на къща

    Външна мазилка на къща с обръщането на 5 прозореца 5292 лв дo 8820 лв

    ........

    измазване и зидане на стар гараж измазване и зидане

    Изключително стар гараж в който мазилката е паднала на доста места, както и тухли . след консултация с инжинер разбрах, че контруктивното състояние на гаража е добро и може да се възтанови.И ми се иска да се махне старата мазилка и да се сложи нова варо циментоива такава както и да се зазида отвор на врата и да се попълнят където има липсващи тухли. 2646 лв дo 4410 лв

    ........

    Шпакловка, боядисване на 4 стени

    Шпакловане и боядисване на цели стени за премахване на пукнатините от снимките 1058.4 лв дo 1764 лв

    ........

    ИСКАМ ОФЕРТА НА ИЗПЪЛНИТЕЛ





    Цeнa, Измазване на ограда, която е иззидана от бетонни тухли, 80 кв
    Ръчно измазване, Шумен

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Сваляне на тапети, мазилка, шпакловка - 50 кв, 50 кв
    Ръчно измазване, Орландовци

    675 лв дo 1125 лв

    Цeнa, Необходим ми е мазач, 35-40квм
    Ръчно измазване, Варна

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, машинна/ръчна мазилка 50 кв, 50
    Ръчно измазване, Лозенец

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Полагане на вароциментова мазилка, 80м2
    Ръчно измазване, Спасово

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Измазване на външни стени на сграда, 300кв м
    Ръчно измазване, София

    4050 лв дo 6750 лв

    Цeнa, Измсзване на нова постройка, вътре вънка, 100 - 150 кв. м
    Ръчно измазване, Добрич

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, Мазилка на тавана на балкона, 4 кв.м.
    Ръчно измазване, София

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Измазване на таван на веранда, 5 м2
    Ръчно измазване, Николаево

    135 лв дo 225 лв

    Цeнa, Измазване с вар вътрешно на помещение и стълбище- САМО СЕРИОЗНИ ФИРМИ, 100 кв.м.
    Ръчно измазване, Гурково

    225 лв дo 375 лв

    Цeнa, външна мазилка, 380 кв.м.
    Ръчно измазване, Велико Търново

    3150 лв дo 5250 лв

    Цeнa, Външно полагане на мазилка, 80 кв
    Ръчно измазване, Перник

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Измазване на новопостроена къща отвътре, 500 м2
    Ръчно измазване, София

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Ръчно измазване с хастарна мазилка на тухлена стена 20 кв.м., 20 кв.м.
    Ръчно измазване, Обзор

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, МАЗИЛКА, 70-80
    Ръчно измазване, Батак

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, Поставяне на гипсокартон и измазване на стени ,на новопостроена къща ., 100 кв .м
    Ръчно измазване, Варна

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, Варова мазилка на баня, 20
    Ръчно измазване, Бояна

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, външна мазилка върху тухлена фасада, 20 - 25 кв. м.
    Ръчно измазване, Лесичово

    270 лв дo 450 лв

    Цeнa, Измазване на гараж, 40 квадратни метра
    Ръчно измазване, Костинброд

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Търся мазач да подмаже тераса- 9квм, Около 9 кв. метра
    Ръчно измазване, Варна

    450 лв дo 750 лв

    Цeнa, Обрушване на стара варова мазилка 120 кв.м. и външно измазванане, 160
    Ръчно измазване, Славейково

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, Мазилка на мазе, 25кв.м.
    Ръчно измазване, Славия

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Измазване на къща, 2 етажа, с. Горна Диканя ,
    Ръчно измазване, Горна Диканя

    720 лв дo 1200 лв

    Цeнa, Замазка за изравняване на около 30кв стени и останалото е гипсокартон, 100
    Ръчно измазване, Котеновци

    1350 лв дo 2250 лв

    Цeнa, измазване на тераса и балкон, 3 и 6
    Ръчно измазване, София

    180 лв дo 300 лв

    Цeнa, Изкъртване на подкожушена мазилка и измазване( изисква се вишка, тъй като е за блок), 40 м2
    Ръчно измазване, София

    449.1 лв дo 748.5 лв

    Цeнa, Здравейте! Малка част от тавана от теч се е повредила. Трябва ми майст, Половин кв.м
    Ръчно измазване, Несебър

    90 лв дo 150 лв

    Цeнa, замазка пред входна гаражна врата, площ ширина 5м на 1,50 м
    Ръчно измазване, Сливен

    90 лв дo 150 лв

    Цeнa, Измазване с варов разтвор- цялостно електро и вик , Приземен етаж от къща, около 100 кв.м. площ за измазване.
    Ръчно измазване, София

    2700 лв дo 4500 лв

    Цeнa, Измазване на кирпичена стена, 40-50 кв. метра
    Ръчно измазване, Калояново

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, вътрешна мазилка ръчно имзазване, 100 кв. м.
    Ръчно измазване, Созопол

    360 лв дo 600 лв

    Цeнa, Измазване на тухлена стена на къща, 20
    Ръчно измазване, Хасково

    630 лв дo 1050 лв

    Цeнa, Измазване на вьншна стена, 30 квадрата
    Ръчно измазване, Банско

    900 лв дo 1500 лв

    Цeнa, Варациментова мазилка, 150кв.
    Ръчно измазване, Хасково

    1800 лв дo 3000 лв

    Цeнa, IZMAZVANE NA GARAJ OTVAN, OKOLO 40,kv.
    Ръчно измазване, Лъки

    684 лв дo 1140 лв

    Цeнa, ръчно измазване, 100
    Ръчно измазване, Сливен

    1080 лв дo 1800 лв



    Търсене на добри изпълнители за областта Ръчно измазване?
    Идеи за обзавеждане на дома

    Списание със свежи идеи и съвети от нашите автори за организиране на вашето жилищно пространство

    Ръчно измазване ценоразпис

    Поискайте необвързваща оферта от фирмата

    189+ ФИРМИ ЗA Ръчно измазване
    БЕЗПЛАТНИ УСЛУГИ
    БЕЗ КОМИСИОННА
    ВЗЕМЕТЕ ОФЕРТА