Търсите добър мазач, изпълнител на машинна мазилка? Събрахме и проверихме мазачи, изпълнители на машинна мазилка работещи в нас. място София и околностите. Изпратете търсенето и заинтересовани мазачи, изпълнители на машинна мазилка ще се свърже с вас за преглед, предварителна сметка и оферта. добър мазач, изпълнител на машинна мазилка Столична община със сигурност ще бъде намерен и за вас.
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Можем ли да Ви помогнем?
Лесно до оценени изпълнители
Последни проекти в категорията Машинна мазилка, София
ново строителство, зидария
Vladimira S.
вътрешна машинна варова мазилка около 250кв.м
Иван А.
Майстори за машинна мазилка, труд и материал
Колев
Варова мазилка 50кв/м върху калкан 15дължина и висок 3.40м Първа ръка с мрежа и втора изравняване.Не държа да е перфектно.Материала ще е рьофикс.
Стоян С.
Мазе със стандартни размери в тухлена кооперация от 1958 год. Помещението ще се използва за сушене на пране. Необходимо е да се измаже и боядиса с подходящи материали.
Румен Д.
Машинна мазилка стени и тавани.Приблизително 3000кв.м.
Мариян Д.
Апартамента е изграден с тухли, необходимо е да се положи мазилка по стени и тавани.Блока е построен преди 8 год., апартамента не е измазан отвътре, защот не се живееше до сега в него. мезонет около 200кв.м.
Красимира Т.
Машинна мазилка
Елисавет Ъ.
Апартамент изкъртен до тухла в 6 помещения трябва да се измаже с машинна мазилка
Мильо Х.
варосване на стени
Йонка Д.
Измазване на стени
Николов
Вътрешно измазване и изравняване на два етажа от къща. 238 етаж мазилка
238 шпакловка
Иванчева-Бояджиева
измазване и шпакловане
Светла Н.
Здравейте!
Моля да ни изпратите оферта за полагане на мазилки за седеметажна жилищна сграда в София, както следва:
Машинно полагане на гипсова мазилка по стени и тавани – 6330 м2
Машинно полагане на гипсова мазилка по ивици – 370 м'
Вътрешна вароциментова мазилка – 1540 м2
За допълнителни въпроси сме на разположение.
С уважение: Георги Годинячки,
Георги Г.
Мазилка вътрешна 2 етажа около 300м2 глатка
Тони В.
Машинно полагане на гипсова мазилка на стени, 210 кв - 4 помещения, на кота 0. Само стени. Таваните не се измазват.
Сейхан В.
Какво представлява машинната мазилка и по какво се различава от ръчната?
Машинната мазилка е процес на нанасяне на мазилка с помощта на специална машина за мазилка, която избутва сместа върху повърхността. Машинната мазилка позволява по-бързо и равномерно нанасяне на мазилка върху по-големи повърхности. За разлика от нея, ръчната мазилка представлява ръчно нанасяне на мазилка върху повърхност с помощта на лопата, мистрия или други инструменти. Ръчната мазилка изисква повече време и усилия, така че е по-подходяща за по-малки или труднодостъпни места, както и такива, където точността е по-важна от бързината.
Колко струва машинната мазилка спрямо ръчната?
Цената на машинната мазилка може да варира в зависимост от няколко фактора, включително обема на работата, вида на мазилката, местоположението и изпълнителя. Най-общо, машинната мазилка да бъде по-скъпа от ръчната, тъй като изисква специално оборудване и квалифицирани работници. При по-малки площи, обаче, разходите може да бъдат намалени, тъй като работният процес е по-бърз и се използват по-малко материали.
Как се извършва механичната мазилка?
Първо се приготвя сместа и се подава в миксера. Смесеният разтвор се изхвърля от барабана на миксера под налягане и се напръсква върху повърхността, която ще се обработва с така наречения пистолет. Изпълнителят премества маркуча по повърхността, като равномерно нанася мазилката с желаната дебелина. След нанасяне на мазилката повърхността се обработва с подходящи инструменти, като мистрия или изравнителни летви, с които се постига желаната текстура и гладкост.
Колко време отнема изпълнението и изсъхването на машинната мазилка?
Времето за изпълнение и съхнене зависи от обема на работата, вида на мазилката, температурата и относителната влажност. Средно, машинното измазване отнема от няколко часа до няколко дни, в зависимост от сложността, мащаба на проекта и атмосферните условия. Съхненето на мазилката може да продължи между няколко дни и седмица, отново в зависимост от атмосферните условия и вида на мазилката.
Какви материали и цветове се използват за машинни мазилки?
Машинните мазилки обикновено се правят от смес от свързващи вещества като цимент, вар или гипс заедно с инертни материали като пясък или чакъл. В зависимост от вида на мазилката се използват и добавки като естествени или стъклени влакна за подобряване на здравината и издръжливостта. Боите за машинна мазилка се избират според естетическите предпочитания и защита на повърхността. Обикновено се използват бои на водна основа, които са трайни и устойчиви на ултравиолетови лъчи.
Какви текстури и покрития може да бъдат постигнати с машинна мазилка?
Машинната мазилка позволява различни текстури и покрития, от гладки до по-грапави повърхности. Най-известните видове повърхности, получени чрез този вид обработка, са гладки, вълнообразни, грапави или релефни текстури. Освен това, може да се използват различни техники за повърхностна обработка, като шлайфане, четкане или нанасяне на допълнителни покрития. Изпълнителят може да адаптира външния вид и текстурата на машинния разтвор към желанията на клиента и насоките на проекта.
Кой може да извършва механична мазилка?
Машинната мазилка е професионална работа, която обикновено се извършва от опитни майстори или специализирани фирми за мазилки. Тези специалисти владеят знанията за използването на машини и оборудване, подготовката на сместа, нанасянето на мазилката и повърхностната обработка.
Върху какви повърхности може да се извършва механична мазилка?
Машинната мазилка може да се извършва върху различни повърхности, включително вътрешни и външни стени. Подходящи повърхности за машинна мазилка са бетон, тухли, гипсокартон, сипорекс, газобетон и други подобни строителни материали.
Как се подготвя повърхността преди полагане на машинна мазилка, за да не се отлепи и напука?
Както при другите работи, и тук правилната подготовка на повърхностите за мазилка е ключова. Това включва премахване на прах, мръсотия и всякакви остатъци от стари слоеве мазилка. Повърхността трябва да е твърда, суха, равна и без пукнатини. Препоръчва се използването на грунд, който подобрява адхезията на разтвора към основата.